AKTUÁLNĚ / Ekologie

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
10.12.2018

V Opavě je už osm krmítek. Vzorně se o ně starají děti z mateřských a základních škol

OPAVA

V opavských parcích přibyla v těchto dnech další veřejná krmítka, celkově je jich již po městě rozmístěno už osm.

Kromě do těch dříve nainstalovaných na náměstích Slezského odboje a Svaté Hedviky, v sadech Svobody a u muzea mohou Opavané nově sypat dobroty ptáčkům také na Horově náměstí, náměstí Joy Adamsonové, Hozově nábřeží a u Městského útulku," uvedla koordinátorka EVVO opavského magistrátu Kateřina Hnátová.

Některá krmítka byla bohužel poškozena vandaly, po opravě jsou už ale na svém původním místě. O všechna se pečlivě starají děti z opavských mateřských a základních škol. „Největší díky si zaslouží Základní škola a Praktická škola Slezské odboje, kde krmítka nejen vyrábějí, ale i opravují,“ uzavřela Hnátová.

Autor / zdroj: Lada Dobrovolná

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

V neděli vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.

Post

Na Novojičínsku se vážně zranil muž při pádu rogala

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli u pádu z výšky na Novojičínsku. Po půl jedné bylo prostřednictvím tísňové linky nahlášeno zranění v

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA