MAGAZÍN / Zajímavosti

Popis:
30.10.2017

Bohumín má 15. český rekord

BOHUMÍN

735 lidí s reflexní páskou na jednom místě je nový rekord, který vytvořili lidé v Bohumíně na sobotním Halloweenu. Trvalo rovných 25 minut, než všichni prošli sčítací branou, ve které byla komisařka pelhřimovské agentury Dobrý den. V pořadí je to již 15. rekord, který v Bohumíně získali.

Reflexní pásky pořádající agentura K3 Bohumín zvolila i proto, aby upozornila na důležitou otázku bezpečnosti chodců v ulicích právě v podzimních měsících, kdy šero a brzká tma dělají chodce neviditelnými pro řidiče. Proto je nutné, aby si uvědomili jak důležité je být dobře osvětlen, příp. jak mohou pomoci právě tyto bezpečnostní prvky. Agentura měla na rozdání 1850 reflexních pásek od sponzorů zejména z Bohumína, ale třeba i z BESIPu. Pásky, které zůstaly budou rozdány například v rámci akcí dětem v knihovně, v připravované pěvecké soutěži či budou přidány do mikulášských balíčků na akci spojené s nadílkou začátkem prosince.

Halloweensky nazdobený park Petra Bezruče v Bohumíně, kudy se ze sčítací brány vypravil lampiónový průvod, zdobilo i 38 dýní vytvořených dětmi z místních škol, družin i školek. A právě rekord s průvodem ukončili dvouhodinový halloweenský program, v němž návštěvníci mohli soutěžit nejen na pódiu, ale vyrobit si i strašidelného netopýra, poskládat tématické puzzle, připravit si kouzelnou hůlku, vytvořit dýni z nafukovacích balónků, rukou hledat v uzavřené strašidelné krabici, trefovat duchy, anebo si nechat namalovat obličej.

Bohumín je akutálně držitelem 15 českých rekordů. První získal v roce 2006, kdy zhruba dva tisíce Bohumíňáků ukotrmelcovalo během 11 hodin neuvěřitelných 100 kilometrů a 47 metrů. Druhý rekord se podařilo Bohumínu získat v roce 2008, kdy se na náměstí T. G. Masaryka sešlo 692 lidí s knihou v ruce. Třetí rekord Bohumíňáci vybojovali v roce 2009 díky neuvěřitelným 1 444 plyšákům na náměstí. Čtvrtý rekord získali Bohumínští v roce 2010, když se na náměstí sešlo 309 lidí se solí. Pátý a šestý rekord si Bohumín připsal v roce 2011. A to v červenci za náměstí Sv. Floriána, které se stalo svou rozlohou 56 m2 nejmenším náměstí v České republice. Šestý rekord získal v říjnu za 326 lidí s novinami na náměstí. Sedmý rekord vybojovali Bohumíňáci v roce 2012, kdy na náměstí přišlo 254 lidí se vstupenkou z kulturní akce. Osmý rekord vybojoval Bohumín v roce 2013, kdy se na srpnových pivních slavnostech čepovalo neuvěřitelných 92 druhů piva. Bohumín tak překonal plzeňský rekord z roku 2009 z 83 čepovanými pivy na jednom místě.

K osmi rekordům přibyl v roce 2014 devátý, kdy se při otevírání unikátní lanové atrakce pro děti i dospělé – Mauglího stezky ve zdejším Hobbyparku, sešlo na jednom místě 320 lidí s maskou zvířete. Desátý rekord si Bohumín získal v září 2014 Bohumín za svou sportovní halu, která je díky svým extrémním rozměrům největší sportovní plochou se čtyřmi hřišti pod jednou střechou zapsána v České knize rekordů.

Jedenáctý rekord získal Bohumín za největší počet lidí pojídajících hroznové víno na jednom místě v časovém rozmezí 45 minut. Na zářijovém vinobraní jich „hrozno“ jedlo 425. Dvanáctý rekord získal Bohumín vloni na vánočních trzích, a to za nejvíce dopisů Ježíškovi vhodných do poštovní schránky za jeden jediný den. Bohumíňáci jich do schránky vhodili rovných 1240.

Třináctý rekord vybojovaly letos v březnu Bohumíňačky Eva Holeszová a její dcera Iveta Bielá za nejvíce velikonočních kraslic vyrobených tradičními postupy. Ty za kalendářní rok vytvořily 3901 kraslic, a to voskovaných, škrábaných, vrtaných či drátkovaných ze slepičích, kachních, husích i pštrosích vajec. Odhadovaný čistý čas jejich práce byl až tři tisíce hodin. Čtrnáctý rekord si Bohumín letos v červnu připsal za rekordních 945 lidí provádějících v jednom okamžiku hru Bim bam bidi.

Autor / zdroj: Mgr. Karel Balcar

Doporučujeme

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Místo rytířů či zbrojnošů tentokrát obsadí Slezskoostravský hrad záchranáři a zdravotníci

Hrad žije první pomocí. Tak se jmenuje akce, kterou v sobotu 22. září ožije Slezskoostravský hrad. Jedná se o největší akci zaměřenou na poskytování p

Post

Víkend se na hradu Sovinec ponese v duchu zbojnických balad

Balady zbojnické. Tak se jmenuje akce, kterou o víkendu 22. a 23. září ožije hrad Sovinec. Po oba dny se můžete těšit na loupežnické povídky a šermířs

Post

Z nejvyšší radniční věže v Česku můžete vidět i Beskydy. Seznámíte se i s její historií

Ostravu budete mít jako na dlani, pokud se zúčastníte komentované prohlídky nejvyšší radniční věže v Česku. Ta se uskuteční v neděli 23. září.

Reklama

www.pneucentrumprofi.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.pneucentrumprofi.cz www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA