KULTURA / Hudba

Popis:
7.3.2018

Dechové sexteto zahraje ve Frenštátě pod Radhoštěm

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Komorní soubor Janáček Ensemble je složený z významných osobností oblasti klasické hudby - pedagogů Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a Konzervatoře v Kroměříži, kteří se kromě svého učitelského poslání věnují aktivní pódiové činnosti na poli komorní hudby.

Všichni členové souboru jsou současnými nebo bývalými hráči předních českých orchestrů: Václav Kunt a Milan Polák - Pražský komorní orchestr, Martin Kostelecký Moravská filharmonie Olomouc, Marcela Tománková, Karel Hofmann a Vít Spilka - Filharmonie Brno.

Složení Janáček Ensemble umožňuje variabilní nástrojové sestavy triem počínaje až po velké komorní ansámbly ve spojení s klavírem a smyčcovými nástroji. Jádrem souboru je dechové sexteto a jeho repertoár se skládá ze širokého spektra různých stylových období, se zvláštním zřetelem na tvorbu Leoše Janáčka, jeho současníků a následovníků - Bohuslava Martinů, Pavla Haase, Ervina Schulhoffa, Gideona Kleina a dalších. Nechybí zde však díla klasického a romantického repertoáru - např. skladby Antonína Rejchy nebo Antonína Dvořáka. Soubor se navíc čile věnuje interpretaci soudobé hudby, inspiruje vznik nových skladeb a provádí je na pódiích prestižních festivalů.

Vstupenky mimo předplatné zakoupíte v Turistickém informačním centru města, nám. Míru 1, Frenštát pod Radhoštěm, tel.:556 836 916 nebo na místě hodinu před začátkem koncertu.

JANÁČEK ENSEMBLE

Karel Hofmann (lesní roh), Václav Kunt (flétna), Marcela Tománková (hoboj)

Martin Kostelecký (fagot), Milan Polák (klarinet), Vít Spilka (klarinet)

úterý 13. března 2018 / v 19 hodin / Dům kultury, Frenštát pod Radhoštěm

Autor / zdroj: Zuzana Kalinová

Doporučujeme

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Z přístavby hotelu Praha bude v Novém Jičíně kulturní dům

Nový Jičín se pustil do přestavby novodobé přístavby Hotelu Praha na kulturní dům. Budova, která byla v 70. letech minulého století dostavěna k secesn

Post

Záchranáři zasahovali v Ostravě u dvou tonoucích mužů

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu u nahlášeného tonutí v Ostravě. Ke splavu na řece Ostravici vyjela posádka rychlé lékařské a p

Post

Střídající žolík Pázler v závěru skolil Karvinou, Slovan vyválčil první body

Liberec nastoupil do úvodního kola Fortuna ligy proti Karviné ve slušivých retro dresech. Ty domácím hráčům dlouho nepřinášely střelecké štěstí, přest

Reklama

www.pneucentrumprofi.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.pneucentrumprofi.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA