SPORT / Házená

Popis:
29.11.2018

Vítězná série Frýdku pokračuje, ani Nové Veselí body nezískalo

FRÝDEK-MÍSTEK / NOVÉ VESELÍ

Pepino SKP Frýdek-Místek se veze na vítězné vlně. V televizním utkání vyhráli ve 12. kole extraligy nad Novým Veselím 23:19 a čtvrté extraligové vítězství v řadě vyneslo domácí již na 5. místo v tabulce.

Diváci, kteří se na zápas přišli podívat nebo jej sledovali u televizních obrazovek, se rozhodně nenudili. Od úvodu viděli střetnutí s vysokým nasazením na obou stranách. Domácí tým začal s patřičným respektem. V 6. minutě přišel o Dalibora Mynáře, který uviděl od rozhodčích přímou červenou kartu. Tento moment je však patřičně vyburcoval. Potvrdil zlepšující se formu z posledních kol a ve 13. minutě vedl už 6:2. Hosté, kteří byli mírným favoritem, celou dobu tahali za kratší konec. Dvakrát sice dokázali snížit na rozdíl dvou gólů, nejprve na 9:7, poté i na 10:8. Po první půli však měli domácí hráči tříbrankový náskok, když vedli 11:8.

Frýdeku-Místku vyšel lépe i vstup do druhého poločasu. Po čtyřiceti minutách dokonce vedl rozdílem šesti gólů 18:12 a v tu chvíli to vypadalo na to, že střetnutí definitivně rozhodl ve svůj prospěch. Hosté se však nevzdali a dokázali duel ještě zdramatizovat. Nejblíže k vyrovnání byli pět minut před koncem, když prohrávali už jen o jednu branku. Domácí však závěr utkání zvládli a dalšími třemi trefami si zajistili už čtvrté extraligové vítězství v řadě.

„Tentokrát jsme neměli den, protože jsme spálili šancí asi na tři zápasy, které běžně máme. Vít Pyško v brance Frýdku-Místku byl fantastický. Tento výkon si schoval na televizní utkání, protože taková čísla jinak v extralize nemá. Bylo to však dané i tím, že jsme střelbu neřešili chytře,“ uvedl po utkání trenér TJ Sokol Nové Veselí Pavel Hladík.

„Věděli jsme, že Frýdek-Místek je silný v útoku. Chtěli jsme ho stlačit pod pětadvacet gólů, což se nám povedlo. V posledních zápasech dával kolem pětatřiceti gólů, my jsme ho teď stáhli na třiadvacet. Když ale ani na takový počet ubráněných gólů nedokážeme vyhrát, tak jsme smutní, protože v obraně jsme obstáli, ale v útoku jen částečně. Proto blahopřeju Frýdku k tomu, že zaslouženě vyhrál,“ konstatoval.

„Velký podíl na tom měl skvěle chytající Vít Pyško. Vždycky, když jsme se dostali do kontaktu, tak jsme neproměnili dvě šance. Navíc jsme špatně sehráli přesilovky. Čtyři jsme snad dokonce prohráli. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsme ve Frýdku nedokázali vyhrát.“

Podle trenéra domácího družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiřího Kekrta viděli diváci velmi dramatický duel od začátku až do konce.

„Utkání bylo hodně kvalitní na poměry české ligy. Do střetnutí jsme šli s hodně velkým respektem. Hosté prokázali svou kvalitu. Praktikují určitý herní styl, od kterého neustupují a je třeba říct, že jim funguje. Je fakt, že zahodili hodně šancí, ale to samé se dá říct i o nás, takže v tomto ohledu to bylo vyrovnané,“ řekl Kekrt.

„Potvrzují se má slova, že pokud nám zachytá gólman tak, jak si to představujeme, můžeme hrát s absolutně každým. Musím ale pochválit celé družstvo za to, že jsme zahráli koncentrovaně. Jsem moc rád, že v době, kdy hosté snížili na rozdíl jediného gólu, jsme nezpanikařili a dokázali jsme opět střetnutí dostat tam, kam jsme chtěli,“ doplnil.

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 23:19 (11:8)

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1
Vyloučení: 4 (ČK Mynář): 5
Diváci: 251

Autor / zdroj: Jan Smekal / handball.skp.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vánoční provedení dvou Rybových mší v Ostravě a Haydna v Klimkovicích

Nejméně na dvou místech v Ostravě zazní v rámci štědrovečerních oslav Kristova narození dvě nejhranější vánoční mše Jakuba Jana Ryby - první v latině

Post

Pravou vánoční atmosféru vám vykouzlí výstava betlémů

Až do 6. ledna můžete v galerii Slezskoostravského hradu navštívit již 18. ročník Výstavy betlémů.

Post

Rybova mše vánoční završila již šestou sezonu abonentních koncertů ve Frenštátě pod Radhoštěm

Plný sál, potlesk ve stoje, více jak padesát účinkujících, dvouhodinový vánoční koncert, jehož hlavní částí byla proslulá Rybova mše vánoční Jana Jaku

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA