EKONOMIKA / Bydlení

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
1.4.2019

Frenštát zjišťuje zájem občanů o bezúročné půjčky na výměnu kotlů

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Město Frenštát pod Radhoštěm vyzývá občany, aby vyjádřili svůj zájem o získání bezúročných půjček na výměnu starých kotlů na pevná paliva za kotle ekologické. Půjčky mají lidem sloužit k předfinancování výměny nevyhovujících kotlů. Pokud občané města zájem o půjčky projeví, může město žádat Ministerstvo životního prostředí o finanční prostředky na poskytování těchto půjček. Formulář předběžné žádosti o kotlíkovou půjčku zájemci naleznou na webových stránkách města nebo si jej vyzvednou městském úřadě. Poté je třeba vyplněnou žádost doručit do 18. 4. 2019 na podatelnu úřadu.

Základní podmínkou, která musí být splněna, pokud bude občan žádat o tuto bezúročnou půjčku je, aby neměl vůči městu Frenštát pod Radhoštěm nesplacené závazky a zároveň podal žádost ve třetí výzvě kotlíkových dotací. „Třetí a pravděpodobně poslední výzva na kotlíkové dotace bude Moravskoslezským krajem vyhlášena v dubnu letošního roku," uvedla Eva Spurná, vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

Formuláře předběžné žádosti si občané mohou vyzvednout na recepci městského úřadu, na odboru životního prostředí či stáhnout na www.mufrenstat.cz.  „Žádáme občany, kteří by o půjčku měli zájem, aby do 18. dubna 2019 přinesli nebo zaslali vyplněný formulář předběžné žádosti na podatelnu městského úřadu. Občanům, kteří se o bezúročnou půjčku předběžně nepřihlásí, ji v případě, že by později změnili názor a chtěli ji využít, nebudeme moci poskytnout," upřesnila vedoucí.

Důvodem zjišťování zájmu občanů o bezúročné půjčky na výměnu kotlů je možnost získání dotace. Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo dotační výzvu, ve které mohou obce a města získat finanční prostředky na poskytování těchto bezúročných půjček. „Abychom mohli podat žádost o dotaci, musíme znát zájem občanů o bezúročné půjčky na výměnu kotlů na pevná paliva za nové ekologické kotle. Seznam možných zájemců pak bude přílohou případné žádosti města o dotaci ve výzvě č.1/2019 "Kotlíkové půjčky"," doplnila Eva Spurná.

Odkaz za informace včetně předběžné žádosti na webu města.

Autor / zdroj: Iva Vašendová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Moravskoslezský kraj zachránil pro turisty prázdninové vlaky z Bruntálu do Malé Morávky

Turisté a návštěvníci Jeseníků budou moci od letošního 5. července do 14. září využít pro své prázdninové cestování na trase z Bruntálu do Malé Morávk

Post

Ostrava podporuje nadané studenty

Již více než 20 let podporuje město ze svého rozpočtu formou stipendií nadané studenty vysokých škol, kteří mají trvalé bydliště v Ostravě.

Post

Frýdek-Místek ovládne Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival patří k tradičním kulturním akcím ve Frýdku-Místku. Letos město roztančí ve dnech 11. až 17. června.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA