KULTURA / Ostatní

Popis:
25.9.2015

V pondělí 28. září pořádá Moravská Ostrava a Přívoz tradiční Svatováclavský jarmark

OSTRAVA

V pondělí 28. září pořádá městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz tradiční Svatováclavský jarmark. Uskuteční se od 10 do 18 hodin na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze.

„Cílem akce je přiblížit dobu svatého Václava, patrona české země a symbol české státnosti. Hlavní scénou jarmarku bude knížecí dvůr, kde se vystřídá během dne řada účinkujících. Připraveny jsou koncerty středověké hudby, šermířská klání, ukázky sokolničení, nejen děti zcela jistě zaujme i dílna s ražbou mincí, středověké lazebnictví, dobový siloměr a mnoho dalších atrakcí, bez kterých si dnes již tradiční slavnost nelze představit," uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Ve dvě hodiny odpoledne zavítá do Přívozu i sám Svatý Václav, doprovázen svou ženou. Knížecí pár doprovodí průvod více než čtyřiceti účinkujících.

Na jarmarku samozřejmě nebudou chybět stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Návštěvníci se mohou těšit na velký výběr domácích sýrů, perníčků, farmářských výrobků i suvenýrů z dílen místních řemeslníků.

Autor / zdroj: -av-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Paní Otilie z Domova Bílá Opava oslavila 100 let

Významné životní jubileum oslavila paní Otilie Moravcová. Narodila se před sto lety, 3. 11. 1919 v Albertovci. Nyní je klientkou Domova Bílá Opava, ka

Post

U požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý v noci v Petrovicích u Karviné u požáru střechy objektu v průmyslovém areálu. Během zásahu došlo ke smrtelném

Post

Krnovská nemocnice má novou lékárnu, metabolické centrum a onkologii

Slavnostní otevření nové lékárny, metabolického centra a onkologické ambulance se uskutečnilo ve Sdruženém zdravotnickém zařízení Krnov.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA