AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.8.2018

Bruntál nabízí forenzní značení kol. Jejich majitelé takto sníží riziko krádeže

BRUNTÁL

Jízdní kola se často stávají terčem vychytralých zlodějů. Mnohá města tak jejich majitelům nabízejí forenzní značení, které napomáhá kolo následně najít, pokud jej někdo ukradne. Tuto službu nyní nabízí i Bruntál. Využít ji mohou i rodiče dětí. Vždyť některé jezdí i na dražších kolech a když je někde na chvíli odloží, ne vždycky je pozorně hlídají.

Značení jízdních kol je určeno výhradně pro občany s trvalým pobytem na území města Bruntálu. Tato služba je zdarma.

A jak se na forenzní značení objednat? Zájemci si na dispečinku Městské policie Bruntál osobně nebo telefonicky na čísle 554 706 522 rezervují termín a v dohodnutém čase přijdou s kolem na stanici městské policie. Vlastní značení a evidence bude trvat přibližně 30 minut. Zájemci se mohou objednávat na neděli 2. září nebo neděli 21. října. Kola se budou značit vždycky v době od 9 do 11.30 a od 15 do 17 hodin.

Strážníci apelují, aby dotyční dodržovali dohodnutý čas rezervovaný pro jejich kolo. Případná zpoždění vytváří časový posun, který má za následek zbytečně dlouhé čekání na vrácení označeného kola.

K vlastnímu značení je nutné si vzít s sebou průkaz totožnosti a doklady o nabytí kola (pokud je má majitel k dispozici) a čisté kolo (žadatel se znečištěným kolem bude odmítnut).


Město Bruntál se letos zaměřilo na prevenci krádeží jízdních kol a pořizuje technologii pro jejich forenzní značení syntetickou DNA. Označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze města Bruntálu, ale i do celorepublikové databáze. To by mělo odradit pachatele od krádeží a usnadnit identifikaci odcizených jízdních kol a pátrání po nich.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pacienti Vítkovické nemocnice mají vlastní knihobudku

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Takto jsou obvykle označována místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku

Post

Nový Jičín podepsal dohodu o ukončení výstavby útulku pro psy

Výstavba útulku byla definitivně zastavena. Město Nový Jičín uzavřelo se stavení firmou dohodu o ukončení smlouvy a o vypořádání nároků, které nedokon

Post

V pivovaru Radegast byla zahájena stavba nové plechovkové linky

V pivovaru v Nošovicích byl položen základní kámen nové plechovkové linky. Jedná se o investici za víc než 600 milionů korun.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA