AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
13.5.2020

Nový Jičín 18. května otevírá školky i SVČ Fokus

Nový Jičín

Novojičínská radnice v pondělí 18. května znovu otevře mateřské školy zřízené městem a Středisko volného času Fokus.

S ukončením nouzového stavu, které bylo vládou ohlášeno na 17. května, přestane fungovat péče o děti rodičů, kteří pracují ve složkách záchranného integrovaného systému či dalších profesích nezbytných pro boj s epidemií koronaviru. Tuto službu na základě pověření krajského úřadu zřídilo město v budově ZŠ a MŠ Jubilejní 3 na odloučeném pracovišti na ulici Dlouhá.

„Cítíme, že je potřeba školky otevřít a žádají nás o to i rodiče. Školky obnoví svůj provoz za podmínky dodržení hygienických opatření,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka. V Novém Jičíně sídlí mateřské školy v 11 budovách, celkem je v nich 32 tříd pro 757 dětí.

Od 18. května bude opět fungovat, byť v omezeném rozsahu, i Středisko volného času Fokus Nový Jičín. „Abychom vyhověli požadavkům ministerstva školství a hygienickým kritériím, budou zájmové kroužky provozovány v upraveném režimu,“ uvedla vedoucí odboru školství na novojičínské radnici Oldřiška Navrátilová.


Autor / zdroj: Marie Machková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Bezplatná právní poradna pro obyvatele Nového Jičína opět otevírá

Bezplatná právní poradna pro občany Nového Jičína bude od 3. června 2020 opět v provozu. Po dvouměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií bude v

Post

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Post

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě