KULTURA / Hudba

4.9.2009

Petr Kolář zaznamenal své koncertní turné na CD i DVD

Zpěvák Petr Kolář vydá 14. září na 2CD i DVD záznam ze svého letošního akustického turné. Nosič podle čtvrtečních informací Alice Titzové z hudebního vydavatelství Universal Music ponese název Petr Kolář akusticky v Karlíně.

Popového zpěváka na koncertním turné, s nímž zavítal do 15 českých měst, doprovodilo smyčcové kvarteto, které jeho skladby uvedlo v netradičním aranžmá. Na živém albu nebude chybět Kolářův hit Ještě že tě, lásko, mám, jehož se fanoušci dočkají v tanečním zpracování. DVD Petr Kolář akusticky v Karlíně obsahuje záznam dvouhodinového koncertu, na němž za doprovodu akordeonu zazněly písně Jeanette nebo Když máš v chalupě orchestrion. K bonusovým materiálům patří tři videoklipy, dokument ze zákulisí příprav turné a bohatá fotogalerie.

Petr Kolář se narodil 20. června 1967. Zpěvu se věnoval od 18 let a jeho doménou byl tehdy hlavně rock. Svou hudební kariéru zahájil v metalové kapele Arakain, ale větší popularity se dočkal až jako sólový zpěvák. Debutové album nazvané Mackie Messer vydal v roce 1998 a poté následovaly desky Album z roku 2005 a Bez křídel, které vyšlo o dva roky později. Kolář se proslavil účinkováním v muzikálech Vlasy, Krysař, Johanka z Arku, Galileo, Tři mušketýři nebo Golem. V anketách Český slavík a TýTý se mu podařilo proniknout až na druhé místo za Karla Gotta.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Třinec doma porazil Liberec a ujal se ve finále vedení

Třinečtí hokejisté využili v prvním finálovém utkání hraném na ledě Werk areny výhody domácího kluziště a porazili Liberec 4:1.

Post

Na kotlíkovém semináři v Bohumíně lidem poradí, jak získat kotlíkovou dotaci

Domkaři, kteří si chtějí pořídit nový ekologický kotel, budou moci od 13. května požádat až o 120 tisícovou dotaci, a to díky třetí vlně kotlíkových

Post

Velikonoční tři body Jihlavy proti Třinci vyšlehal Klobása

Jihlava porazila Třinec stejně jako na podzim 2:1, udržela si stoprocentní jarní domácí bilanci a navýšila náskok na 3. příčku již na osm bodů.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA