KULTURA / Hudba

Popis:
7.3.2018

Dechové sexteto zahraje ve Frenštátě pod Radhoštěm

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Komorní soubor Janáček Ensemble je složený z významných osobností oblasti klasické hudby - pedagogů Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a Konzervatoře v Kroměříži, kteří se kromě svého učitelského poslání věnují aktivní pódiové činnosti na poli komorní hudby.

Všichni členové souboru jsou současnými nebo bývalými hráči předních českých orchestrů: Václav Kunt a Milan Polák - Pražský komorní orchestr, Martin Kostelecký Moravská filharmonie Olomouc, Marcela Tománková, Karel Hofmann a Vít Spilka - Filharmonie Brno.

Složení Janáček Ensemble umožňuje variabilní nástrojové sestavy triem počínaje až po velké komorní ansámbly ve spojení s klavírem a smyčcovými nástroji. Jádrem souboru je dechové sexteto a jeho repertoár se skládá ze širokého spektra různých stylových období, se zvláštním zřetelem na tvorbu Leoše Janáčka, jeho současníků a následovníků - Bohuslava Martinů, Pavla Haase, Ervina Schulhoffa, Gideona Kleina a dalších. Nechybí zde však díla klasického a romantického repertoáru - např. skladby Antonína Rejchy nebo Antonína Dvořáka. Soubor se navíc čile věnuje interpretaci soudobé hudby, inspiruje vznik nových skladeb a provádí je na pódiích prestižních festivalů.

Vstupenky mimo předplatné zakoupíte v Turistickém informačním centru města, nám. Míru 1, Frenštát pod Radhoštěm, tel.:556 836 916 nebo na místě hodinu před začátkem koncertu.

JANÁČEK ENSEMBLE

Karel Hofmann (lesní roh), Václav Kunt (flétna), Marcela Tománková (hoboj)

Martin Kostelecký (fagot), Milan Polák (klarinet), Vít Spilka (klarinet)

úterý 13. března 2018 / v 19 hodin / Dům kultury, Frenštát pod Radhoštěm

Autor / zdroj: Zuzana Kalinová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

V neděli vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.

Post

Na Novojičínsku se vážně zranil muž při pádu rogala

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli u pádu z výšky na Novojičínsku. Po půl jedné bylo prostřednictvím tísňové linky nahlášeno zranění v

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA