KULTURA / Ostatní

Popis:
25.9.2015

V pondělí 28. září pořádá Moravská Ostrava a Přívoz tradiční Svatováclavský jarmark

OSTRAVA

V pondělí 28. září pořádá městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz tradiční Svatováclavský jarmark. Uskuteční se od 10 do 18 hodin na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze.

„Cílem akce je přiblížit dobu svatého Václava, patrona české země a symbol české státnosti. Hlavní scénou jarmarku bude knížecí dvůr, kde se vystřídá během dne řada účinkujících. Připraveny jsou koncerty středověké hudby, šermířská klání, ukázky sokolničení, nejen děti zcela jistě zaujme i dílna s ražbou mincí, středověké lazebnictví, dobový siloměr a mnoho dalších atrakcí, bez kterých si dnes již tradiční slavnost nelze představit," uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Ve dvě hodiny odpoledne zavítá do Přívozu i sám Svatý Václav, doprovázen svou ženou. Knížecí pár doprovodí průvod více než čtyřiceti účinkujících.

Na jarmarku samozřejmě nebudou chybět stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Návštěvníci se mohou těšit na velký výběr domácích sýrů, perníčků, farmářských výrobků i suvenýrů z dílen místních řemeslníků.

Autor / zdroj: -av-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Post

Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním t

Post

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě