AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
5.9.2017

Třinečtí profesionální hasiči uspěli na MS ve vyprošťování v Rumunsku

TŘINEC

První místo mezi nováčkovskými týmy v kategorii Clasic (Standard) obsadil tým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Třinci  na Mistrovství světa ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, které se konalo v rumunském městě Targu Mures (výslovnost „tyrgu mureš“, 150 tisíc obyvatel). Od středy do neděle 3.9.2017 se jej účastnilo 36 týmů z 19 zemí světa.

Šlo o disciplínu se dvěma havarovanými auty, jedním zraněným a dvacetiminutovým limitem na jeho záchranu a vyproštění. Tato disciplína se nejčastěji využívá při soutěžích ve vyprošťování v České republice. „Rozhodčí po celou dobu chválili výbornou souhru týmu, důraz na bezpečnost a přístup ke zraněnému,“ uvedl jeden ze členů českého týmu.

Třinečtí museli soutěžní pokus v kategorii Clasic/Standard opakovat - kvůli nepříznivému počasí. „Nastupovali jsme na něj v neděli ve čtyři hodiny odpoledne a hned po startu začala brutální bouřka a déšť. Pokračovali jsme, protože jsme vůbec neviděli, že vítr za námi láme větve, které dokonce zničily stan u izolace, kde jsme ještě před chvílí seděli. Pak rozhodčí z důvodu bezpečnosti zastavili celou soutěž. I když jsme se dohodli, že soutěžní úkol chceme dokončit, nepovolili nám to a ve dvanácté minutě nás stopli. Dostali jsme pak úplně nový scénář, který jsme bez problémů dokončili v limitu, byť značně promočení,“ vysvětloval člen týmu z HZS MSK.

Celkově se v rámci všech týmů z celého světa umístil třinecký tým v kategorii STANDARD na 7. místě. V dalších dvou disciplínách - COMPLEX, tedy vyproštění dvou zraněných osob v 30minutovém limitu, a RAPID - jedna zraněná osoba a 10 minut na splnění soutěžního úkolu, se třinečtí profesionální hasiči umístili vždy v polovině výsledkové listiny.

HZS Moravskoslezského kraje reprezentoval šestičlenný soutěžní tým ze stanice Třinec, který v posledních třech letech hned dvakrát za sebou získal titul mistra ČR, když jej jako vůbec první v historii soutěže (ve dvouletém cyklu) obhájil. V Rumunsku ještě soutěžil tým HZS hlavního města Prahy.

Autor / zdroj: Mgr. Petr Kůdela

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA