12.5.2019

Dukla v Opavě jen snižovala a vrací se bez bodu

OPAVA / PRAHA

V rámci druhého utkání nadstavby se Dukla utkala s Opavou. Na slezském hřišti měli sice pražané několik jasných gólových šancí, ale během zápasu pouze stahovali náskok domácích a produktivnější Opava si ponechala tříbodový zisk doma.

V 10. minutě se do rychlého protiútoku dostal Smola, který přijal dlouhý míč od spoluhráče na opavské obranné půli. Až před pokutové území dokázal doběhnout bez jediného dukelského obránce, následně ho ale z levé strany dostihl Souček, který mu vyrazil míč za bránu. Další akci si připsali Slezané v 17. minutě, kdy Zapalač poslal z levé strany ostrý centr do vápna kam si naběhl Smola, zblízka ale přestřelil Radovu bránu. Jen o chvíli později se Dukla téměř dostala do vedení, když se Holenda na pravé straně mezi dvěma hráči uvolnil a vypálil přízemní střelu na Fendricha, ten jen konečky prstů změnil směr míče mimo brankové území. Douděrovu nepovedenou střelu se pokoušel nahradit Ostojič, který vybojoval ztracený míč a poslal ho na levou stranu Miloševičovi. Následný centr na Holendu ale ještě před kontaktem s ním zpracovala slezská obrana. Ve 35. minutě si našel Tetour před pokutovým územím Holíka, který se prosmýkl mezi opavskými obránci, následná střela ale skončila v náručí Fendricha. Smola zamotal pár metrů před bránou Dukly hostujícím obráncům hlavu, dokázal se uvolnit mezi několika pražskými hráči a následně po zemi zakončit na Filipa Radu, který si ale dokázala s rychlou střelou poradit. Krátce před koncem prvního poločasu v rychlém protiútoku Hadaščok našel úplně volného Holíka na druhé straně, jeho střelu opavský brankář chytil. V poslední minutě poločasu padl první gól utkání. Opavský Jaroslav Svozil si počkal v malém vápně na centr, který následně dorazil hlavičkou za Radova záda. První poločas skončil 1:0 po gólu Svozila.

Jak první poločas skončil gólem domácích, tak ten druhý začal. Ve 48. minutě proměnil přímý volný kop Pavel Zavadil, který zakroucenou střelou míč umístil k levé tyči. Kontaktní gól mohl padnout už v 50. minutě, když Tetour poslal míč v pokutovém území na volného Hadaščoka. Ještě před zakončením mu ale padl pod nohy Hrabina, který tak uhasil nebezpečí pro Opavu. Několik minut nabitých gólovými šancemi uzavřel v 51. minutě gól Dukly. Daniel Tetour, který běžel ve směru od brány, nahrál Janu Holendovi, který zakončil k pravé tyči. Jednogólový rozdíl vydržel až do 65. minuty, kdy navýšil vedení Opavy Václav Jurečka, kterému nahrál z levé strany Tomáš Smola, Jurečka následně zakončil pod břevno. Po zaváhání obrany Dukly se k míči před Radou dostal Smola, jeho zblokovanou střelu se pokoušel ještě dorážet Žídek, ten byl také neúspěšný. V 87. minutě Dukla vstřelila kontaktní gól na 3:2. Branislav Miloševič doběhl dlouhý centr Róberta Kovaľa a nasměroval jej hlavičkou do protipohybu Fendricha u levé tyče.

SFC Opava - FK Dukla Praha 3:2 (1:0)

Branky: 44. Svozil (Zapalač), 48. Zavadil, 65. Jurečka (Smola) – 51. Holenda (Tetour), 87. Miloševič (Kovaľ)
Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Hock
ŽK: 54. Doumbia, 90+1. Podaný

Slezský FC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Zavadil – Jurečka, Jursa (85. Souček), Jan Řezníček (61. Schaffartzik), Zapalač (80. Bernadina) – Smola

FK Dukla Praha: Rada - Ostojič, Ďurica, Souček - Douděra (74. Kovaľ), Hanousek (61. Podaný), Tetour, Miloševič - Hadaščok, Holenda, Holík (46. Doumbia)

Autor / zdroj: fkdukla.cz