AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
13.8.2018

Vážné nehody motocyklistů na Karvinsku a Frýdecko-Místecku

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Posádky záchranářů zasahovaly v neděli odpoledne a večer u dvou vážných nehod motocyklistů, které se odehrály na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

Po čtvrt na pět odpoledne bylo krajské operační středisko záchranné služby informováno o nehodě motocyklisty v oblasti Starých Hamrů (okres Frýdek-Místek). Na místě zasahovala pozemní posádka rychlé zdravotnické pomoci a letečtí záchranáři.

Devětatřicetiletý muž byl po pádu ze svého stroje v přímém ohrožení života. Utrpěl mnohočetná poranění a od počátku u něj byla porucha vědomí. Přes intenzivní přednemocniční neodkladnou péči se jeho stav dále zhoršoval. Po prvotním ošetření byl zahájen transport pacienta do zdravotnického zařízení. Na palubě vrtulníku však došlo během letu k selhání krevního oběhu a záchranáři proto postiženého připojili k přístroji zajišťujícímu srdeční masáž. Tým LZS jej následně předal do péče lékařů urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice, a to za probíhající resuscitace.

 Před půl sedmou večer zasahovali záchranáři u další nehody motocyklisty, který se tentokrát střetl v Horním Žukově (Karvinsko) s automobilem. Dvacetiletý muž jevil známky poranění v oblasti hrudníku a břicha, jeho stav byl vážný. Péči mu na místě poskytovaly pozemní posádky ZZS, které jej zajistily krčním límcem a uložily do vakuové matrace, podaly potřebné léky… Vrtulník LZS následně pacienta transportoval do traumatologického centra FN Ostrava.

Autor / zdroj: PhDr. Lukáš Humpl

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pacienti Vítkovické nemocnice mají vlastní knihobudku

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Takto jsou obvykle označována místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku

Post

Nový Jičín podepsal dohodu o ukončení výstavby útulku pro psy

Výstavba útulku byla definitivně zastavena. Město Nový Jičín uzavřelo se stavení firmou dohodu o ukončení smlouvy a o vypořádání nároků, které nedokon

Post

V pivovaru Radegast byla zahájena stavba nové plechovkové linky

V pivovaru v Nošovicích byl položen základní kámen nové plechovkové linky. Jedná se o investici za víc než 600 milionů korun.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA