AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
26.1.2018

Studenti virtuální univerzity třetího věku úspěšně ukončili první semestr

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Ve středu 24. ledna 2018 převzalo 14 úspěšných absolventek prvního semestru Virtuální univerzity třetího věku (VU3V) ve Frenštátě pod Radhoštěm, z rukou starostky města Zdeňky Leščišinové, pamětní list. Tématem studijního programu byla „Čínská medicína ve vaší zahrádce“.

„Jsem ráda, že v našem městě se podařila zajistit možnost celoživotního vzdělávání pro seniory, která nabízí další zajímavou, aktivní a přínosnou činnost pro Váš osobní rozvoj, a to i v seniorském věku. Velmi si vážím Vás všech studentů, kteří jste úspěšně absolvovali první semestr. Pevně věřím, že čas, který jste studiu věnovali, Vám přinesl mnohé nově získané vědomosti a dovednosti, jež budete moci v budoucnu dále využívat,“ řekla při slavnostním projevu Zdeňka Leščišinová, starostka města Frenštát pod Radhoštěm.

Své znalosti prokázali studenti úspěšným složením závěrečné semestrální zkoušky. "Studenti pravidelně docházeli na přednášky, vypracovávali společné i samostatné dílčí testy po každé přednášce a nakonec závěrečný test," řekla Edita Golová, vedoucí Městské knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm. Od 3. října 2017 do 12. prosince 2017 probíhala jedenkrát za čtrnáct dní společná výuka seniorů v prostorách Městské knihovny Frenštát pod Radhoštěm. Tam také již nyní připravují spolu s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, která je garantem studijního programu a organizačním garantem celého studia, nová témata kurzů.

"Studijním tématem druhého semestru bude Lidské zdraví,“ uvedla Golová. "Do budoucna se pak zájemci o studium mohou těšit například na kurzy Dějiny oděvní kultury, Umění renesance v Itálii, České dějiny, Etiketa, Evropské kulturní hodnoty, Lesnictví, Osobní finance a mnohé další," doplnila vedoucí knihovny.

Studium je určeno seniorům  a osobám v invalidním důchodu. Úvodní přednáška druhého semestru se uskuteční 30. ledna 2018 a za celý kurz studenti zaplatí 300,- Kč. „Všechny potřebné informace ohledně průběhu kurzů, o časech konání a cenách a přihlašování zájemci opět získají na webových stránkách knihovny, telefonicky nebo osobně v knihovně," doplnila Edita Golová.

Autor / zdroj: Ing. Iva Vašendová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Skvělá muzika, úžasná atmosféra a fantastičtí diváci, to byl Horečky fest 2019

Mnohožánrový, rodinný, hudební festival Horečky fest má už devět let své pevné místo v programu Frenštátského kulturního léta. Největší hudební akce n

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

V restauraci byla nahlášena bomba

Ve čtvrtek krátce před polednem oznámil anonymně na tísňovou linku 158 mužský hlas umístění bomby v restauraci na ulici Žižkova v Karviné.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA