AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Primář urologického oddělení Slezské nemocnice v Opavě Roman Staněk v rámci Dne urologické prevence vyšetřil ledviny paní Veronice.
Primář urologického oddělení Slezské nemocnice v Opavě Roman Staněk v rámci Dne urologické prevence vyšetřil ledviny paní Veronice.
26.11.2018

O Den urologické prevence byl zájem

Padesát lidí navštívilo v pátek 23. listopadu 2018 urologickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě, aby si nechalo zdarma vyšetřit ledviny, močový měchýř, varlata či prostatu. U dvou pacientů bylo zjištěno podezření na závažné onemocnění.

Akci pořádala Slezská nemocnice ve spolupráci s Nadací Pavla Novotného. „Smyslem této akce je přimět lidi, aby přišli k lékaři a nechali se preventivně vyšetřit. Včasným podchycením nemoci lze snížit její případné následky,“ upozornil primář urologického oddělení Slezské nemocnice v Opavě Roman Staněk.

Zástupci nadace Pavla Novotného měli pro příchozí zájemce o vyšetření připraveny malé dárky. „Dny urologické prevence mají ve Slezské nemocnici tradičně úspěch. Poděkování si zaslouží nejen ti, kteří našli odvahu a nechali se vyšetřit, ale zejména lékaři a sestry, že zvládli takový nápor lidí,“ nechal se slyšet Pavel Novotný.

V Opavě zjistili lékaři podezření na nádorové onemocnění u dvou osob z padesáti. „Tyto dva pacienty čeká série dalších vyšetření a poté další cílená léčba,“ dodal primář Staněk.

Preventivní vyšetření absolvovala také Veronika Blokšová. „Pan doktor mi pomocí ultrazvuku zkontroloval ledviny a močový měchýř. Vše bylo v pořádku a jsem ráda, že jsem přišla,“ nechala se slyšet sympatická blondýnka.

V Krnově absolvovalo vyšetření ve čtvrtek 22. listopadu jedenáct zájemců a všichni se dozvěděli pouze dobré zprávy.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA