AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Mateřskou školu v Bohumíně–Záblatí oživil hmyzí domeček.
Mateřskou školu v Bohumíně–Záblatí oživil hmyzí domeček.
14.11.2018

Hmyzí domeček a vlastní zelenina: předškoláci z Bohumína poznávají přírodu

BOHUMÍN

Mateřská škola v Bohumíně–Záblatí v lokalitě Na Pískách získala grant od Nadace ČEZ na vybudování přírodní zahrady pro environmentální výchovu.

Poslední říjnový den mohly děti se svými učitelkami slavit nejen Halloween, ale především otevření tří přírodních učeben. „Učebny nám usnadní vzdělávání dětí v oblasti environmentální výchovy. Učit děti prostřednictvím zážitků a praktického poznání je vždy ten nejlepší způsob, tady navíc půjde o budování vztahu k přírodě, což je v dnešní době více než potřebné,“ uvedla Darina Ježíšková, ředitelka Základní školy Bohumín-Záblatí, pod kterou mateřinka patří. Radost jí znásobila aktivita rodičů, kteří se do budování nových učeben zapojili spolu s dětmi a zvýšili tím svou sounáležitost se školkou.

Kvalitní práci města i vedení školy ocenil při slavnostním stříhání pásky generální ředitel Elektrárny Dětmarovice Vlastimír Kontrik. „V Bohumíně se pro děti pracuje vždy s maximálním nasazením. Skupina ČEZ tady podpořila už několik aktivit a vždy šlo o precizní projekty. Když vidíme, že financujeme něco, co má opravdu smysl, je naše radost dvojnásobná,“ řekl Vlastimír Kontrik.

Další z účastníků stříhání pásky, starosta Bohumína a opětovně zvolený senátor Petr Vícha, zase ocenil dlouhodobou spolupráci s energetiky. „Musím uznat a poděkovat, že v Nadaci ČEZ má město dlouhodobého a spolehlivého partnera,“ ukončil Petr Vícha slavnostní část akce. Po ní se zástupci města, elektrárny i ředitelky z několika okolních mateřinek pokusili v netradiční hře navrhnout školní zahradu, která by nejvíce vyhovovala dětem.

„Nápad bohumínské školky vytvořit dětem učebny pro praktickou výuku environmentální výchovy se nám v nadaci velmi líbil. Jak jinak u dětí podpořit kladný vztah k přírodě než právě jejich zapojením do běžných prací na zahradě a společným pozorováním drobných živočichů v našem nejbližším okolí?“ doplnila Michaela Zíková, ředitelka Nadace ČEZ.

Tři přírodní učebny zahrnují pěstební zahrádky a kompostér pro pěstitelské práce dětí, pozorovatelny pro pozorování ptáků, motýlů a dalšího hmyzu a zastřešenou učebnu – jako místo pro setkávání, tvoření a sdílení získaných zkušeností.

Projekt se podařilo školce realizovat s finanční pomocí Nadace ČEZ, která poskytla grant ve výši 70 tisíc korun v rámci programu Podpora regionů, a s podporou města Bohumín.

Autor / zdroj: Vladislav Sobol

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

V restauraci byla nahlášena bomba

Ve čtvrtek krátce před polednem oznámil anonymně na tísňovou linku 158 mužský hlas umístění bomby v restauraci na ulici Žižkova v Karviné.

Post

Gastronomické orgie vtrhnou do Starého Bohumína, startuje tu první ročník Food festivalu

Jedinečná gastronomická událost se chystá ve Starém Bohumíně. Nedělní den plný slaných a sladkých lahůdek i osvěžujících drinků, mezinárodní souboj šé

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA