SPORT / Cyklistika

Popis:
6.8.2020

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna se stane cílem třetí ze čtyř etap, a to etapy z Olomouce do Frýdku-Místku dlouhé zhruba 210 kilometrů.

„Cyklistická základna ve městě je široká, lidé jezdí na kole čím dál více, takže se určitě rádi podívají, jak to sviští profíkům a vytvoří jim podél trati pravou závodní atmosféru,“ říká náměstek primátora pro sport Pavel Machala s tím, že v cíli na frýdeckém Zámeckém náměstí nebude oproti minulosti žádný doprovodný program, a to vzhledem k opatřením souvisejícím s koronavirem.

Nicméně na startu se objeví opravdová světová špička a nabídne divákům nezapomenutelné zážitky. Z World Tour týmů se fandové cyklistiky mohou těšit na Bahrain McLaren, Sunweb, Jumbo Visma, Bora Hansgrohe a Michelton Scott,“ říká promotér závodu z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček, který pro jezdce připravil náročnou trať se šestnácti vrchařskými prémiemi.

„Do Frýdku-Místku se peloton závodníků přižene v sobotu 8. srpna kolem 16. hodiny, a to od Starého Města. Přes Slezskou, T. G. Masaryka a Radniční bude pokračovat na Zámecké náměstí ve Frýdku. Z něj se závodníci vydají dále na okruh vedený ulicemi Zámecká – Revoluční – Míru – Sokolská – Dlouhá – K Sedlištím až do Sedlišť a následně přes ulici Bruzovskou a Radniční zpět na frýdecké náměstí. Absolvovat budou dva tyto okruhy,“ přiblížil trasu závodu na území města náměstek pro dopravu Karel Deutscher.

Finish závodu organizátoři předpokládají v čase mezi 16:35 až 17:10 hodin.

Plovoucí uzavírky

Staroměstská, Slezská a T. G. Masaryka se uzavřou zhruba půl hodiny před příjezdem pelotonu a po jeho projetí budou opět plně průjezdné. Předpokládá se, že uzavírka těchto ulic bude od 15:30 hodin do 16:40 hodin, čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu, který k nám pojede z Olomouce.

Zákaz vjezdu

Od 8:30 hodin do 19:00 - Zámecké náměstí ve Frýdku, ulice Zámecká a část ulice Radniční od křižovatky s ulicí Farní směrem k Zámeckému náměstí.

Od 16 hodin do 17:10 - ulice Hasičská, Na Blatnici a Těšínská (v blízkosti frýdeckého náměstí). Čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu.

Uzavírka na trase okruhu

Od 16:00 do 17:10 hodin (čas se může změnit v návaznosti na rychlost pelotonu). 

Zámecká – Revoluční – Míru – Sokolská – Dlouhá – K Sedlištím až do Sedlišť a následně přes ulici Bruzovskou – Radniční na Zámecké náměstí.

Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Žíznivý zloděj se přišel napít do prodejny potravin

Žíznivý zloděj se nepokoušel zboží v obchodě odcizit, ale rovnou jej na prodejně zkonzumoval.

Post

Novojičínská porodnice podporuje maminky nejen v rámci Národního týdne kojení

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorňuje Národní týden kojení, který začal v pondělí 14. září. Nemocnice AGEL Nový Jičín je no

Post

V Havířově se otevřelo Národní tréninkové centrum stolního tenisu

V Havířově-Šumbarku bylo slavnostně otevřeno Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Je prvním takto specializovaným zázemím v České republice.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě