SPORT / Fotbal

Popis:
30.8.2018

V derby lepší Vítkovice, Třinec zůstal poslední

fotbaltrinec.cz

Třinecká série v derby utkání s Vítkovicemi vydržela deset let. Nyní na ostravském stadionu slavili domácí fotbalisté. Třinci nepomohl k bodu ani úvodní gól Ondřeje Kušníra a tak reprezentační přestávku stráví na posledním místě.

Třinec do utkání vstupoval se šestizápasovou sérií bez vítězství. Vítkovice první dva domácí duely zvládly na výbornou a získaly šest bodů. To se však neprojevilo na úvodu utkání. Třinečtí byli nebezpečnější a už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Schwendt, ale Šustr dokázal jeho střelu mezi nohy vyrazit.

O deset minut později přišel první problém pro třineckého trenéra. Zdravotní problémy ohlásil Martin Samiec a musel ze hřiště. Na jeho místo naskočil Bedecs a ve 21. minutě přihlížel krásné třinecké akci, kterou zakončil po zpětné přihrávce Schwendta polovysokou střelou k levé tyči Ondřej Kušnír.

Třinec vedl, ale jeho radost trvala pouze čtyři minuty. Domácí rozehráli rohový kop na krátko, Končal odcentroval ke vzdálenější tyči, kde byl nejdůraznější extřinecký kapitán Martin Motyčka a hlavou vyrovnal na 1:1.

Ještě hůř bylo pro slezskou družinu po půl hodině hry. Matěj Končal získal trochu prostoru před pokutovým územím a krásnou střelou z nějakých dvaadvaceti metrů poslal poprvé domácí do vedení.

Aktivní Motyčka mohl v závěru prvního poločasu navýšit domácí náskok. Jeho parádní ránu ze střední vzdálenosti ještě lepším zákrokem zneškodnil Adamuška.

Co se domácím nepovedlo na konci první půle, to se podařilo na začátku druhé. Macej proběhl po pravé straně kolem třineckých hráčů, vypustil nepříjemnou střelu, po které míč kopíroval brankovou čáru. Následně třinecký obránce prohrál souboj s Igorem Súkenníkem, který dotlačil míč za brankovou čáru.

Třinečtí se snažili s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, ale dlouho se nemohli dostat do zakončení. V 80. minutě byl blízko snížení střídající Čelůstka, ale padající míč nedokázal dopíchnout za záda Šustra. O minutu později Čelůstka ani nadvakrát nenapálil míč do prostoru brány. První střelu zablokoval bránící hráč Vítkovic, dorážka vylétla mimo prostor tří tyčí.

MFK Vítkovice - FK Fotbal Třinec 3:1 (2:1)

Branky: 21. Ondřej Kušnír (0:1), 25. Martin Motyčka (1:1), 30. Matěj Končal (2:1), 51. Igor Súkenník (3:1)
Rozhodčí: Pavel Julínek - Marek Podaný, Jakub Mojžíš
ŽK: Tomáš Vasiljev, Roman Holiš, Martin Motyčka - Mikk Reintam, Marek Čelůstka
Diváci: 948

MFK Vítkovice: Martin Šustr – Josef Celba, David Mikula, Václav Cverna, Matěj Končal – David Pašek (90. Martin Bzirský), Martin Motyčka, Roman Holiš (77. Vladimír Mišinský), Tomáš Vasiljev (89. Ondřej Cverna), Igor Súkenník – Martin Macej

FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Ondřej Kušnír, Michal Mravec, Mikk Reintam (53. Marek Čelůstka), Pavol Ilko – Matěj Schwendt (76. Karel Hejný), Richard Vaněk, Martin Samiec, Šimon Šumbera, Martin Janošík – René Dedič

Autor / zdroj: fotbaltrinec.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Bohumíně dokončili další část cyklostezky kolem Vrbického jezera

Novou komfortní stezku pro cyklisty a bruslaře za necelých osm milionů korun dokončili v Bohumíně. Vede mezi Vrbickým jezerem a řekou Odrou a měří 1,6

Post

Dětské výpravy do nemocnice pokračují také letos

Předškoláci z frýdecké mateřské školy na ulici K Hájku přišli do nemocnice zjistit, co je nového na dětském oddělení. Projekt na seznámení dětí s nemo

Post

Letečtí a horští záchranáři zachránili dvojici turistů na hřebeni Beskyd

Letečtí záchranáři z Ostravy zasahovali ve čtvrtek nejen u zraněné lyžařky v Jeseníkách, ale o několik málo hodin později také na hřebeni Beskyd.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA