AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
11.6.2020

60letá žena nevrátila větší obnos peněz, které nalezla na topení poštovního ústavu

FRÝDEK-MÍSTEK

Dosud netrestaná žena si zřejmě neuvědomila, čeho se může dopustit, když zatají a nevrátí nalezenou věc. V tomto případě finanční hotovost v částce 26.000,-Kč.

80letá paní si v pondělí v ranních hodinách z pobočky poštovního ústavu ve Frýdku-Místku vyzvedla své finance, které si uschovala do průhledné obálky. Tu bohužel zapomněla odloženou na ústředním topení spolu s platebními kartami, občanským průkazem a celou vybranou částkou. Odložené obálky si všimla 60letá žena, která si nalezenou věc měla ponechat a z budovy odejít. Na základě operativní činnosti se policistům podařilo starší ženu identifikovat a po pár hodinách již klepali na dveře jejího bytu.

Podezřelá se ke svému jednání přiznala a obálku i s celým jejím obsahem předala policistům. Paní k celé věci uvedla, že si nalezenou částkou chtěla přilepšit a splatit část svých dluhů. 

"Tím, že nalezenou věc nevrátila, se dopustila přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy trestní zákoník za toto jednání stanoví horní hranici trestní sazby až na dvě léta," informovala nprap. Karolína Bělunková, vrchní inspektor PČR Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

 

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Post

Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním t

Post

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě