AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
8.5.2020

Městská nemocnice Ostrava začne testovat samoplátce

OSTRAVA

Městská nemocnice Ostrava (MNO) bude od pondělí 11. května provádět test na onemocnění covid-19 i samoplátcům. Dosud byly odběry prováděny pouze těm, které k vyšetřením poslala ze zdravotních důvodů Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař.

Samoplátci u nás budou testováni metodou PCR. Zájemcům o test doporučujeme, aby si dopředu vytiskli a vyplnili formulář s osobními údaji, který máme na nemocničním webu mnof.cz. Zkrátí si tak dobu nutnou k odběru. Sestry jim po odevzdání vyplněného formuláře vezmou pouze stěr z patrových oblouků a nosu, a to přímo v autě, které vjede do odběrového stanu. O negativních výsledcích testů bude informovat nemocnice, pozitivní výsledky bude řešit Krajská hygienická stanice,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Odběr je možné objednat telefonicky v pracovních dnech od 8 do 13 hodin na čísle 596 194 877, nebo e-mailem: odbmisto@mnof.cz, ve kterém je nutné uvést jméno, příjmení, rodné číslo, adresu bydliště, telefon, případně e-mailovou adresu, kam má být odeslán výsledek testu, a to v případě, že bude odlišný od toho, ze kterého dorazila objednávka testu. Následně bude objednatele kontaktovat pracovník odběrového místa kvůli dohodnutí termínu.

O negativním výsledku bude nemocnice informovat SMS zprávou na uvedené telefonní číslo. Lékařské potvrzení o výsledku PCR testu bude v případě potřeby zasláno na uvedenou e-mailovou adresu. O pozitivních výsledcích bude klienty informovat Krajská hygienická stanice.

Výsledek bude k dispozici v rozmezí 24 až maximálně 48 hodin. Cena vyšetření je 2900 korun, k úhradě bude přijímána pouze hotovost. Nemocnice vyzývá klienty, aby platili penězi v přesné nominální hodnotě.

Městská nemocnice Ostrava  zprovoznila odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem v pátek 20. března. Otevřené je v současné době v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Od doby jeho zprovoznění zdravotníci odebrali přes 2500 stěrů, které odeslali k zpracování Krajské hygienické stanici. Odběrový tým tvoří dvě všeobecné zdravotní sestry a administrativní pracovník.

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Bezplatná právní poradna pro obyvatele Nového Jičína opět otevírá

Bezplatná právní poradna pro občany Nového Jičína bude od 3. června 2020 opět v provozu. Po dvouměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií bude v

Post

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Post

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě