AKTUÁLNĚ / Ekologie

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
10.12.2018

V Opavě je už osm krmítek. Vzorně se o ně starají děti z mateřských a základních škol

OPAVA

V opavských parcích přibyla v těchto dnech další veřejná krmítka, celkově je jich již po městě rozmístěno už osm.

Kromě do těch dříve nainstalovaných na náměstích Slezského odboje a Svaté Hedviky, v sadech Svobody a u muzea mohou Opavané nově sypat dobroty ptáčkům také na Horově náměstí, náměstí Joy Adamsonové, Hozově nábřeží a u Městského útulku," uvedla koordinátorka EVVO opavského magistrátu Kateřina Hnátová.

Některá krmítka byla bohužel poškozena vandaly, po opravě jsou už ale na svém původním místě. O všechna se pečlivě starají děti z opavských mateřských a základních škol. „Největší díky si zaslouží Základní škola a Praktická škola Slezské odboje, kde krmítka nejen vyrábějí, ale i opravují,“ uzavřela Hnátová.

Autor / zdroj: Lada Dobrovolná

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

Post

Na kotlíkovém semináři v Bohumíně lidem poradí, jak získat kotlíkovou dotaci

Domkaři, kteří si chtějí pořídit nový ekologický kotel, budou moci od 13. května požádat až o 120 tisícovou dotaci, a to díky třetí vlně kotlíkových

Post

Velikonoční tři body Jihlavy proti Třinci vyšlehal Klobása

Jihlava porazila Třinec stejně jako na podzim 2:1, udržela si stoprocentní jarní domácí bilanci a navýšila náskok na 3. příčku již na osm bodů.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA