AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.2.2018

Plynové injekce pomáhají od bolesti zad a kloubů

TŘINEC

Pracoviště léčebné rehabilitace Nemocnice Třinec rozšířilo spektrum léčby o aplikaci plynových injekcí. Karboxyterapie (plynové injekce) je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. Je to bezpečná metoda, neboť medicinální CO2 je plyn netoxický a plně rozpustný.

Oxid uhličitý se aplikuje pod kůži nebo do svalů jemnou injekční jehlou, která je prostřednictvím dávkovače spojená s tlakovou nádobou. Klient může pociťovat mírné pálení nebo tlak, které však během několika vteřin odezní. V dané oblasti dochází k výraznému zlepšení prokrvení, reflexním změnám a účinnému snížení bolestivých syndromů pohybového aparátu.

"Plynové injekce doporučujeme u bolesti páteře, kloubů, bolestivého zatuhnutí ve svalech, syndromu bolestivého ramene, karpálního tunelu, tenisového lokte, u artrózy a při mnohých dalších potížích. Indikaci a lokalitu k aplikaci plynových injekcí určuje lékař," sdělila vrchní sestra rehabilitace Władysława Czepczorová.

Počet aplikací je individuální, vhodná je série cca 6 - 10 procedur dle potíží klienta. Aplikaci provádí odborně vyškolené zdravotní sestry s potřebným certifikátem.  

Plynové injekce jsou nadstandardní službou, která není hrazená zdravotními pojišťovnami, takže si ji pacient hradí sám. Bližší informace Vám poskytne rehabilitační ambulance Nemocnice Třinec. 

Autor / zdroj: Irena Sikorová Nožková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Bohumíně jsou v plném proudu opravy silnic, silničáři se teď přesunuli do centra

Silničáři v Bohumíně teď mají plné ruce práce. Ve velkém frézují a asfaltují zdejší městské cesty. Opravy se letos dotknou 26 lokalit o celkové ploše

Post

Nebezpečný odpad ze Starého Města byl odvezen

Ze skladu ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo odvezeno 650 tun nelegálně navezeného nebezpečného odpadu, převážně rozpouštědel, emulzí, barev a laků

Post

Podhorská nemocnice má dva nové ultrazvuky

Dvěma novými ultrazvuky se může pochlubit Podhorská nemocnice. Moderní přístroje slouží k vyšetření pacientek gynekologické ambulance a pacientům urol

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA