AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Magdaléna Vítečková je v pořadí 1000. miminkem, které se letos narodilo v porodnici v Ostravě-Fifejdách.
Magdaléna Vítečková je v pořadí 1000. miminkem, které se letos narodilo v porodnici v Ostravě-Fifejdách.
10.8.2018

Městská nemocnice Ostrava přivítala v tropickém dni letošní 1000. miminko

OSTRAVA

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 se na oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava narodilo letošní již tisící miminko. Magdaléna Vítečková přišla na svět pět minut před jedenáctou hodinou. Po narození měřila 48 centimetrů a vážila 3 350 gramů.

Maminka Barbora z Děhylova si porodnici v Ostravě nevybrala náhodou: „Už jsem v této porodnici rodila svou první dcerku a vlastně všichni mí blízcí jsou narození na Fifejdách, takže je to taková naše srdeční záležitost.“ U porodu nechyběl ani partner Honza. Doma se na „Mandarinku“ těší i starší sestřička Terezka.

„Jsem velmi rád, že mohu pogratulovat ke krásné holčičce, přeji pevné zdraví, ať Vám malá dělá jen radost. A zároveň jménem oddělení Gynekologie a porodnictví děkuji, že jste si k porodu vybrala právě naši nemocnici,“ jako první paní Barboře popřál a předal kytici primář oddělení Gynekologie a porodnictví MUDr. Marek Ožana.

Za vedení Městské nemocnice přišly mamince blahopřát Mgr. Kamila Majkusová, Ph.D., za úsek ošetřovatelství a náměstkyně Mgr. Kateřina Kyselá. Kromě krásné kytice obdržela maminka z rukou Terezy Skřivánkové dárkové poukázky v hodnotě 5 000 korun, které věnovalo obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina.

„Gratulujeme rodičům k dalšímu přírůstku do rodiny a přejeme Magdalénce šťastný vstup do života. Věříme, že dárkový poukaz udělá radost celé rodině nebo bude odměnou pro maminku Barboru.

„Chtěl bych moc poděkovat celému zdravotnickému personálu našeho oddělení, všem lékařům, sestrám i pomocnému personálu za každodenní náročnou a obětavou práci, díky které je naše porodnice tolik oblíbená a počet porodů má rok od roku stoupající tendenci, také děkuji obchodnímu centru, které svým darem naše maminky vždy potěší,“ dodal na závěr primář MUDr. Marek Ožana.

Vzhledem k množství maminek, které si porodnici na Fifejdách vybírají, lze směle předpokládat, že se i letos počet porodů za rok přehoupne přes magickou hranici 1 600.

Autor / zdroj: Lucie Branná

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA