AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
30.9.2017

Nehoda polského kamionu u Českého Těšína uzavřela nadlouho půl dálnice

KARVINSKO

Čtyři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v sobotu 30.9.2017 v pět hodin ráno a dálnici D48 u Českého Těšína u nehody polského kamionu Mercedes Actros, který prorazil středová svodidla a skončil v protihlukové stěně napříč jedním směrem dálnice. Starší ukrajinský řidič vyvázl bez zranění.

Při vyprošťování kamionu, který jel bez nákladu, zasahoval hasičský speciál Bizon. Dálnice ve směru z Nošovic do Českého Těšína byla během celého rána a dopoledne zcela uzavřená, objízdná trasa vedla přes Hnojník. Pouze jednou – kolem osmé hodiny – hasiči nechali jedním pruhem projet celou kolonu čekajících vozidel, pak byl zmíněný směr dálnice opět uzavřen.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v sobotu v pět hodin ráno. Na okraj Českého Těšína vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Český Těšín, Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon. Ten nadvakrát uvolnil a odtáhl polský kamion z dálniční protihlukové stěny i středových svodidel.

Při nehodě si kamion prorazil palivovou nádrž, část nafty unikla na silnici, mimo komunikaci do trávy i do kanalizace. Hasiči únik zastavili pomocí nasákavého sorbentu a jímacího korýtka a položili na hladinu nedalekého potoka sorpčního hada. Z proražené nádrže přečerpali do náhradní nádoby 60 litrů nafty, otvor potom provizorně opravili tmelem.

Ekologické následky nehody přijela likvidovat firma Ekoaqua. Hasiči předali místo nehody v 10 hodin dopoledne Policii ČR, polovina dálnice D48 byla v tu chvíli dál uzavřená.

Autor / zdroj: Mgr. Petr Kůdela

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA