EKONOMIKA / Spotřebitel

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
29.11.2018

Cena vody v Krnově bude vyšší, stále ale hodně pod průměrem

KRNOV

Od ledna příštího roku stoupne cena vody. Vodné se zvýší o dvě koruny a o korunu vyšší bude i cena stočného. Celková cena včetně patnáctiprocentní daně z přidané hodnoty tak bude činit 51,87 korun za metr krychlový. Dnes za stejné množství platíme 48,42 korun.

Jak uvedl jednatel Krnovských vodovodů a kanalizací Libor Staněk, k navýšení ceny vodného společnost přistoupila zejména z důvodu rostoucích cen energií a také kvůli deficitu obnovy vodovodní sítě ve městě. „V minulých letech bylo těžiště prací zaměřeno zejména na obnovu kanalizačních sítí a modernizaci čistírny odpadních vod a byť se realizovaly i velké investiční akce, jako rekonstrukce výtlačného řadu k vodojemu na Bezručově vrchu nebo nový vodovod v ulici Gorkého, pořád není objem financí na obnovu dostatečný,“ řekl Libor Staněk.

Společnost v současnosti ve spolupráci s městem plánuje další investiční akce, mimo jiných výměnu výtlačného řadu k vodojemu Krásné Loučky, nové vodovody v ulicích Mikulášské, Albrechtické nebo Opavské a také přeložku přemostění vodovodu přes řeku Opavu v Kostelci.

„Na zvýšení ceny stočného má vliv závazek dodržovat cenový vývoj, ke kterému se zavázalo město Krnov, jako příjemce dotace na modernizaci čistírny odpadních vod,“ vysvětlil jednatel s tím, že tato povinnost bude končit v roce 2021.

I přes navýšení zůstává cena vodného a stočného pro obyvatele Krnova příznivá, průměrná cena vody v České republice totiž je kolem 70 korun. „A pokud nabude platnost novela zákona o DPH, která mimo jiné sníží daň z přidané hodnoty u pitné vody z 15 na 10 procent, bude celková cena činit 49,61 korun za metr krychlový. Ve srovnání s letošní rokem, kdy platíme 48,42 korun za metr krychlový, bude rozdíl činit pouze korunu a dvacet haléřů,“ uzavřel Libor Staněk.  

Autor / zdroj: Ing. Dita Círová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kontrolu nohou dospělých i dětí nabídne speciální workshop Vítkovické nemocnice

Klenbu nohou, držení těla i chůzi zhodnotí lékaři i fyzioterapeuti u dětí i dospělých na workshopu Zdravé nohy. Na středu 20. února jej připravuje Vít

Post

Frenštát nabízí svým občanům senior přepravu

Město Frenštát pod Radhoštěm nabízí od ledna 2019 svým občanům Senior přepravu a Přepravu pro osoby se zdravotní postižením jako službu za zvýhodněnýc

Post

O výhře Frýdku-Místku v Benátkách rozhodla třetí třetina

Dlouho se hrálo vyrovnané utkání, o výhře hostí pak rozhodla až závěrečná desetiminutovka, kdy Rysové potrestali chyby mladého benáteckého týmu a hned

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA