AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Nemocnice Český Těšín modernizuje své prostory.
Nemocnice Český Těšín modernizuje své prostory.
24.7.2018

Nemocnice Český Těšín modernizuje své prostory

ČESKÝ TĚŠÍN

Pacienti i zaměstnanci Nemocnice Český Těšín se mohou nově těšit z příjemnějšího prostředí. Do nemocnice byla v posledních měsících pořízena nová moderní okna v budově chirurgické ambulance a v budově C (ambulantní část rehabilitace), na rehabilitačním oddělení bylo zrekonstruované sociální zařízení, zmodernizovaná cvičebna a pro zaměstnance přebudovaná kuchyňka. V budově A je pacientům i zaměstnancům k dispozici nový moderní výtah, a nemocnice také zainvestovala do nové telefonní ústředny a myčky podložních mís.

„Modernizací pokračuje dlouhodobý trend zlepšování vybavení nemocnice. Díky investicím má nyní nemocnice nejen hezčí vzhled, ale také nižší provozní náklady,“ uvádí členka představenstva Nemocnice Český Těšín Mgr. Alice Ručková, MBA, s tím, že celkové náklady do těchto investic činily 3 milióny korun, přičemž finanční prostředky ve výši 2,5 miliónu korun poskytlo dle smlouvy o nájmu město Český Těšín a zbývajících půl miliónu korun investovala nemocnice.

Největší investicí v hodnotě 1,2 miliónu korun bylo pořízení nového výtahu. Zařízení umožňuje přepravu osob i na lůžkách a pro pacienty i zaměstnance znamená vyšší komfort i lepší bezpečnost při přepravě. „Důvodem výměny výtahu byl zejména nevyhovující technický stav starého zařízení. Nový výtah je oproti původnímu prostornější, má vyšší nosnost, je modernější, ale především daleko bezpečnější, spolehlivější a komfortnější,“ vysvětluje členka představenstva.

Výměna oken přišla celkem na 600 tisíc korun. Kromě estetizace si nemocnice od nových oken slibuje také energetickou úsporu. „Výměna oken navázala na první etapu, kdy jsme před dvěma roky vyměnili 43 oken na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením,“ doplnila Alice Ručková.

Rekonstrukce sociální zařízení na oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením přišla na 300 tisíc korun. „Staré koupelny i toaleta pocházely ze 70 až 80 let minulého století, takže byly už poněkud zastaralé. Chtěli jsme vytvořit prostory, ve kterých se pacienti budou cítit komfortně a bude zde plně zachována jejich intimita,“ sdělila Alice Ručková s tím, že podlahy jsou ošetřeny protiskluzovou dlažbou a sociální zařízení jsou bezbariérové s bezpečnými úchyty.

Autor / zdroj: Ing. Tomáš Želazko

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA