AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Cyklokontrola. Ilustrační foto.
Cyklokontrola. Ilustrační foto.
15.6.2020

Od stolu do terénu, úředníci vyrazí na cyklokontrolu Bohumína

BOHUMÍN

Cyklistika je v Bohumíně velmi populární. Do pedálů tady šlapou všechny ročníky a za každého počasí. Také vedení Bohumína má tento způsob dopravy v oblibě. Každoročně proto vyráží vedoucí úředníci bohumínské radnice na tradiční cyklokontrolu investičních akcí. Další ročník proběhne už zítra v úterý 16. června. Na 16kilometrovou trasu vyrazí o půl desáté.

„Projedeme centrum i městské části. Od radnice vyrazíme obhlídnout další etapu zateplování cihlových domů v okolí základní školy Beneše. Odtud pojedeme na novobohumínský hřbitov, kde letos vyroste nové kolumbárium. Z něj se pak vydáme otestovat nový chodník mezi parkem Petra Bezruče a Janáčkovou ulicí, kde na začátku léta otevřeme novou atrakci – živé bludiště s dřevěným hradem,“ uvedl bohumínský místostarosta a autor trasy Lumír Macura s tím, že o 200 metrů dále u zdejšího aquacentra u speciální pumpy dofoukají cyklisté duše u svých bicyklů.

Od aquacentra a sportovní haly vyjede úřednický peloton otestovat novou cyklotrasu přes budoucí lesopark Na Panském. Pojedou po ní do Nové Vsi, kde si prohlédnou zdejší hasičský areál, v němž by příští rok měl vyrůst zastřešený altán. Odtud zamíří přes přírodní památku Niva-Olše-Věřňovice až do Šunychlu k Červínu, kde zkontrolují opravený mostek přes Lutyňku. Odsud se vydají do Kopytova ke Kališově kříži a nebude chybět ani prohlídka oblíbeného  přírodního Kališova jezera, kam obzvláště v létě míří davy. V budoucnu tady proto město počítá s dalším vylepšením. K cykloboxům nebo grilovacím místům by měla přibýt i plovoucí mola a sociální zázemí s občerstvením. Úředníci projedou i trasu plánované cyklostezky od jezera až k Ovocné ulici ve Starém Bohumíně. Pak už na ně čeká poslední zastávka letošní cyklovyjížďky - starobohumínské náměstí Svobody. V jeho blízkosti totiž město právě opravuje dva bývalé domy s pečovatelskou službou na moderní byty. Náročná rekonstrukce skončí příští rok na jaře.

Autor / zdroj: Lucie Balcarová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Post

Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním t

Post

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě