AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
28.3.2018

Dva mosty v Českém Těšíně se začnou opravovat 9. dubna

ČESKÝ TĚŠÍN

Plánovaná rekonstrukce dvou mostů – jednoho na ulici Jablunkovské, u křižovatky s ulicí Pod Zvonek, a druhého na ulici Karvinské v blízkosti křižovatky s ulicí Hřbitovní, začne 9. dubna. Jedná se o investice Moravskoslezského kraje.

Značně ztížený tak bude průjezd křižovatkou ulic Jablunkovská x Pod Zvonek. Na výpadovce na Slovensko bude provoz střídavě sveden do jednoho jízdního pruhu, dopravu zde bude řídit semafor. Řidiči vyjíždějící z ulice Pod Zvonek se budou postupně zařazovat do proudu vozidel z jednotlivých směrů, přičemž budou muset respektovat přechodnou svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“.

V této souvislosti očekáváme rovněž zpoždění spojů autobusových linek, jak příměstských, tak MHD. V určitých týdnech dojde totiž k situaci, kdy provoz bude muset být sveden do jednoho jízdního pruhu i na dalším úseku ulice Jablunkovské, tentokrát mezi ulicí Slovenskou a vlakovým nádražím,“ uvedl vedoucí oddělení dopravy Městského úřadu v Českém Těšíně Tomáš Hloušek.

Nabádáme všechny řidiče, aby v uvedeném období využívali pro příjezd a výjezd z města v co největší míře obchvat Českého Těšína, který je bez poplatku, a to užitím sjezdů na ulici Ostravskou a Frýdeckou.

Opravy mostů a dvou výpadovek v majetku kraje jsou koordinovány s investicemi do vodohospodářské infrastruktury. Řidiče i chodce proto neminou značná dopravní omezení, která svým rozsahem překonají ty z uplynulého roku. „Jednali jsme s investory, aby tyto opravy na sebe ideálně navazovaly a občané a motoristé byli dopravními omezeními co nejméně obtěžování. Pozitivním výsledkem bude zcela nový povrch obou zmíněných výpadovek z centra města a zlepšení stavu mostů,“ doplnil Hloušek.

Dopravní omezení v souvislosti s touto investicí potrvají půl roku.

Autor / zdroj: Dorota Havlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA