3.12.2018

Příbram opět doplatila na neproměněné šance, Baník bere všechny body

PŘÍBRAM / OSTRAVA

Baník ukončil třízápasové čekání na ligový bod a z Příbrami veze rovnou tři. Díky gólům Roberta Hrubého a Bronislava Stáni zvítězil Na Litavce 2:0.

Čtvrt hodiny, možná dvacet minut ostravským fotbalistům trvalo, než se vyrovnali s velmi těžkým terénem a také s nasazením domácího týmu. Pak se hra vyrovnala a aktivita se začala přesouvat na stranu Baníku. Tým trenéra Bohumila Páníka ještě přečkal Květův přímý kop, Fantišovu nebezpečnou teč a také Voltrovu možnost, a pak udeřil. Ve 39. minutě rozehrál Milan Jirásek rohový kop Robertu Hrubému tak, jak si to tým před utkáním domluvil, Robert Hrubý prostoru v šestnáctce využil, míč si zpracoval, uvolnil se a levačkou přesně zacílil – 0:1.

Domácí toužili po vyrovnání a po přestávce to bylo na hřišti znát. Nejdříve sice dostal míč do příbramské branky Patrizio Stronati, ale sudí gól kvůli ofsajdu správně neuznali. A pak měli Ostravané štěstí. Po Keitově centru z levé strany měl domácí Rezek před sebou už jen prázdnou branku. Ze dvou metrů ji netrefil. O dvě minuty později měl šanci Fantiš. A ani on z velmi dobré pozice netrefil branku.

Mezitím se v Příbrami velmi silně rozpršelo a terén byl stále těžší. Do dobré pozice se natlačil Jakub Šašinka, střelou z dálky to zkoušel Jiří Fleišman, ale stav zůstával stále 0:1. V 89. minutě přežil Baník ještě jednu příbramskou možnost, když před odkrytou brankou chyběly domácímu Pejšovi snad jen dva kroky. A pak přišel rozhodující úder. Daniel Holzer se s míčem na noze prodral odkrytou defenzivou domácích až do zakončení. Gólman Kočí proti jeho pokusu zasáhl, ale míč stačil vyrazit jen do místa, kam právě dobíhal Bronislav Stáňa. A ten poslal míč podruhé do příbramské branky.

1.FK Příbram - FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 39. Hrubý (Jirásek), 90. Stáňa
Rozhodčí: Berka - Boček, Vitner
ŽK: 85. Jánoš (OVA)
Diváci: 1638

1.FK Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Rezek, Květ (61. Mingazov), Hlúpik (46. Keita), Průcha – Voltr (75. Pejša), Fantiš

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář (55. Procházka), Stronati, Fleišman – Jirásek (77. Stáňa), Jánoš, Hrubý, Holzer – J. Šašinka, O. Šašinka(74. Baroš)

Autor / zdroj: fcb.cz