AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Přírodní koupaliště Čerťák v Novém Jičíně.
Přírodní koupaliště Čerťák v Novém Jičíně.
26.7.2019

Nový Jičín staví nové zázemí pro návštěvníky Čerťáku

NOVÝ JIČÍN

V Novém Jičíně se začalo budovat nové zázemí pro návštěvníky přírodního koupaliště Čerťák. Na břehu vodní nádrže do příštího roku vyroste kiosek s krytým posezením, sociální zařízení, sprchy a převlékací kabinky.

Půjde o dřevostavbu se sedlovou střechou. Náklady na stavbu se pohybují okolo sedmi milionů korun a město je v plné výši financuje z vlastních zdrojů. Ještě letos by město chtělo zahájit i práce na úpravě pláže. Na ně je v rozpočtu vyčleněn milion korun.

Využili jsme toho, že pracovníci Lesů ČR kvůli opravám vodního díla nádrž přibližně před rokem a půl vypustili, a že místo je kvůli tomu bez rekreantů. Začali jsme s demolicí starého bufetu a s výstavbou nového zázemí pro turisty. Výstavba by měla podle smlouvy se zhotovitelem trvat do června 2020. Jakmile Lesy ČR ukončí své práce, ze dna odtěží sediment a opraví vypouštěcí zařízení i hráz, pustí se město ještě do úpravy pláže,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Pokud se správci vodního díla, Lesům ČR, podaří v říjnu Čerťák znovu začít napouštět, rekreanti a rybáři by se na vyhledávané místo mohli vrátit už příští sezónu.

Autor / zdroj: Marie Machková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Paní Otilie z Domova Bílá Opava oslavila 100 let

Významné životní jubileum oslavila paní Otilie Moravcová. Narodila se před sto lety, 3. 11. 1919 v Albertovci. Nyní je klientkou Domova Bílá Opava, ka

Post

U požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý v noci v Petrovicích u Karviné u požáru střechy objektu v průmyslovém areálu. Během zásahu došlo ke smrtelném

Post

Krnovská nemocnice má novou lékárnu, metabolické centrum a onkologii

Slavnostní otevření nové lékárny, metabolického centra a onkologické ambulance se uskutečnilo ve Sdruženém zdravotnickém zařízení Krnov.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA