AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
20.1.2019

V Ostravě hořela střecha

OSTRAVA

Krátce před sobotním polednem bylo na operační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijato tísňové volání ohlašující kouř ze střechy v Ostravě, městské části Mariánské Hory. Operační středisko ihned na místo zásahu vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Fifejdy se dvěma cisternami a jedním automobilovým žebříkem.

Po příjezdu na místo události byly velitelem zásahu ihned povolány další posily ze stanice Ostrava-Zábřeh s automobilovým žebříkem a jednou vysokokapacitní cisternou a dále jednotka sboru dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic se dvěma cisternovými automobily. Celkem na místě zasahovalo pět cisteren a dva automobilové žebříky spolu se speciálním protiplynovým automobilem, který zasahujícím hasičům zajišťoval nepřetržitou dodávku nových, plných dýchacích přístrojů chránící dýchací cesty zasahující hasičů před velkým množství kouře.

Jednotky ihned nasadily na boj s plameny, které se šířily v mezistřešní konstrukci, celkem 4 vodní proudy. Hasiči museli rozebírat konstrukce střechy, aby se dostali k ohnisku požáru. Během zásahu byla nasazena přetlaková ventilace, neboť prostory zásahu byly silně zakouřené.

Po dvou hodinách těžké práce v kouři a úzkých prostorech při vysokých teplotách se podařilo požár dostat pod kontrolu a velitel zásahu mohl tedy nahlásit na operační středisko lokalizaci požáru. Další hodinu jednotkám trvala celková likvidace.

Hasiči po likvidaci požáru pomáhali do večerních hodin s provizorním zakrytím požárem poškozené střechy. Po ukončení veškeré činnosti se jednotky vrátily zpět na základny, kde načerpaly síly, daly do pořádku použitou techniku a technické prostředky pro případ vzniku další mimořádné události.

Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS MSK ve spolupráci s Policií České republiky. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pacienti Vítkovické nemocnice mají vlastní knihobudku

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Takto jsou obvykle označována místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku

Post

Nový Jičín podepsal dohodu o ukončení výstavby útulku pro psy

Výstavba útulku byla definitivně zastavena. Město Nový Jičín uzavřelo se stavení firmou dohodu o ukončení smlouvy a o vypořádání nároků, které nedokon

Post

V pivovaru Radegast byla zahájena stavba nové plechovkové linky

V pivovaru v Nošovicích byl položen základní kámen nové plechovkové linky. Jedná se o investici za víc než 600 milionů korun.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA