AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
30.9.2017

Nehoda polského kamionu u Českého Těšína uzavřela nadlouho půl dálnice

KARVINSKO

Čtyři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v sobotu 30.9.2017 v pět hodin ráno a dálnici D48 u Českého Těšína u nehody polského kamionu Mercedes Actros, který prorazil středová svodidla a skončil v protihlukové stěně napříč jedním směrem dálnice. Starší ukrajinský řidič vyvázl bez zranění.

Při vyprošťování kamionu, který jel bez nákladu, zasahoval hasičský speciál Bizon. Dálnice ve směru z Nošovic do Českého Těšína byla během celého rána a dopoledne zcela uzavřená, objízdná trasa vedla přes Hnojník. Pouze jednou – kolem osmé hodiny – hasiči nechali jedním pruhem projet celou kolonu čekajících vozidel, pak byl zmíněný směr dálnice opět uzavřen.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v sobotu v pět hodin ráno. Na okraj Českého Těšína vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Český Těšín, Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon. Ten nadvakrát uvolnil a odtáhl polský kamion z dálniční protihlukové stěny i středových svodidel.

Při nehodě si kamion prorazil palivovou nádrž, část nafty unikla na silnici, mimo komunikaci do trávy i do kanalizace. Hasiči únik zastavili pomocí nasákavého sorbentu a jímacího korýtka a položili na hladinu nedalekého potoka sorpčního hada. Z proražené nádrže přečerpali do náhradní nádoby 60 litrů nafty, otvor potom provizorně opravili tmelem.

Ekologické následky nehody přijela likvidovat firma Ekoaqua. Hasiči předali místo nehody v 10 hodin dopoledne Policii ČR, polovina dálnice D48 byla v tu chvíli dál uzavřená.

Autor / zdroj: Mgr. Petr Kůdela

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají organizátoři mezinárodní výstavy papír

Post

Hvězdami letošní Ladné Čeladné budou Tata Bojs a Jaroslav Uhlíř

Pátý ročník festivalu Ladná Čeladná, který je určen všem generacím a především rodinám s dětmi, se uskuteční 2. a 3. srpna. Mezi hlavní hvězdy festiva

Post

Nejistá budoucnost hrochů v Evropě

Kolik hrochů žije v evropských zoologických zahradách? Proč může jejich počet v blízké budoucnosti klesnout, přestože se v lidské péči velmi dobře mno

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA