Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 4.4.2019

Mějte své zdraví pod kontrolou, vzkazují ostravští medici a zvou na bezplatná preventivní vyšetření

Den zdraví pod kontrolou! Tak se jmenuje akce, kterou příští týden ve středu pořádají studenti lékařských fakult po celé České republice. Připojí se k ní i ostravští medici, kteří ve spolupráci s EUC Klinikou Ostrava chystají pro veřejnost bohatý program plný bezplatných preventivních vyšetření pro děti i dospělé.


Post
Zdravotnictví 3.4.2019

Krnovská nemocnice uvedla do provozu magnetickou rezonanci

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov se dočkalo vlastní magnetické rezonance. Špičkový diagnostický přístroj značky Philips Ingenia 1,5T byl uveden do plného provozu v úterý 2. dubna 2019.


Post
Doprava 3.4.2019

Strážníci ve Frýdku-Místku začali měřit rychlost

Městská police ve Frýdku-Místku zapojila do akce mobilní radar na měření rychlosti. Pro měření bylo určeno 19 míst, a to jak v obytných částech, tak na výpadovkách z města.


Post
Ekologie 3.4.2019

V Bohumíně po zimě opět startuje svoz rostlinného odpadu

Po zimní pauze startuje v Bohumíně svoz rostlinného odpadu. Vývozy hnědých nádob budou probíhat až do konce listopadu pravidelně vždy v sudé týdny. Loni se z bionádob od rodinných domů ve městě vytřídilo 730 tun zeleně.


Post
Zdravotnictví 2.4.2019

V Moravskoslezském kraji odstartoval First responder systém

V pondělí 1. dubna byl v Moravskoslezském kraji uveden do provozu First responder systém, tedy spolupráce zdravotnické záchranné služby a dobrovolných zachránců.


Post
Aktuálně 2.4.2019

Začala rekonstrukce silnice spojující Staré Heřminovy s Horním Benešovem

Moravskoslezský kraj zahájil další rozsáhlou rekonstrukci komunikace – tentokrát jde o silnici II/442 spojující Staré Heřminovy a Horní Benešov.


Post
Doprava 1.4.2019

Začíná rekonstrukce důležité spojnice Ostravy s Rychvaldem

Moravskoslezský kraj zahájí rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci Orlovské ulice, která spojuje Ostravu s Rychvaldem. Stavba za více než 47 milionů korun, začne v pondělí 1. dubna. Stavební práce potrvají do konce července.


Post
Doprava 25.3.2019

Rekonstrukce křižovatky Českobratrská x Sokolská třída

Křižovatku ulic Českobratrská a Sokolská třída v centru Ostravy čeká rekonstrukce komunikací. Realizace stavby je naplánována na období od června do září letošního roku.


Post
Aktuálně 23.3.2019

Nový Jičín podepsal dohodu o ukončení výstavby útulku pro psy

Výstavba útulku byla definitivně zastavena. Město Nový Jičín uzavřelo se stavení firmou dohodu o ukončení smlouvy a o vypořádání nároků, které nedokončením díla zhotoviteli vznikly.


Post
Doprava 22.3.2019

Dvojici chodců na Karvinsku srazil přívěsný vozík

Posádky záchranářů zasahovaly v pátek odpoledne u dopravní nehody se dvěma zraněnými na Karvinsku.


Post
Aktuálně 15.3.2019

Orkán Eberhard – 2400 poruch, 356 tisíc odběrných míst bez elektřiny, škody za 30 milionů korun

ČEZ Distribuce vyčíslila škody, které jí způsobil ničivý orkán Eberhard na téměř celém zásobovacím území. Společnost vyhlásila postupně v 11 krajích kalamitní stav.


Post
Doprava 14.3.2019

Noční tragická dopravní nehoda mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi

Ve středu v pozdních nočních hodinách došlo mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi k tragické dopravní nehodě, při které 32letý řidič utrpěl smrtelné zranění.


Post
Doprava 13.3.2019

Dopravní podnik Ostrava nabízí svým cestujícím neomezené wi-fi připojení ve svých vozidlech

Od začátku března se mohou cestující ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava připojit k internetu prostřednictvím bezplatné a neomezené Wi-Fi sítě.


Post
Krimi 11.3.2019

Riskantní manévr na dálnici

Policisté karvinského dopravního inspektorátu žádají svědky o spolupráci. Hledají řidiče, který se otáčel dálnici D48 a jel v protisměru na Český Těšín.


Post
Krimi 9.3.2019

Z havarované dodávky na rozestavěné dálnici D48 u Příbora unikal plyn

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek od půl deváté večer na rozestavěném mostním úseku dálnice D48 u Příbora na Novojičínsku. Havarovala tam dodávka s pohonem na stlačený zemní plyn.


Post
Doprava 7.3.2019

Tragická dopravní nehoda na Novojičínsku

Záchranáři zasahovali ve středu spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému u vážné dopravní nehody na Novojičínsku.


Post
Krimi 6.3.2019

Při požáru rodinného domku v Břidličné se zranil majitel

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý odpoledne v obci Břidličná (okres Bruntál) u požáru dětského pokoje a části střechy dvoupodlažního rodinného domku


Post
Společnost 5.3.2019

I letos pojedou senioři do lázní na náklady města Český Těšín

Město Český Těšín také letos pořádá ozdravné pobyty pro své seniory. Do Luhačovic odjede 88 seniorů ve dvou květnových turnusech. V lázních čeká na účastníky bohatý kulturní program, dobré jídlo a základní procedury.


Post
Doprava 5.3.2019

Nejrozestavěnější dálnicí bude D3, pokračovat bude také modernizace dálnice D1

Letošní stavební sezóna se v březnu bude postupně rozjíždět dvěma novými dálničními úseky. Pokračovat bude také modernizace dálnice D1.


Post
Doprava 4.3.2019

Polní ulice se od 11. března na čtyři měsíce uzavře

Na velkou dopravní zátěž se musí připravit řidiči projíždějící Přerovem - ve městě totiž dojde od pondělí 11. března k uzavírce páteřní silnice v Polní ulici.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě