AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.2.2018

Plynové injekce pomáhají od bolesti zad a kloubů

TŘINEC

Pracoviště léčebné rehabilitace Nemocnice Třinec rozšířilo spektrum léčby o aplikaci plynových injekcí. Karboxyterapie (plynové injekce) je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. Je to bezpečná metoda, neboť medicinální CO2 je plyn netoxický a plně rozpustný.

Oxid uhličitý se aplikuje pod kůži nebo do svalů jemnou injekční jehlou, která je prostřednictvím dávkovače spojená s tlakovou nádobou. Klient může pociťovat mírné pálení nebo tlak, které však během několika vteřin odezní. V dané oblasti dochází k výraznému zlepšení prokrvení, reflexním změnám a účinnému snížení bolestivých syndromů pohybového aparátu.

"Plynové injekce doporučujeme u bolesti páteře, kloubů, bolestivého zatuhnutí ve svalech, syndromu bolestivého ramene, karpálního tunelu, tenisového lokte, u artrózy a při mnohých dalších potížích. Indikaci a lokalitu k aplikaci plynových injekcí určuje lékař," sdělila vrchní sestra rehabilitace Władysława Czepczorová.

Počet aplikací je individuální, vhodná je série cca 6 - 10 procedur dle potíží klienta. Aplikaci provádí odborně vyškolené zdravotní sestry s potřebným certifikátem.  

Plynové injekce jsou nadstandardní službou, která není hrazená zdravotními pojišťovnami, takže si ji pacient hradí sám. Bližší informace Vám poskytne rehabilitační ambulance Nemocnice Třinec. 

Autor / zdroj: Irena Sikorová Nožková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Studenti věnovali vyhrané peníze Slezské nemocnici

Mimořádné gesto udělal jedenáctičlenný tým studenek Slezského gymnázia v Opavě. Ten se v prosinci roku 2019 účastnil soutěže VeryHero, jejímž cílem by

Post

Bezplatná právní poradna pro obyvatele Nového Jičína opět otevírá

Bezplatná právní poradna pro občany Nového Jičína bude od 3. června 2020 opět v provozu. Po dvouměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií bude v

Post

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě