AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
26.7.2019

Kontroly kol v Českém Těšíně

ČESKÝ TĚŠÍN

Ve čtvrtek odpoledne a v noci provedla Městská policie Český Těšín kromě své jiné činnosti také preventivní akci na kontrolu jízdních kol. Strážníci od 16 hodin do půlnoci prověřili celkem 14 jízdních kol a jejich majitelé.

U jednoho jízdního kola bylo zjištěno, že se jedná o odcizený předmět v evidenci, proto si celou záležitost převzala Policie ČR k dořešení.

"Tyto akce budou na území našeho města z důvodu obecného nárůstu krádeží jízdních kol probíhat ještě častěji.
Město Český Těšín i letos pořídilo materiál pro forenzní značení syntetickou DNA. Díky tomu strážníci označili dalších 50 jízdních kol. Doposud již bylo u nás takto zabezpečeno celkem 510 bicyklů, invalidních křesel nebo elektrických vozítek pro imobilní občany," komentovala akci Dorota Havlíková, mluvčí města Český Těšín.

Označené předměty jsou zaregistrovány nejen do databáze města Český Těšín, ale i do celorepublikové, která je zároveň také mezinárodní.

Forenzní značení je stále více uplatňovaná metoda pro preventivní ochranu movitého majetku, zejména jízdních kol, ale samotné značení a evidence kola není absolutní ochranou před krádeží. Majitel musí i nadále dbát o jeho řádné zajištění. 

Autor / zdroj: Dorota Havlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Paní Otilie z Domova Bílá Opava oslavila 100 let

Významné životní jubileum oslavila paní Otilie Moravcová. Narodila se před sto lety, 3. 11. 1919 v Albertovci. Nyní je klientkou Domova Bílá Opava, ka

Post

U požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý v noci v Petrovicích u Karviné u požáru střechy objektu v průmyslovém areálu. Během zásahu došlo ke smrtelném

Post

Krnovská nemocnice má novou lékárnu, metabolické centrum a onkologii

Slavnostní otevření nové lékárny, metabolického centra a onkologické ambulance se uskutečnilo ve Sdruženém zdravotnickém zařízení Krnov.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA