AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
26.7.2019

Kontroly kol v Českém Těšíně

ČESKÝ TĚŠÍN

Ve čtvrtek odpoledne a v noci provedla Městská policie Český Těšín kromě své jiné činnosti také preventivní akci na kontrolu jízdních kol. Strážníci od 16 hodin do půlnoci prověřili celkem 14 jízdních kol a jejich majitelé.

U jednoho jízdního kola bylo zjištěno, že se jedná o odcizený předmět v evidenci, proto si celou záležitost převzala Policie ČR k dořešení.

"Tyto akce budou na území našeho města z důvodu obecného nárůstu krádeží jízdních kol probíhat ještě častěji.
Město Český Těšín i letos pořídilo materiál pro forenzní značení syntetickou DNA. Díky tomu strážníci označili dalších 50 jízdních kol. Doposud již bylo u nás takto zabezpečeno celkem 510 bicyklů, invalidních křesel nebo elektrických vozítek pro imobilní občany," komentovala akci Dorota Havlíková, mluvčí města Český Těšín.

Označené předměty jsou zaregistrovány nejen do databáze města Český Těšín, ale i do celorepublikové, která je zároveň také mezinárodní.

Forenzní značení je stále více uplatňovaná metoda pro preventivní ochranu movitého majetku, zejména jízdních kol, ale samotné značení a evidence kola není absolutní ochranou před krádeží. Majitel musí i nadále dbát o jeho řádné zajištění. 

Autor / zdroj: Dorota Havlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Post

Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním t

Post

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě