KULTURA / Hudba

4.9.2009

Petr Kolář zaznamenal své koncertní turné na CD i DVD

Zpěvák Petr Kolář vydá 14. září na 2CD i DVD záznam ze svého letošního akustického turné. Nosič podle čtvrtečních informací Alice Titzové z hudebního vydavatelství Universal Music ponese název Petr Kolář akusticky v Karlíně.

Popového zpěváka na koncertním turné, s nímž zavítal do 15 českých měst, doprovodilo smyčcové kvarteto, které jeho skladby uvedlo v netradičním aranžmá. Na živém albu nebude chybět Kolářův hit Ještě že tě, lásko, mám, jehož se fanoušci dočkají v tanečním zpracování. DVD Petr Kolář akusticky v Karlíně obsahuje záznam dvouhodinového koncertu, na němž za doprovodu akordeonu zazněly písně Jeanette nebo Když máš v chalupě orchestrion. K bonusovým materiálům patří tři videoklipy, dokument ze zákulisí příprav turné a bohatá fotogalerie.

Petr Kolář se narodil 20. června 1967. Zpěvu se věnoval od 18 let a jeho doménou byl tehdy hlavně rock. Svou hudební kariéru zahájil v metalové kapele Arakain, ale větší popularity se dočkal až jako sólový zpěvák. Debutové album nazvané Mackie Messer vydal v roce 1998 a poté následovaly desky Album z roku 2005 a Bez křídel, které vyšlo o dva roky později. Kolář se proslavil účinkováním v muzikálech Vlasy, Krysař, Johanka z Arku, Galileo, Tři mušketýři nebo Golem. V anketách Český slavík a TýTý se mu podařilo proniknout až na druhé místo za Karla Gotta.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Paní Otilie z Domova Bílá Opava oslavila 100 let

Významné životní jubileum oslavila paní Otilie Moravcová. Narodila se před sto lety, 3. 11. 1919 v Albertovci. Nyní je klientkou Domova Bílá Opava, ka

Post

U požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý v noci v Petrovicích u Karviné u požáru střechy objektu v průmyslovém areálu. Během zásahu došlo ke smrtelném

Post

Krnovská nemocnice má novou lékárnu, metabolické centrum a onkologii

Slavnostní otevření nové lékárny, metabolického centra a onkologické ambulance se uskutečnilo ve Sdruženém zdravotnickém zařízení Krnov.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA