AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: V roce 2017 získala 1. místo v kategorii Rodinný dům  Dagmar Skopalová,.
V roce 2017 získala 1. místo v kategorii Rodinný dům Dagmar Skopalová,.
29.5.2018

Soutěž Šedivé či zelené se zaměří i na lípy

KRNOV

Odbor životního prostředí Městského úřadu v Krnově a MIKS Krnov vyhlašují 21. ročník soutěže Šedivé či zelené. První kategorie „Rozkvetlé okno, balkon“ je určena pro obyvatele bytů a hodnotit se budou všechna okna a balkony. V druhé kategorii „Rodinný domek“ je důraz kladen na přírodě blízké zahrady, určujících vzhled celého domku.

Letošní novinkou je fotografická kategorie nazvaná „Lípa náš národní strom“, v rámci které budou hodnoceny snímky lípy, lipové aleje či stromořadí nacházejících se na území Krnova. Každý z účastníků pak může do soutěže poslat maximálně tři snímky.

„Lípa je náš symbol už od dob národního obrození a vysazovala se po celé republice také před sto lety, kdy vznikla republika,“ vysvětlila Petra Mužíková z odboru životního prostředí s tím, že lípy se ve volné krajině mohou dožít i několika stovek let, ve městě však vzhledem k zasolování a nedostatku vláhy maximálně 120 let. „V Krnově máme tři významné lipové aleje - v ulicích Mikulášské a Staré Ježnické a na Cvilíně. Nejstarší stromy mají odhadem 80 až 100 let,“ doplnila Petra Mužíková.

V každé kategorii budou odbornou komisí vybráni tři nejlepší účastníci, přičemž v kategoriích „Rozkvetlé okno, balkon“ a „Rodinný domek“ budou odměněni cenami formou proplacení dokladu o nákupu rostlinného materiálu či zahradnických potřeb ve výši od 500 do 2 000 korun, v kategorii „Lípa náš národní strom“ to budou věcné dary v hodnotě 800, 1 000 a 1 500 korun.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplněná a včas odevzdaná přihláška, kterou si lze stáhnout z webu města krnov.cz, v tištěné podobě je k dostání v TIC Krnov na Hlavním náměstí. Vyplněnou přihlášku je možné předat osobně či poslat poštou na jednu z těchto adres: Městský úřad Krnov, Hlavní nám. 1, Krnov - MIKS Krnov, Náměstí Míru 14, Krnov; Informační centrum, Hlavní nám. 25, Krnov.

Uzávěrka je 30. 6. 2018, hodnocení soutěže proběhne do konce července.

Autor / zdroj: Ing. Dita Círová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pacienti Vítkovické nemocnice mají vlastní knihobudku

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Takto jsou obvykle označována místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku

Post

Nový Jičín podepsal dohodu o ukončení výstavby útulku pro psy

Výstavba útulku byla definitivně zastavena. Město Nový Jičín uzavřelo se stavení firmou dohodu o ukončení smlouvy a o vypořádání nároků, které nedokon

Post

V pivovaru Radegast byla zahájena stavba nové plechovkové linky

V pivovaru v Nošovicích byl položen základní kámen nové plechovkové linky. Jedná se o investici za víc než 600 milionů korun.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA