AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
10.12.2018

Nadace Naše dítě umožní Dětské rehabilitaci Hlučín rozšířit nabídku terapií

HLUČÍN

Dětská rehabilitace Hlučín rozšíří nabídku svých služeb dětem s různými typy postižení o další speciální terapie. Dar 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě umožní zakoupit vybavení multismyslové místnosti Snoezelen a zařízení pro neurorehabilitace s využitím oblečku TheraSuit.

Snoezelen prostředí slouží ke smyslové stimulaci, TheraSuit je sofistikovaný komplex pomůcek, které pomáhají stabilizovat tělo a kompenzovat chybějící svalových tonus při rehabilitačních cvičeních. "U nás v Dětské rehabilitaci Hlučín jsme měli opravdu bohatou Mikulášskou nadílku. Ve čtvrtek 6. prosince děti děti dostaly nejen tašky plné dobrot, ale také šek na 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat tak vysoký finanční obnos, a moc za něj děkujeme. Právě díky penězům získaným z různých projektů můžeme od ledna příštího roku dětem nabídnout hned dvě nové rehabilitační metody, které jsou v nevelkém zařízení našeho typu naprosto výjimečné,“ sdělila ředitelka Dětské rehabilitace Hlučín Radmila Lőwová. Peníze se vybraly v rámci celorepublikové nadační kampaně s názvem „Dejte úsměv dětem“, která se v září letošního roku uskutečnila v drogériích Rossmann. Finanční dar přijely předat zástupkyně Nadace Naše dítě Zuzana Šafářová a zástupkyně firmy Rossmann. Olga Stanley. Za krásný dárek jim děti připravily milé vystoupení, které zároveň předvedly i svým rodičům. "Snažíme se maximálně podporovat rozvoj našeho unikátního zařízení, jímž je Dětská rehabilitace Hlučín. Peníze z dalších zdrojů ovšem kvalitu rehabilitační péče v našem zařízení posunou opět na vyšší úroveň," řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

V neděli vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.

Post

Na Novojičínsku se vážně zranil muž při pádu rogala

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli u pádu z výšky na Novojičínsku. Po půl jedné bylo prostřednictvím tísňové linky nahlášeno zranění v

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA