AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.2.2018

Plynové injekce pomáhají od bolesti zad a kloubů

TŘINEC

Pracoviště léčebné rehabilitace Nemocnice Třinec rozšířilo spektrum léčby o aplikaci plynových injekcí. Karboxyterapie (plynové injekce) je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. Je to bezpečná metoda, neboť medicinální CO2 je plyn netoxický a plně rozpustný.

Oxid uhličitý se aplikuje pod kůži nebo do svalů jemnou injekční jehlou, která je prostřednictvím dávkovače spojená s tlakovou nádobou. Klient může pociťovat mírné pálení nebo tlak, které však během několika vteřin odezní. V dané oblasti dochází k výraznému zlepšení prokrvení, reflexním změnám a účinnému snížení bolestivých syndromů pohybového aparátu.

"Plynové injekce doporučujeme u bolesti páteře, kloubů, bolestivého zatuhnutí ve svalech, syndromu bolestivého ramene, karpálního tunelu, tenisového lokte, u artrózy a při mnohých dalších potížích. Indikaci a lokalitu k aplikaci plynových injekcí určuje lékař," sdělila vrchní sestra rehabilitace Władysława Czepczorová.

Počet aplikací je individuální, vhodná je série cca 6 - 10 procedur dle potíží klienta. Aplikaci provádí odborně vyškolené zdravotní sestry s potřebným certifikátem.  

Plynové injekce jsou nadstandardní službou, která není hrazená zdravotními pojišťovnami, takže si ji pacient hradí sám. Bližší informace Vám poskytne rehabilitační ambulance Nemocnice Třinec. 

Autor / zdroj: Irena Sikorová Nožková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají organizátoři mezinárodní výstavy papír

Post

Hvězdami letošní Ladné Čeladné budou Tata Bojs a Jaroslav Uhlíř

Pátý ročník festivalu Ladná Čeladná, který je určen všem generacím a především rodinám s dětmi, se uskuteční 2. a 3. srpna. Mezi hlavní hvězdy festiva

Post

Nejistá budoucnost hrochů v Evropě

Kolik hrochů žije v evropských zoologických zahradách? Proč může jejich počet v blízké budoucnosti klesnout, přestože se v lidské péči velmi dobře mno

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA