Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Ekologie 7.3.2017

Společnost ČEZ ESCO stojí u zrodu elektrobusové budoucnosti Třince

Český rekord v počtu nabíjecích stanic pro elektrobusy na jednom místě právě vytvořili v Třinci, kde jich v areálu autobusového depa na Borku vyrostlo rovných 10.


Post
Aktuálně 2.3.2017

Roman Vondrouš získal cenu v soutěži Pictures of the Year International

Student doktorského studia na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě Roman Vondrouš získal významnou cenu ve fotožurnalistické soutěži Pictures of the Year International v New Yorku.


Post
Doprava 2.3.2017

U školy v Novém Jičíně se postaví parkoviště a výhybna

U Mateřské školy Sady na Revoluční ulici v Novém Jičíně vznikne nové parkoviště pro 13 aut. Na úzké příjezdové cestě bude zároveň vytvořen 12 metrů dlouhý záliv, aby se navzájem protijedoucí vozidla mohla sobě vyhnout.


Post
Společnost 26.2.2017

Děti k moři, senioři do lázní

Také letos se někteří rodiče rozloučí se svými ratolestmi, aby je poslali na letní pobyt do Chorvatska, který každoročně pořádá město Český Těšín. Pobyty jsou hrazeny z rozpočtu města. Rodiče mají poslední dva dny na odevzdání přihlášky.


Post
Krimi 26.2.2017

Záchranáři spolu s horskou službou resuscitovali lyžaře v Beskydech

Posádky záchranářů zasahovaly během pátečního poledne v Beskydech, a to u lyžaře, jehož postihla náhlá a život přímo ohrožující srdeční příhoda.


Post
Ekologie 25.2.2017

Projekt sanace Hlučínského jezera se dostal mezi vládní priority

Sanaci, rekultivaci a revitalizaci území po těžbě štěrkopísku v Hlučíně zařadilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR do vládního seznamu prioritních projektů programu revitalizace Moravskoslezského kraje.


Post
Krimi 24.2.2017

Agresivní 24letý Opavan poškodil vstupní dveře na Hlásce

Ve středu něco málo před půl jedenáctou dopoledne oznámila na linku 156 pracovnice podatelny Magistrátu města Opavy, že v budově na ulici Horní náměstí 69 v Opavě je vulgárně napadá neznámý muž.


Post
Krimi 23.2.2017

Setkali jste se s falešnou sbírkou?

Městská policie Český Těšín obdržela prostřednictvím sociálních sítí informace o tom, že se v okolí nákupních center na území města začaly objevovat osoby, které vybírají peníze pro neslyšící.


Post
Doprava 22.2.2017

Moravskoslezští hasiči vyprošťovali čtyři vozidla na Novojičínsku a Bašce

Kvůli namrzlým či zledovatělým silnicím měli ve středu ráno a dopoledne profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji a jejich těžká technika plné ruce práce.


Post
Krimi 22.2.2017

Požár střechy domku v Petrovicích u Karviné

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý odpoledne v obci Petrovice u Karviné, místní části Závada, u požáru sedlové střechy dvoupodlažního rodinného domku, pokryté kanadským šindelem.


Post
Doprava 21.2.2017

Počet přepravovaných osob v ostravské MHD vzrostl

Dopravní podnik Ostrava eviduje nárůst cestujících městskou hromadnou dopravou. Zatímco v minulých letech mírně, ale trvale klesal, čísla za rok 2016 ukazují na návrat cestujících do MHD.


Post
Doprava 21.2.2017

Hasiči vyprošťovali řidičku Seatu ve stromě

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pondělí dopoledne ve Frenštátu pod Radhoštěm u nehody osobního automobilu Seat Cordoba, který skončil ve stromě.


Post
Zdravotnictví 21.2.2017

V Moravskoslezském kraji objevili řadu plicních nemocí

V Týdnu Idiopatické plicní fibrózy, si nechalo 162 lidí z Moravskoslezského kraje zkontrolovat plíce. Tento kraj je tak na druhé příčce nejvyššího počtu lidí z republiky, kteří projevili zájem o své zdraví.


Post
Společnost 17.2.2017

Pečovatelská služba Help-in má nové auto pro seniory žijící pod Pradědem

Pečovatelé z bruntálské organizace Help-in získali nový automobil, který jim pomůže při poskytování terénních sociálně zdravotních služeb ve Vrbně pod Pradědem a okolních obcích.


Post
Krimi 14.2.2017

Řidič nákladního vozidla požíval kartu řidiče, který je již dva roky po smrti

Policisté z dálničního oddělení byli doslova šokováni drzostí řidiče, který proto, aby nemusel dodržovat zákonem stanovou dobu odpočinku, jel na kartu řidiče, která nebyla jeho, ale zesnulého kolegy.


Post
Krimi 13.2.2017

V dechu měl téměř dvě promile

Zadržení řidičského průkazu a možné podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, tak skončila noční vyjížďka Příborem pro osmatřicetiletého muže.


Post
Zdravotnictví 12.2.2017

Lidé z Moravskoslezského kraje mohou zjistit, jak staré jsou jejich cévy

Zda odpovídá stav jejich cév kalendářnímu věku, se zájemci mohou dozvědět v lékárnách v Moravskoslezském kraji. Místní lékárnici totiž nabízí lidem měření cévního věku za pomoci speciálního přístroje, který je v České republice vůbec poprvé.


Post
Krimi 11.2.2017

Recidivista dostal chuť na rybu

Sedmačtyřicetiletý recidivista si v pátek ve Frýdku-Místku vyhlédl jako bod svého zájmu místní obchodní řetězec, do kterého zavítal v ranních hodinách na „nákup“.


Post
Zdravotnictví 9.2.2017

Nemocnice Český Těšín dokončila modernizaci lůžkového fondu

Nemocnice Český Těšín v letošním roce dokončila modernizaci lůžkového fondu. Pacienti na všech odděleních nemocnice již leží na elektricky polohovatelných lůžcích.


Post
Ekologie 9.2.2017

Opava si na zkoušku zapůjčila elektromobil

Vozový park opavského magistrátu se na dobu dvou měsíců rozrostl o elektromobil. Městu ho pro zkušební účely zapůjčila energetická společnost E.ON.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA