SPORT / Hokej

Popis:
29.10.2018

Vyrovnaný duel Třince se Zlínem rozhodl nájezd Kuldy

TŘINEC / ZLÍN

Oceláři o sváteční neděli na svém ledě hostili zlínské Berany. Utkání bylo velmi vyrovnané, v šedesáti pěti minutách hry padly jen dvě branky. O vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Berani. Vítěznou branku zaznamenal Edgars Kulda.

Do zápasu aktivněji vstoupili domácí Oceláři, ti ale v úvodní pětiminutovce svůj tlak zužitkovat nedokázali. Postupem času se ke slovu dostávali také Berani, kteří se poprvé v utkání radovali v šesté minutě. Michal Poletín v rohu třinecké třetiny vybojoval kotouč pro Dalibora Řezníčka, který se nijak nerozpakoval a svou tvrdou ránu poslal do horního rohu Hrubcovy branky.

Slezané mohli odpovědět hned záhy, Bukarts ale svou akci nevyužil. Ocelářům v první periodě nestačily ani tři početní výhody, brankář Zlína Jakub Sedláček dokázal pochytat pokusy Adamského, Wereka nebo Rotha. A když se v samotném závěru periody neujala ani Gernátova teč Adamského rány, šlo se do kabin za jednobrankového vedení Zlína, byť Oceláři svého soka přestříleli v poměru 12:5.

Do prostřední dvacetiminutovky aktivněji vstoupili hostující hokejisté, kteří si hned v úvodní minutě periody vybojovali přesilovou hru. Beranům se v ní však nedařilo, prohřešek Gernáta tak zůstal nepotrestán. Oceláři se ke slovu dostali v sedmadvacáté minutě, kdy nepříliš povedenou pasáž domácích chtěl změnit Martin Růžička, při své sólo akci ale byl faulován Zbořilem, nájezd na hostující branku si tak třinecký kanonýr mohl zopakovat při trestném střílení. Růžička mířil mezi Sedláčkovy betony, brankář Zlína ale kotouč za svá záda nepustil.

Oceláři však pokračovali v nastoleném tempu a hodně často zaměstnávali brankáře Sedláčka. Do vyložené pozice si nabruslil Gernát, z mezikruží ale obránce domácích neuspěl. Na druhé straně mohl v devětadvacáté minutě kontrovat Poletín, Hrubec ale předvedl velice povedený zákrok lapačkou. Hráči s drakem na prsou v dalším průběhu třetiny dominovali a častěji se drželi v blízkosti soupeřovy branky. Berani ale dobře bránili své hubené vedení, jistými zákroky své mužstvo držel Jakub Sedláček. Gólman Zlína musel likvidovat pokusy Růžička, Rotha, Bukartse, či Chmielewského, třinečtí střelci ale za první čtyřicet minut utkání kotouč do sítě nepropašovali.

Také do závěrečné periody aktivněji vstoupili hosté ze Zlína. Již v první minutě poslední dvacetiminutovky se do dobré šance dostal Herman, z bezprostřední blízkosti ale Hrubce nepřekonal. Oceláři se ke slovu dostali od čtyřiačtyřicáté minuty, kdy Sedláčka ostřelovali Gernát, Hrňa nebo Chmielewski, zlínský brankář ale i nadále držel čisté konto. To však již neplatilo na začátku čtyřicáté osmé minuty. Ethan Werek si po pravé straně kluziště nabruslil do útočné třetiny, kanadský útočník následně obkroužil hostující branku a zasunul kotouč za přesunujícího se Sedláčka.

Hosté si své vedení mohli vzít zpět po uplynutí poloviny závěrečné třetiny. Akce Hermana s Honejskem, ani zakončení Fryšary z bezprostřední blízkosti ale za zády třineckého brankáře neskončilo. Další minuty třetí třetiny se nesly v opatrném duchu. Nikdo nechtěl udělat chybu, šancí proto k vidění nebylo mnoho. Do té největší se dostal Werek, jehož ránu z mezikruží ale hosté vytěsnili do ochranné sítě. Rozhodnout o třinecké výhře mohl dvě minuty před koncem Bukarts, lotyšský útočník ale z mezikruží poslal kotouč jen do Sedláčkova betonu. Do konce základní hrací doby již další branka nepadla, šlo se tedy do prodloužení.

Nastavený čas nabídl několik zajímavých akcí. Po Adamského průniku dvakrát pálil Marcinko, Sedláček si s oběma pokusy poradil. Na druhé straně pak Hrubec likvidovat střely Fořta a Kubiše. V úniku nedokázal skórovat Werek. Neujaly se ani přečíslení dvou proti jednomu na obou stranách, když Fořt pálil vedle a Bukartsovi nevyšla přihrávka na Růžičku.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži se všem čtyřem hráčům Beranů povedlo prostřelit brankáře Třince, za domácí odpověděli jen Bukarts s Růžičkou. Vítězná branka byla připsána Edgarsi Kuldovi.

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín 1:2 po s.n. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 48. Werek (D. Musil, Galvinš) – 6. Řezníček (Poletín, P. Sedláček), rozhodující nájezd Kulda
Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hanzlík, Rampír
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 4 822

HC Oceláři Třinec: Hrubec (v nájezdech Daneček) – Gernát, Adámek, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Roth – Roberts Bukarts, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, Cienciala – O. Kovařčík

PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Ferenc, Gazda, Řezníček, Valenta, Nosek (A), Zbořil – Kubiš (C), Fořt, J. Ondráček (A) – Herman, Honejsek, Šlahař – E. Kulda, Fryšara, Okál – Poletín, P. Sedláček, Popelka

Autor / zdroj: Daniel Ježek / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Skvělá muzika, úžasná atmosféra a fantastičtí diváci, to byl Horečky fest 2019

Mnohožánrový, rodinný, hudební festival Horečky fest má už devět let své pevné místo v programu Frenštátského kulturního léta. Největší hudební akce n

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

V restauraci byla nahlášena bomba

Ve čtvrtek krátce před polednem oznámil anonymně na tísňovou linku 158 mužský hlas umístění bomby v restauraci na ulici Žižkova v Karviné.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA