Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 13.5.2019

Jak si správně mýt ruce, naučí zájemce personál Nemocnice Podlesí

Nácvik správné techniky mytí rukou si budou moci vyzkoušet v úterý 21. května návštěvníci Dne hygieny rukou v Nemocnici Podlesí. Akce proběhne zdarma a vítáni jsou návštěvníci všech věkových kategorií.


Post
Ekologie 8.5.2019

Do Beskyd vyrazilo pět tisíc dobrovolníků

Do akce Poděkuj horám se letos zapojilo pět tisíc dobrovolníků, kteří v Beskydech uklízeli v rámci akce Poděkuj horám. Jedná se o rekordní účast.


Post
Aktuálně 8.5.2019

Frenštát zřizuje bezplatnou právní poradnu

Město Frenštát pod Radhoštěm zavádí novou službu pro své občany. Od 13. května 2019 bude občanům města k dispozici bezplatná právní poradna.


Post
Krimi 7.5.2019

Na Bílé hořel polský kamion se dřevem

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí večer v obci Bílá až do noci u požáru polského kamionu, který převážel kmeny stromů.


Post
Zdravotnictví 6.5.2019

První měsíc first responder systému

Během prvního měsíce provozu systému dorazili first respondeři před příjezdem ZZS k postiženým v patnácti případech. Jednalo se o stavy poruch vědomí, vážných úrazů a šestkrát o selhání všech základních životních funkcí.


Post
Krimi 3.5.2019

Při požáru ostravského bytu hasiči zachránili muže automobilovým žebříkem

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci ze čtvrtku na pátek u požáru bytu 3+1 v horním, 4. patře bytového domu v Ostravě-Hrabůvce.


Post
Společnost 3.5.2019

Krajané z Texasu navštívili Frenštát

V úterý 30. dubna 2019 navštívilo město Frenštát pod Radhoštěm více jak 90 krajanů z Texasu. V rámci návštěvy si prohlédli expozice frenštátského muzea a byli oficiálně přijati představiteli města v obřadní síni radnice


Post
Doprava 3.5.2019

Nehoda motocyklistky na Novojičínsku

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek odpoledne u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. V sedmnáct hodin přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska tísňové volání ze Studénky.


Post
Zdravotnictví 26.4.2019

Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těší. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.


Post
Ekologie 15.4.2019

Startuje program Radegast lidem - podpoří neziskové organizace, které bojují proti suchu

Pivovar Radegast spustil další ročník grantového programu Radegast lidem. Neziskovým organizacím, které pomáhají v oblasti Beskyd, rozdělí 1,4 milionu korun. Letos se zaměří především na podporu projektů, které se snaží řešit palčivé téma sucha a kvality vodních zdrojů.


Post
Krimi 13.4.2019

Škodu za 100 tisíc korun způsobil noční požár osobního automobilu ve Frýdku-Místku

Dvě jednotky hasičů likvidovaly v sobotu po půlnoci požár osobního automobilu Ford Focus v areálu nemocnice ve Frýdku-Místku.


Post
Zdravotnictví 10.4.2019

Českotěšínská nemocnice získala moderní přístroj pro rehabilitaci pacientů

Novinkou na rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Těšín je moderní kombinovaný přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti.


Post
Krimi 4.4.2019

Ve středu hasiči likvidovali 131 požárů

Počty požárů v přírodním prostředí, které hasiči likvidují, stále narůstají. Během středy vyjížděli k 131 požárům, z toho jich 73 bylo právě v přírodním prostředí. To už je téměř trojnásobek dlouhodobého denního průměru, který činí 49 požárů.


Post
Zdravotnictví 4.4.2019

Mějte své zdraví pod kontrolou, vzkazují ostravští medici a zvou na bezplatná preventivní vyšetření

Den zdraví pod kontrolou! Tak se jmenuje akce, kterou příští týden ve středu pořádají studenti lékařských fakult po celé České republice. Připojí se k ní i ostravští medici, kteří ve spolupráci s EUC Klinikou Ostrava chystají pro veřejnost bohatý program plný bezplatných preventivních vyšetření pro děti i dospělé.


Post
Zdravotnictví 3.4.2019

Krnovská nemocnice uvedla do provozu magnetickou rezonanci

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov se dočkalo vlastní magnetické rezonance. Špičkový diagnostický přístroj značky Philips Ingenia 1,5T byl uveden do plného provozu v úterý 2. dubna 2019.


Post
Doprava 3.4.2019

Strážníci ve Frýdku-Místku začali měřit rychlost

Městská police ve Frýdku-Místku zapojila do akce mobilní radar na měření rychlosti. Pro měření bylo určeno 19 míst, a to jak v obytných částech, tak na výpadovkách z města.


Post
Ekologie 3.4.2019

V Bohumíně po zimě opět startuje svoz rostlinného odpadu

Po zimní pauze startuje v Bohumíně svoz rostlinného odpadu. Vývozy hnědých nádob budou probíhat až do konce listopadu pravidelně vždy v sudé týdny. Loni se z bionádob od rodinných domů ve městě vytřídilo 730 tun zeleně.


Post
Zdravotnictví 2.4.2019

V Moravskoslezském kraji odstartoval First responder systém

V pondělí 1. dubna byl v Moravskoslezském kraji uveden do provozu First responder systém, tedy spolupráce zdravotnické záchranné služby a dobrovolných zachránců.


Post
Aktuálně 2.4.2019

Začala rekonstrukce silnice spojující Staré Heřminovy s Horním Benešovem

Moravskoslezský kraj zahájil další rozsáhlou rekonstrukci komunikace – tentokrát jde o silnici II/442 spojující Staré Heřminovy a Horní Benešov.


Post
Doprava 1.4.2019

Začíná rekonstrukce důležité spojnice Ostravy s Rychvaldem

Moravskoslezský kraj zahájí rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci Orlovské ulice, která spojuje Ostravu s Rychvaldem. Stavba za více než 47 milionů korun, začne v pondělí 1. dubna. Stavební práce potrvají do konce července.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA