Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 10.7.2017

Nález vodní želvy nádherné

V sobotu v dopoledních hodinách kontaktovala operační středisko městské policie žena, která našla za Slezskou nemocnicí v Opavě želvu.


Post
Zdravotnictví 10.7.2017

Moravskoslezský kraj řeší nedostatek internistů v nemocnicích

Vedení Moravskoslezského kraje intenzivně řeší nedostatek interních lékařů v nemocnicích v regionu.


Post
Krimi 10.7.2017

Evakuace čtyř desítek hostů a personálu v ostravském hotelu Park Inn

Tři desítky převážně zahraničních hostů i personál hotelu Park Inn v Ostravě se zapojilo společně s profesionálními hasiči do prověřovacího cvičení se simulací požáru v hotelu s následnou evakuací.


Post
Krimi 8.7.2017

Zavalený muž na Frýdecko-Místecku

V pátek krátce po desáté hodině dopoledne přijali záchranáři informaci o zasypání osoby v Třineckých železárnách. Na místo události vyjela zdravotnická posádka ze stanoviště v Třinci a současně vzlétl vrtulník s lékařem z Ostravy.


Post
Krimi 8.7.2017

Další nálezy munice na Opavsku

Během dvou dnů přijali policisté v okrese Opava tři oznámení o nálezu munice.


Post
Krimi 7.7.2017

Moravskoslezští hasiči v pátek zachránili dvě mokrá zvířata - z jímky a stromu

Hned dva čerstvé zářezy za záchranu dvou zvířat - bez jejich zranění - mají na kontě profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji. Během pátečního rána nejprve vyprostili z hluboké jímky těžkou prasnici v obci Kujavy a zhruba za dvě hodiny promočenou korelu z vysokého stromu v Orlové.


Post
Krimi 3.7.2017

Nový Jičín varuje před podomními prodejci

Pozor na podomní prodejce. Ve městě, přestože tam od roku 2014 platí zákaz nevyžádaného podomního a pochůzkového prodeje a poskytování služeb, se opět objevili nekalí obchodníci.


Post
Doprava 1.7.2017

Oprava mostu přes Lánský potok s sebou přinese dopravní omezení

Město Frenštát pod Radhoštěm v měsíci červenci zahájí opravu mostu přes Lánský potok. Investice ve výši přes 3 miliony korun s sebou přinese jistá dopravní omezení.


Post
Doprava 19.6.2017

Hasiči vyprošťovali zraněnou polskou řidičku

V průběhu uplynulého víkendu museli karvinští hasiči vyprošťovat zraněnou polskou řidičku z osobního automobilu. Zraněna řidička po nárazu do sloupu elektrického vedení zůstala uvězněna v havarovaném automobilu.


Post
Společnost 17.6.2017

Nový Jičín ocenil osobnosti města

Město Nový Jičín ocenilo osobnosti z oblasti školství, kultury a sociální sféry. Slavnostní ceremoniál probíhá každoročně v Beskydském divadle a je hlavně poděkováním těm, kteří nezištně a nad rámec svých pracovních povinností věnují svůj čas druhým a podílejí se na rozvoji města.


Post
Zdravotnictví 15.6.2017

Interna bohumínské nemocnice se na měsíc uzavře

Interní oddělení Bohumínské městské nemocnice zůstane v červenci uzavřené. Důvodem je obměna personálu, především lékařů. Pacienti interny se během prvního prázdninového měsíce musí obrátit na jiné zdravotnické zařízení, nejlépe v Ostravě.


Post
Společnost 15.6.2017

Nový Jičín opravuje Starou poštu ze 16. století

Nový Jičín začal s opravou jedné z nejhodnotnějších staveb na území města, s domem zvaným Stará pošta. Renesanční budova z roku 1563 dostane novou fasádu, obnoví se střecha a krovy, vymění se klempířské prvky.


Post
Společnost 15.6.2017

Frýdek-Místek zdobí přes 30 tisíc letniček

Statutární město Frýdek-Místek v létě rozzáří barevná paleta květů. Zaměstnanci společnosti TS a.s., která má péči o květiny a zeleň na starosti, vysadili po celém městě 30 700 letniček.


Post
Společnost 15.6.2017

Vítězem vodní záchranářské Slezské Harty 2017 domácí hasiči z Bruntálu

Tým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bruntálu se stal vítězem prestižní soutěže ve vodním záchranářství složek IZS, která se konala ve středu 14.6.2017 na vodní nádrži Slezská Harta.


Post
Společnost 14.6.2017

Nový Jičín hledá dobrovolníky roku

Město Nový Jičín již počtvrté vyhlašuje anketu Dobrovolník roku. Chce tak poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají v sociální a zdravotnické oblasti a ocenit tento významný akt lidské solidarity a altruismu.


Post
Doprava 13.6.2017

Tragická nehoda na benzince

V pondělí asi dvacet minut po jedenácté hodině dopoledne došlo v prostoru benzínové čerpací stanice v Bohumíně k vážné nehodě mezi mužem a tahačem.


Post
Doprava 13.6.2017

Tragická nehoda v Nové Jičíně

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zasahovala v pondělí odpoledne u vážné dopravní nehody v Novém Jičíně. Před tři čtvrtě na jednu byl krajskému operačnímu středisku nahlášen střet automobilu s chodcem.


Post
Doprava 12.6.2017

Českotěšínská MHD se mění

Od neděle 11. června došlo v souladu s celostátně schváleným termínem změny jízdních řádů rovněž k některým výraznějším úpravám spojů na linkách MHD Český Těšín.


Post
Krimi 10.6.2017

Hasiči zachraňovali na Bruntálsku koně s nohou zaklesnutou v jímce

Dvě jednotky hasičů se zapojily během nedělního dopoledne do záchrany staršího koně, který si na statku ve Světlé Hoře zaklesl levou zadní nohu v betonové jímce a nemohl s ní ven.


Post
Krimi 10.6.2017

Hasiči zachraňovali paraglidistu ze stromu na kopci u Oder

Dvě jednotky profesionálních hasičů se zapojily v pátek odpoledne do záchrany staršího paraglidisty, který místo na pevné zemi skončil v koruně mohutného stromu v Odrách na kopci Vítovka.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA