AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
23.3.2020

Linka důvěry v Ostravě funguje nepřetržitě i v době epidemie

OSTRAVA

Stále se zvyšuje počet lidí, kteří jsou v karanténě nebo zůstávají doma v návaznosti na epidemii koronaviru. Někteří s blízkými, jiní i zcela sociálně izolováni. Nejen tito, ale i obecně citlivější lidé mohou současnou situaci spojenou s onemocněním COVID – 19 vnímat jako tísnivou.

"Lidé, kteří volají primárně na základě impulzu epidemie, se obávají skokového nárůstu epidemie jako v Itálii a její časové neohraničenosti. Mají svou strategii, jak se vyrovnat s omezeními, kterou ale potřebují schválit a podpořit někým zvenku, protože sami jsou nejistí. Nejčastěji volají lidé, kteří žijí osaměleji a často svým problémem nechtějí  zatěžovat své děti nebo známé. Většinou potřebují podpořit. Volat na linku důvěry v situaci, kdy jsme v izolaci a cítíme se stísněně, je v pořádku. I to může přispět ke snížení pocitu bezmoci, který se k takové epidemii může vázat,“ uvedl vedoucí Linky důvěry Ostrava Svatopluk Antoš.   

Na telefonních číslech 596 618 908 a 737 267 939 jsou pracovníci linky připraveni poskytnout podporu a informace nepřetržitě – všechny dny včetně víkendu po celých 24 hodin.

Linka důvěry je anonymní. Funguje již 30 let. Pomáhá zvládnout psychickou zátěž pomocí týmu odborníků.  Aktuálně v 16 členném týmu působí 9 sociálních pracovníků se specializovaným výcvikem v Telefonické krizové intervenci, 5 psychologů, adiktolog a psychiatr.

Službu poskytuje Městská nemocnice Ostrava, Psychiatrické oddělení, Ambulance klinické psychologie. Dotovaná je z rozpočtu SMO i MSK. 

V regionu pracuje na stejných principech i Linka důvěry Karviná na telefonních číslech  596 318 080 a 777 499 650.    

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Post

V Ostravě začíná přestavba bývalých městských jatek na galerii moderního umění

Dlouho očekáváná rekonstrukce historické budovy jatek začne v následujících dnech. Památkově chráněný objekt se bude přestavovat na galerii podle návr

Post

Majáles Ostrava má nový termín. Uskuteční se 16. září

V reakci na nouzová opatření přijatá vládou České republiky a obavám z šíření koronaviru se letošní 26. ročník Majálesu Ostrava 2020 přesouvá.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě