AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
10.12.2018

Nadace Naše dítě umožní Dětské rehabilitaci Hlučín rozšířit nabídku terapií

HLUČÍN

Dětská rehabilitace Hlučín rozšíří nabídku svých služeb dětem s různými typy postižení o další speciální terapie. Dar 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě umožní zakoupit vybavení multismyslové místnosti Snoezelen a zařízení pro neurorehabilitace s využitím oblečku TheraSuit.

Snoezelen prostředí slouží ke smyslové stimulaci, TheraSuit je sofistikovaný komplex pomůcek, které pomáhají stabilizovat tělo a kompenzovat chybějící svalových tonus při rehabilitačních cvičeních. "U nás v Dětské rehabilitaci Hlučín jsme měli opravdu bohatou Mikulášskou nadílku. Ve čtvrtek 6. prosince děti děti dostaly nejen tašky plné dobrot, ale také šek na 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat tak vysoký finanční obnos, a moc za něj děkujeme. Právě díky penězům získaným z různých projektů můžeme od ledna příštího roku dětem nabídnout hned dvě nové rehabilitační metody, které jsou v nevelkém zařízení našeho typu naprosto výjimečné,“ sdělila ředitelka Dětské rehabilitace Hlučín Radmila Lőwová. Peníze se vybraly v rámci celorepublikové nadační kampaně s názvem „Dejte úsměv dětem“, která se v září letošního roku uskutečnila v drogériích Rossmann. Finanční dar přijely předat zástupkyně Nadace Naše dítě Zuzana Šafářová a zástupkyně firmy Rossmann. Olga Stanley. Za krásný dárek jim děti připravily milé vystoupení, které zároveň předvedly i svým rodičům. "Snažíme se maximálně podporovat rozvoj našeho unikátního zařízení, jímž je Dětská rehabilitace Hlučín. Peníze z dalších zdrojů ovšem kvalitu rehabilitační péče v našem zařízení posunou opět na vyšší úroveň," řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

Post

Na kotlíkovém semináři v Bohumíně lidem poradí, jak získat kotlíkovou dotaci

Domkaři, kteří si chtějí pořídit nový ekologický kotel, budou moci od 13. května požádat až o 120 tisícovou dotaci, a to díky třetí vlně kotlíkových

Post

Velikonoční tři body Jihlavy proti Třinci vyšlehal Klobása

Jihlava porazila Třinec stejně jako na podzim 2:1, udržela si stoprocentní jarní domácí bilanci a navýšila náskok na 3. příčku již na osm bodů.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA