AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Přírodní koupaliště Čerťák v Novém Jičíně.
Přírodní koupaliště Čerťák v Novém Jičíně.
26.7.2019

Nový Jičín staví nové zázemí pro návštěvníky Čerťáku

NOVÝ JIČÍN

V Novém Jičíně se začalo budovat nové zázemí pro návštěvníky přírodního koupaliště Čerťák. Na břehu vodní nádrže do příštího roku vyroste kiosek s krytým posezením, sociální zařízení, sprchy a převlékací kabinky.

Půjde o dřevostavbu se sedlovou střechou. Náklady na stavbu se pohybují okolo sedmi milionů korun a město je v plné výši financuje z vlastních zdrojů. Ještě letos by město chtělo zahájit i práce na úpravě pláže. Na ně je v rozpočtu vyčleněn milion korun.

Využili jsme toho, že pracovníci Lesů ČR kvůli opravám vodního díla nádrž přibližně před rokem a půl vypustili, a že místo je kvůli tomu bez rekreantů. Začali jsme s demolicí starého bufetu a s výstavbou nového zázemí pro turisty. Výstavba by měla podle smlouvy se zhotovitelem trvat do června 2020. Jakmile Lesy ČR ukončí své práce, ze dna odtěží sediment a opraví vypouštěcí zařízení i hráz, pustí se město ještě do úpravy pláže,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Pokud se správci vodního díla, Lesům ČR, podaří v říjnu Čerťák znovu začít napouštět, rekreanti a rybáři by se na vyhledávané místo mohli vrátit už příští sezónu.

Autor / zdroj: Marie Machková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Post

Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním t

Post

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě