Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 4.3.2019

Počet svateb ve Frenštátě každoročně roste

Přesně 117 svatebních obřadů se v loňském roce konalo v matričním obvodu Frenštát pod Radhoštěm, ve městě samotném v obcích Trojanovice a Bordovice. Z toho bylo 102 sňatků občanských a v 15 případech se jednalo o církevní obřad.


Post
Společnost 4.3.2019

V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory

Malá, ale praktická. Taková je nová bohumínská příručka pro ty, kteří pečují anebo začínají pečovat o své blízké v důchodovém věku, kteří se už bez cizí pomoci neobejdou.


Post
Zdravotnictví 3.3.2019

Odpočívat i vzpomínat chodí senioři do retropokoje ve Vítkovické nemocnici

Retropokoj s nábytkem ze 60. a 70. let, který vrací návštěvníky do dob minulých, zřídila pro pacienty oddělení následné péče Vítkovická nemocnice. Pacienti v něm mohou vzpomínat, absolvovat terapie i odpočívat.


Post
Ekologie 3.3.2019

Ostrava znovu přispěje svým obyvatelům na výměnu kotle

Město Ostrava po prvních dvou vlnách aktivně podpoří výměnu zastaralých kotlů za nová moderní zařízení i ve třetí vlně tzv. kotlíkových dotací. Cílem je snížit zátěž na životní prostředí z lokálních topenišť, zejména v zimních měsících.


Post
Krimi 26.2.2019

Dívka v Krnově se vážně zranila při pádu ze skály

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí odpoledne u vážného úrazu dítěte na Bruntálsku. V šestnáct hodin převzali zdravotníci tísňové volání z Krnova. Nahlášen byl pád osoby ze skály.


Post
Aktuálně 25.2.2019

Horská služba Jeseníky má za sebou náročný víkend

Čtyřicet tři výjezdů ke zraněným osobám nejen na sjezdových tratích má přes uplynulý víkend za sebou Horská služba v Jeseníkách.


Post
Zdravotnictví 23.2.2019

Vítkovická nemocnice pořídila novou bronchoskopickou věž

Šetrnější průběh vyšetření dýchacích cest pro pacienty, detailnější zobrazení pro lékaře a celkově přesnější diagnostiku nabízí nové vybavení Vítkovické nemocnice.


Post
Společnost 22.2.2019

Sociální automobil pomůže centru pro seniory v Bruntálu

Na financování vozu se podílelo asi 48 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.


Post
Krimi 19.2.2019

Požár slovenské lokomotivy ve Studénce

Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí v podvečer a večer v areálu železničního nádraží ve Studénce u požáru slovenské elektrické lokomotivy .


Post
Krimi 18.2.2019

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

V neděli vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.


Post
Krimi 18.2.2019

Na Novojičínsku se vážně zranil muž při pádu rogala

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli u pádu z výšky na Novojičínsku. Po půl jedné bylo prostřednictvím tísňové linky nahlášeno zranění v terénu, poblíž města Odry.


Post
Doprava 17.2.2019

Při nehodě pěti vozidel u Starých Hamrů byl zraněn jeden člověk

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli krátce po půl třetí odpoledne u dopravní nehody pěti automobilů na silnici I/56 v katastru obce Staré Hamry.


Post
Zdravotnictví 13.2.2019

Kontrolu nohou dospělých i dětí nabídne speciální workshop Vítkovické nemocnice

Klenbu nohou, držení těla i chůzi zhodnotí lékaři i fyzioterapeuti u dětí i dospělých na workshopu Zdravé nohy. Na středu 20. února jej připravuje Vítkovická nemocnice.


Post
Společnost 12.2.2019

Frenštát nabízí svým občanům senior přepravu

Město Frenštát pod Radhoštěm nabízí od ledna 2019 svým občanům Senior přepravu a Přepravu pro osoby se zdravotní postižením jako službu za zvýhodněných cenových a provozních podmínek.


Post
Aktuálně 8.2.2019

Pozor na nedostatečně zamrzlé vodní plochy

Meteorologové slibují na víkend přechodné výrazné oteplení. To může ovlivnit kvalitu ledu na mnohých vodních plochách, které poslední dny poskytovaly bezpečné místo pro bruslení a jiné zimní radovánky.


Post
Aktuálně 7.2.2019

Probuzený medvěd se potuluje v Beskydech

Medvěd hnědý se v těchto dnech zdržuje v údolí potoka Řečice ve Starých Hamrech v Moravskoslezském kraji.


Post
Doprava 5.2.2019

Dostavba prodloužené Rudné v Ostravě je o další krok blíž

Všechny zúčastněné strany dodržují sliby, na kterých se dohodly koncem loňského roku. Pozitivní proces, který by měl po dlouhých letech sporů vést k dokončení stavby tzv. prodloužené Rudné v Ostravě, pokračuje.


Post
Vzdělávání a školy 1.2.2019

Děti ze ZŠ Školní v Havířově-Šumbarku se učí ve dvou nových učebnách

Žáci ZŠ Školní mohou nyní absolvovat odborné přednášky v nově vybavené přednáškové místnosti či dělat pokusy ve zrenovované učebně fyziky a chemie.


Post
Doprava 26.1.2019

Dva zranění při nehodě na Karvinsku

Posádky záchranářů zasahovaly v pátek večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Před půl osmou večer převzali informaci o havárii osobního vozidla v Petřvaldu, které narazilo do sloupu.


Post
Vzdělávání a školy 26.1.2019

Středoškoláci mají v Bruntále nové dílny za 50 milionů

Zcela novou moderní halu pro praxi mají od minulého týdne k dispozici žáci Střední odborné školy Bruntál. Díky loňské největší investici kraje v oblasti školství bylo kromě budovy pořízeno také vybavení pro výuku oborů Opravář zemědělských strojů a Mechanik opravář motorových vozidel.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě