AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
28.9.2015

1. října bude zřízena parkovací zóna na sídlišti Fifejdy II.

OSTRAVA

Na sídlišti Fifejdy II. bude od 1. října fungovat placená parkovací zóna a pro využívání většiny parkovacích míst na tomto sídlišti bude od tohoto data potřeba parkovací karta.

Rezidentní karta na 1. vozidlo stojí 180 Kč za rok. Zdaleka ne všichni si již vyřídili parkovací karty. Vydávání parkovacích karet bylo zahájeno na začátku září a dosud bylo vydáno zhruba 450 parkovacích karet R. Lidé si mohou vyřizovat zároveň i kartu na rok 2016, aby nemuseli na konci roku znovu na úřad. Celkem je v oblasti 1313 parkovacích míst a z toho 1095 parkovacích míst je vymezeno pro držitele parkovacích karet. 49 parkovacích míst vytvořených na ulici Hornopolní je časově neomezeno, zbytek, který je určen zejména pro návštěvníky je časově omezen na 2 hodiny stání.

„Parkovací zónu jsme zřídili na základě stížností obyvatel sídliště na to, že nemají kde parkovat vzhledem k nárůstu počtu zaměstnanců v přilehlých kancelářských objektech. Během předchozích let byl navýšen počet parkovacích míst na sídlišti, ale ani to nepomohlo. Jsme přesvědčeni, že se vybudování placené parkovací zóny a v úzké spolupráci s Městskou policií Ostrava nevyhovující stav ve velmi krátké době podstatně zlepší,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Nová oblast s označením „4“ má omezení stání pouze v pracovních dnech od 7 do 20 hod. a tvoří ji místní komunikace na ulici Hornopolní, Novinářská, smyčka Ahepjukova 3 napojená na ulici Novinářskou, chodník s cyklostezkou „F“, severní hranice pozemků za areálem Pivovaru Ostravar, ul. Gen. Píky s návazností na ul. Hornopolní.

Cena parkovací karty je stanovena na režijní hranici a úřad připravuje co možná nejméně zatěžující administraci výdeje karet.

Cena stání:

- KARTA „R“ (resident) činí 180 Kč/rok, tj. 15 Kč/měsíc pro 1. vozidlo; 6 000 Kč/rok (500 Kč/měsíc) pro 2. vozidlo resp. 12 000 Kč/rok pro další vozidlo žadatele;

(KARTA R je určena i pro občany s trvalým pobytem, kteří využívají vozidlo zaměstnavatele a doloží potvrzení zaměstnavatele o poskytnutí služebního vozidla k soukromým účelům.

Dvě vozidla v rodině napsaná každé na jednoho z manželů hradí 2x 180 Kč/ rok)

- KARTA „A“ (abonent) činí 6 000 Kč/rok pro 1. vozidlo a 12 000 Kč/rok pro každé další vozidlo.

Karty jsou vydávány v přízemí Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, nám. Dr. E. Beneše 555/6, Ostrava, a to vždy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hod. a v úterý a čtvrtek od 8 do 14 hodin.

Bližší informace o nutných podkladech pro vydání parkovací karty, nejčastěji kladené otázky občanů i mapka s vyznačením parkovacích míst pro návštěvníky jsou uvedeny na internetových stránkách městského obvodu www.moap.cz.

Autor / zdroj: Jana Pondělíčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Žíznivý zloděj se přišel napít do prodejny potravin

Žíznivý zloděj se nepokoušel zboží v obchodě odcizit, ale rovnou jej na prodejně zkonzumoval.

Post

Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je no

Post

V Havířově se otevřelo Národní tréninkové centrum stolního tenisu

V Havířově-Šumbarku bylo slavnostně otevřeno Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Je prvním takto specializovaným zázemím v České republice.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě