AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
28.5.2020

Studenti věnovali vyhrané peníze Slezské nemocnici

OPAVA

Mimořádné gesto udělal jedenáctičlenný tým studenek Slezského gymnázia v Opavě. Ten se v prosinci roku 2019 účastnil soutěže VeryHero, jejímž cílem bylo dělat dobré skutky. Studentky v soutěži uspěly a získaly 15 tisíc korun.

„Cílem soutěže bylo dělat dobré skutky, podělit se o ně s ostatními a tím je motivovat, aby sami dobré skutky dělali. Námi vyhrané peníze jsme původně chtěly využít na vybavení našeho gymnázia. V době koronavirové pandemie jsme se rozhodly, že je použijeme na něco smysluplnějšího a rozhodly jsme se je věnovat ARO Slezské nemocnice v Opavě,“ řekla členka týmu Ivana Vavryšová. 

ARO obdržené peníze přidá k dalším finančním prostředkům. Pořízen by za ně měl být speciální přístroj určený k trvalé kontrole tlaku v balónku kanyly zavedené v dýchacích cestách těch pacientů, u nichž došlo k poruše dýchání z jakékoliv příčiny.

Vedení nemocnice děkuje týmu Slezského gymnázia, jehož členy jsou: Ivana Varyšová, Adéla Jarošová, Kristýna Mellarová, Martina Rybková, Barbora Řeháčková, Aneta Housovská, Vanda Vontrobová, Markéta Kalvarová, Kateřina Balušková, Eliška Celtová a Michaela Evjáková. „Občas můžeme slyšet, že ti dnešní mladí, nejsou co bývali dříve. Nikdy jsem tuto paušalizaci neměl rád.  Studentky Slezského gymnázia, které navíc v rámci školního projektu spolupracují s mateřskou školou Eliška, kde pomáhají dětem se zdravotním postižením, jsou jasným důkazem toho, že se mladí lidé zapojují do občanského a společenského života. Moc studentkám i jejich paní učitelce Kamile Tkáčové děkuji za krásné gesto a věřím, že v klidnějších časech všechny členy týmu přivítám na půdě naší nemocnice,“ uvedl ředitel Slezské nemocnice v Opavě Ing. Karel Siebert, MBA.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Žíznivý zloděj se přišel napít do prodejny potravin

Žíznivý zloděj se nepokoušel zboží v obchodě odcizit, ale rovnou jej na prodejně zkonzumoval.

Post

Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je no

Post

V Havířově se otevřelo Národní tréninkové centrum stolního tenisu

V Havířově-Šumbarku bylo slavnostně otevřeno Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Je prvním takto specializovaným zázemím v České republice.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě