AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Rekonstrukce školy v Bruntále.
Rekonstrukce školy v Bruntále.
15.8.2018

Do rekonstrukcí škol město Bruntál letos investuje miliony

BRUNTÁL

Stavební dělníci okupují základní školy v Bruntále. Město do jejich oprav letos investuje desítky milionů korun.

„Přilehlé sídliště se průběžně opravuje a kvete do krásy. Naše škola vedle něj vypadá jako chudá příbuzná. Ale to se teď konečně mění a já z toho mám upřímnou radost,“ řekl Jiří Pozdíšek, ředitel ZŠ Bruntál, Cihelní 6.

Ve škole začala velká rekonstrukce, která bude rozdělena do několika etap. Nyní probíhají opravy sociálních zařízení a do tříd bude instalována nová vzduchotechnika. Město Bruntál letos do oprav školy investuje 12,5 milionu korun. Další etapy budou následovat. Zahrnou zateplení budovy, výměnu oken a počítá se i s opravou střechy.

Díky dotaci a z vlastních zdrojů nechá škola v průběhu léta přebudovat také atrium. Vloni byly zbourány betonové zídky, letos je na řadě úprava terénu, pořízení nového vybavení a sadová úprava. Děti se mohou těšit na lavičky, stříšky, venkovní tabule a později i na herní prvky pro předškoláky. Ze stejných fondů škola také financuje nové rozvody internetu po celé škole a pořízení nového vybavení do učeben výpočetní techniky, fyziky a dílen.

Město Bruntál navíc letos plánuje v areálu školy vybudovat dopravní hřiště.

Opravy jsou v plném proudu i na dalších bruntálských školách. V průběhu srpna budou vyměněna stará kovová okna za plastová v tělocvičně Základní školy Bruntál, Školní 2. V září pak odstartuje oprava tamního atria.

„Atrium se stane nádherným místem pro setkávání, výuku a díky hledišti i jedinečným prostorem pro pořádání kulturních akcí,“ prozradil místostarosta Vladimír Jedlička. Oprava vnitřní části školy bude mimořádná také kvůli ztíženému přístupu do atria, kde její realizátor nebude moci použít běžnou techniku. Město Bruntál do rekonstrukce investuje 3,5 milionů korun.

Co se týká základní školy v Okružní ulici, tam se letos žádné větší opravy neplánují. V současné chvíli se připravuje projekt na celkové zateplení, výměnu oken a rekuperačních jednotek. Ve fázi příprav projektu je také přístavba učeben a dílen v hodnotě okolo 7 milionů korun.

Město Bruntál letos do oprav škol investuje přibližně 26,9 milionů korun ze svého rozpočtu.

Autor / zdroj: Zuzana Pršalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Díky novému rentgenu jsou v Nemocnici Nový Jičín pacienti vyšetřeni rychleji

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového rentgenu Ysio Max, který za 5,53 miliónu korun pořídil

Post

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou zraněných v jesenickém údolí Bílé Opavy

Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval během uplynulého víkendu hned u dvou zraněných, kteří utrpěli úraz při turistice v obtížně přístup

Post

Sweetsen Fest letos oslaví 80 let Základní umělecké školy ve Frýdku- Místku

Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od 19. do 23. června, se letos propojí se Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku, k

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA