10.3.2019

Opava se Slováckem remizovala

OPAVA / UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Skvěle rozehraný měli důležitý duel se Slováckem fotbalisté Slezského FC. Po necelé půlminutě je totiž do vedení poslal Stáňa. Po změně stran ovšem hosté dvěma slepenými góly otočili skóre a alespoň bod pro Opavu zachránil svou trefou Tomáš Smola.

Slezané si přitom lepší start do utkání nemohli přát. Po výkopu brankáře Šroma sklepl Smola míč pro Zapalače, který vysunul Janetzkého a jeho lob přes vyběhnuvšího brankáře Trmala bezpečně dopravil do hostující brány Stáňa. Agilní záložník byl u zrodu další velké akce, kdy našel zpětnou přihrávkou ve vápně Řezníčka. Svou střelu ovšem poslal doprostřed brány, kde stál připravený Trmal.

Pak divákům v Městských sadech zatrnulo. Ve středu pole Janošek ostrým šlapákem zajel do Svozila a rozhodčí Hrubeš za nebezpečný zákrok, po kterém opavský stoper dlouho ležel na hřišti, okamžitě vytáhl červenou kartu. Od té doby jako když utne. Iniciativu převzali hosté, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách, a byť si nevytvářeli šance, drželi pouze jednobrankové manko.

Na startu druhé půle se do zakončení probil opavský snajpr Smola, jenže obě jeho rána obětavě zblokovali hostující obránci, a na opačné straně bylo horko po Šromově nepovedeném vyběhnutí, které naštěstí pro Slezany skončilo střelou Kalabišky nad bránu. Opavští nedokázali dotáhnout řadu náznaků do úspěšného konce, a pak přišla studená sprcha.

V 63. minutě totiž po rychlém brejku Navrátil poslal míč do vápna, kam si z druhé vlny naběhl Sadílek a bez přípravy se trefil přesně k pravé tyči. Neuběhly ani dvě minuty a Slovácko udeřilo z dalšího protiútoku. Po opavské ztrátě dopředu pádil Sadílek, jenž vysunul střídajícího Diviše. Hostující borec upaloval sám na Šroma, chytře kolem něj poslal balon a celek z Uherského Hradiště rázem vedl 2:1.

Opavští v nervózním závěru tlačili na pilu, po ráně Zapalače z ostrého úhlu Trmal vytěsnil míč na roh. Ten rozehrál právě Zapalač, po Simerského hlavičce se k dorážce dostal Smola a zblízka vyrovnal. Městské sady byly na nohou. Dvakrát pálil Jurečka. Nejprve mu Trmal jeho přízemní střelu chytil, a pak opavský rychlík napálil odražený míč nad břevno. Ve Slezsku se tak body dělily.

SFC Opava - 1.FC Slovácko 2:2 (1:0)

Branky: 1. Stáňa, 80. Smola – 63. Sadílek, 65. Diviš
Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Flimmel
ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Hološko, Kalabiška
ČK: 21. Janošek (Slovácko)
Diváci: 3783

SFC Opava: Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek – Řezníček (66. Juřena), Zavadil – Stáňa (72. Manzia), Janetzký (78. Jurečka), Zapalač – Smola. Trenér: Ivan Kopecký

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, M. Kadlec, Reinberk (55. Diviš) – Navrátil, Janošek, V. Daníček, Sadílek (83. Franič), Kalabiška – Zajíc (69. Hološko). Trenér: Martin Svědík

Autor / zdroj: sfc.cz