AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
4.9.2013

Ústav fyziky Slezské univerzity v Opavě nabízí nový magisterský obor propojující počítače a fyziku

OPAVA

S nabídkou pro absolventy-bakaláře, u nichž je zájem o přírodní vědy propojen se zájmem o aplikace výpočetní techniky, přichází Ústav fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

Je jí nové navazující magisterské studium v oboru Počítačová fyzika (v rámci studijního programu N1701 Fyzika) s možností profilace v počítačových simulacích, grafice a multimédiích, a ve zpracování observačních dat. Případní zájemci teď mají možnost přihlásit se až do 26. září 2013 ke studiu; přijímací řízení probíhá bez přijímací zkoušky. Podmínkou pro přijetí je ukončené bakalářské studium programu B1701 Fyzika (obor Astrofyzika) či programu B1702 Aplikovaná fyzika (obory Počítačová technika a její aplikace, Monitorování životního prostředí, Multimediální techniky), nebo ukončené bakalářské studium v příbuzném oboru.

„Studenti navazujícího oboru Počítačová fyzika si mohou vybrat jednu z následujících atraktivních specializací: Počítačové simulace fyzikálních procesů, Grafické a multimediální zpracování počítačových simulací, a Zpracování a využití experimentálních a observačních dat,“ popisuje náplň studia RNDr. Stanislav Hledík, Ph.D., vedoucí ústavu fyziky s tím, že posluchači budou vedeni k interdisciplinární a týmové práci, ke spolupráci s experty v oblasti matematiky, informatiky, s inženýry a odborníky v oblasti techniky, ale i odlehlejších oblastí (např. multimédií, životního prostředí).

Koncepce oboru Počítačová fyzika odpovídá současným a předpokládaným budoucím potřebám na odborně erudované absolventy na pomezí fyziky a počítačových věd. Obor je zaměřen na efektivní a kreativní využití potenciálu současných počítačových technologií. Studenti tak získají předpoklady pro specializaci a adaptaci jak ve vědeckých institucích zabývajících se aplikovaným i základním výzkumem, tak v jiných oblastech vyžadujících dovednosti a kreativitu v aplikování moderních fyzikálně-matematických a výpočetních metod či aplikací a zpracování dat nejen při modelování fyzikálních procesů, ale také v řadě dalších oblastí využívajících výpočetní techniku. „Absolventi proto budou připraveni pro uplatnění v řadě oblastí aplikace počítačových metod, matematiky, fyziky a informatiky; mohou však nalézt uplatnění i v průmyslu, v oblasti služeb a veřejné správy, případně jiném netradičním sektoru,“ zdůrazňuje Stanislav Hledík fakt, že nový obor byl koncipován s ohledem na budoucí využití absolventů a jejich dobrou výchozí pozici na trhu práce.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Doporučujeme

H & B servis.cz, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce stavební chemie a zateplovacích systémů. Nabídka polyuretanových pěn, akrylátů, silikonů, tmelů, lepidel, těsnicích a lepicích pásek či spojovacího materiálu. www.habservis.cz

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Baseballisté Frýdku-Místku uštědřili debakl extraligové Třebíči

Další dva zápasy odehráli baseballisté Frýdku-Místku s Třebíči, ale na rozdíl od předchozího týdne dokázali tentokrát svého soupeře jednou porazit.

Post

Nový Jičín se zaměřil na dlužníky

Nový Jičín spustil informační kampaň, jejímž cílem je připomenout občanům termíny splatnosti poplatků za komunální odpad a za psy. Řada lidí však na t

Post

Křižovatka u Bredy v Opavě se změní v okružní

Křižovatka ulic Nákladní x Oblouková x Rybářská, která patří k nejfrekventovanějším v Opavě, se nově promění v okružní. Pracovníci technických služeb

Reklama

www.pneucentrumprofi.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.pneucentrumprofi.cz www.habservis.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz

REKLAMA