KULTURA / Hudba

4.9.2009

Petr Kolář zaznamenal své koncertní turné na CD i DVD

Zpěvák Petr Kolář vydá 14. září na 2CD i DVD záznam ze svého letošního akustického turné. Nosič podle čtvrtečních informací Alice Titzové z hudebního vydavatelství Universal Music ponese název Petr Kolář akusticky v Karlíně.

Popového zpěváka na koncertním turné, s nímž zavítal do 15 českých měst, doprovodilo smyčcové kvarteto, které jeho skladby uvedlo v netradičním aranžmá. Na živém albu nebude chybět Kolářův hit Ještě že tě, lásko, mám, jehož se fanoušci dočkají v tanečním zpracování. DVD Petr Kolář akusticky v Karlíně obsahuje záznam dvouhodinového koncertu, na němž za doprovodu akordeonu zazněly písně Jeanette nebo Když máš v chalupě orchestrion. K bonusovým materiálům patří tři videoklipy, dokument ze zákulisí příprav turné a bohatá fotogalerie.

Petr Kolář se narodil 20. června 1967. Zpěvu se věnoval od 18 let a jeho doménou byl tehdy hlavně rock. Svou hudební kariéru zahájil v metalové kapele Arakain, ale větší popularity se dočkal až jako sólový zpěvák. Debutové album nazvané Mackie Messer vydal v roce 1998 a poté následovaly desky Album z roku 2005 a Bez křídel, které vyšlo o dva roky později. Kolář se proslavil účinkováním v muzikálech Vlasy, Krysař, Johanka z Arku, Galileo, Tři mušketýři nebo Golem. V anketách Český slavík a TýTý se mu podařilo proniknout až na druhé místo za Karla Gotta.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

V neděli vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.

Post

Na Novojičínsku se vážně zranil muž při pádu rogala

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli u pádu z výšky na Novojičínsku. Po půl jedné bylo prostřednictvím tísňové linky nahlášeno zranění v

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA