CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis:  Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích otevírá o víkendu ve stylu Hvězdných válek.
Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích otevírá o víkendu ve stylu Hvězdných válek.
6.2.2020

Malý svět techniky U6 v Dolních Vítkovicích otevírá o víkendu ve stylu Hvězdných válek

OSTRAVA

Malý svět techniky U6 se po měsíční pauze hlásí o pozornost. Otevře tematickým programem ve stylu Hvězdných válek a odmění všechny šikovné děti. „Tradiční lednová odstávka v souvislosti se servisními pracemi na všech exponátech je za námi a jsme připraveni vstoupit v plné síle do sezony 2020,“ konstatoval ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Novinek pro letošní rok je podle něj hned několik. Rovnou u vstupu návštěvníky přivítá nový exponát, který byl vytvořen ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a představuje největší zajímavosti o vrtech na Zemi i na Měsíci.

Některé z exponátů U6 prošly modernizací, a tak si návštěvníci vyzkouší třeba práci se vzorníkem látek, tzv. žaboltamu – vlakový simulátor nebo velmi populární letecký simulátor.

Pro znovuotevření Malého světa techniky U6 je připravený speciální program nachystaný animátory. Proběhne o tomto víkendu (8. a 9. února) vždy od 10:00 hodin a zavede příchozí do světa Hvězdných válek. Děti i rodiče jistě ocení nezapomenutelné setkání s filmovými postavami jako mistr Yoda, Luke Skywalker nebo s temným Darth Vaderem. Návštěvníci budou objevovat mystickou Sílu, absolvují výcvik řádu rytířů Jedi, a pokud výcvikem úspěšně projdou, dočkají se bohaté odměny.

O necelý měsíc později proběhne v U6 slavnostní odhalení nové interaktivní expozice lodi NIKE, která se zatím připravuje.

Autor / zdroj: Eva Kijonková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Žíznivý zloděj se přišel napít do prodejny potravin

Žíznivý zloděj se nepokoušel zboží v obchodě odcizit, ale rovnou jej na prodejně zkonzumoval.

Post

Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je no

Post

V Havířově se otevřelo Národní tréninkové centrum stolního tenisu

V Havířově-Šumbarku bylo slavnostně otevřeno Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Je prvním takto specializovaným zázemím v České republice.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě