AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
19.3.2020

Havířov uzavírá všechny mateřské školy zřizované městem

HAVÍŘOV

Havířov od pátku 20. března uzavře všechny mateřské školy, jejichž je zřizovatelem. Celkem se jedná o 22 zařízení. Důvodem uzavření je malá docházka dětí. K 19. březnu byla ve všech MŠ evidována docházka pouze 51 dětí. V 14 školkách pak nebylo dítě žádné, rodiče všechny řádně odhlásili.

„Mateřské školy jsme se snažili udržet otevřené, co nejdéle v provozu, abychom pomohli rodičům, kteří musí do práce a nemají hlídání pro své děti,“ uvedla náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová.

Pro zaměstnance integrovaného záchranného systému, tedy hasičů, policistů a záchranářů, ale i zdravotníků a pracovníků v sociálních službách je na ZŠ M. Kudeříkové v Havířově zajištěno hlídání jejich dětí. „Chceme udělat maximum pro pracovníky, kteří jsou v boji proti šíření nákazy onemocnění COVID-19 v první linii. Pedagogové i další pracovníci školy jsou připraveni a mají rozepsané služby hlídání dětí,“ řekla náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová.

Hlídání je určeno pro děti ve věku 3 až 10 let. Péče o děti, včetně stravování je pracovníky školy zajištěna od pondělí do pátku od 7-17 hodin. Děti budou rozděleny do skupinek po patnácti dětech. Maximální kapacita je 30 dětí.

Už od úterý 17. března byly v Havířově uzavřeny 2 školky, Mateřská škola Havířov-Město Lípová 15, a Základní škola a Mateřská škola Havířov-Bludovice Frýdecká.

Autor / zdroj: Michaela Adamcová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Post

V Ostravě začíná přestavba bývalých městských jatek na galerii moderního umění

Dlouho očekáváná rekonstrukce historické budovy jatek začne v následujících dnech. Památkově chráněný objekt se bude přestavovat na galerii podle návr

Post

Majáles Ostrava má nový termín. Uskuteční se 16. září

V reakci na nouzová opatření přijatá vládou České republiky a obavám z šíření koronaviru se letošní 26. ročník Majálesu Ostrava 2020 přesouvá.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě