Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 26.12.2012

V soutěži Zelená informacím Krnov nenašel přemožitele

Město Krnov zopakovalo svůj úspěch z loňského roku a opět zvítězilo v soutěži Zelená informacím o nejzdařilejší prezentaci o životním prostředí na oficiálních internetových stránkách měst.


Post
Počasí 25.12.2012

Teplotní rekordy padaly i na Boží hod, ve Vlkonicích bylo 14,6 °C

Nadprůměrně teplé Vánoce pokračovaly i na Boží hod, padlo 32 teplotních rekordů. Nejtepleji (14,6 °C) bylo ve Vlkonicích.


Post
Společnost 25.12.2012

Obecní dům se stal dějištěm ocenění opavských osobností

Cena statutárního města Opavy se uděluje jako výraz ocenění za významné celoživotní či dlouhodobé zásluhy o rozvoj našeho města nebo za významný čin v oblastech, jako je například kultura, vzdělávání a výchova, sport, přírodní vědy a jiné. Návrhy na udělení této ceny mohou podávat občané, kolektivy či instituce sídlící na území statutárního města Opavy.


Post
Společnost 25.12.2012

Štědrý den u hasičů v Moravskoslezském kraji

Letošní vánoce se u hasičů v Moravskoslezském kraji nesly v duchu celkem poklidné vánoční atmosféry. Za celý štědrý den řešili celkem 27 událostí. Více práce měli hasiči v loňském roce, kdy řešili celkem 31 událostí, oproti tomu v roce 2010 bylo řešeno celkem 25 událostí.


Post
Společnost 25.12.2012

Město Hlučín připravuje fotosoutěž Stromy v Hlučíně a okolí

Město Hlučín připravuje v rámci svého projektu Hlučín zdravé město již 5. ročník fotografické soutěže u příležitosti Dne stromů. Den stromů se každoročně slaví 20. října, ale již v tuto chvíli vyhlašujeme další ročník fotografické soutěže, protože chceme dát šanci všem nadšeným fotografům, aby na svých snímcích zachycovali stromy již od zimy v průběhu každého ročního období.


Post
Zdravotnictví 25.12.2012

Ortopedie v Orlové zůstane

Kompromisem skončilo jednání NsP Karviná-Ráj se třemi největšími zdravotními pojišťovnami v regionu. Výsledkem je, že pojišťovny přislíbily smlouvu pro celou nemocnici na pět let s dodatkem, který počítá s ortopedií v Orlové na tři roky.


Post
Počasí 25.12.2012

Teploty na počátku Vánoc lámaly rekordy

Na Štědrý den překonaly teploty na 33 místech v České republice bývalá maxima naměřená 24.12. Nejvíc bylo 13,6 °C ve Vlkonicích.


Post
Společnost 25.12.2012

Hasiči během Štědrého dne zasahovali 274krát

Ani Štědrý den se nenesl pro hasiče ve znamení odpočinku. Od půlnoci vyjeli k 274 událostem, u kterých bylo zraněno 24 osob.


Post
Společnost 25.12.2012

Bohumín bojuje o titul nejhezčí vánočního stromu v republice

Bohumín usiluje o další titul v celorepublikové soutěži o nejhezčí strom republiky, do nějž se letos zapojilo už 77 měst a obcí.


Post
Společnost 23.12.2012

Primátor a zástupci havířovského magistrátu rozdali dárky potřebným

Radost a úsměv na dětských tvářích si ve čtvrtek 20. prosince 2012 užili členové vedení statutárního města Havířov, když rozdávali dárky v organizacích a institucích, které se ve městě starají o potřebné, především pak o děti.


Post
Společnost 22.12.2012

Obecní dům se stal dějištěm ocenění opavských osobností

Cena statutárního města Opavy se uděluje jako výraz ocenění za významné celoživotní či dlouhodobé zásluhy o rozvoj našeho města nebo za významný čin v oblastech, jako je například kultura, vzdělávání a výchova, sport, přírodní vědy a jiné.


Post
Společnost 22.12.2012

Do kostela zavítá o Vánocích třetina Čechů

V České republice necelých třicet procent lidí uvádí, že věří v Boha, ale z nich chodí pravidelně do kostela pouze třetina (10 procent). O Vánocích je situace jiná a do kostela přijde třetina všech Čechů, i těch, kteří věřící nejsou.


Post
Společnost 22.12.2012

Betlémské světlo dorazilo do Ostravy

Tak jako každoročně dorazilo i letos Betlémské světlo na Radnici města Ostravy. K náměstkovi primátora Daliboru Madejovi jej v pátek 21. prosince v dopoledních hodinách přinesli mladí skauti a junáci z Ostravy-Poruby, Staré Bělé a Polanky.


Post
Doprava 21.12.2012

Zrekonstruované Svinovské mosty jdou do zkušebního provozu

Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava dokončily hlavní stavební práce na Svinovských mostech a na novém nástupním dopravním terminálu MHD.


Post
Politika 21.12.2012

Prezident Václav Klaus podepsal zvýšení daní

Zvýšení DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent bude od nového roku platit. Prezident Václav Klaus v pátek podepsal daňový balíček a rozpočtová pravidla.


Post
Společnost 21.12.2012

Bezdomovci v Českém Těšíně dostanou na Štědrý den horký guláš

Lidé bez přístřeší mohou o Štědrém dnu v Českém Těšíně využít nabídku organizace ADRA a Církve adventistů sedmého dne.


Post
Doprava 21.12.2012

Dopravní terminál v Bruntálu bude ve tvaru prohnutého křídla

Autobusové stanoviště v Nádražní ulici v Bruntálu projde rekonstrukcí. Promění se v dopravní terminál s přímou návazností na vlakové nádraží.


Post
Společnost 20.12.2012

Rozpočet Moravskoslezského kraje na rok 2013 je schválen

Dnes 20. prosince 2012 proběhlo jednání Zastupitelstva Moravskoslezského kraje, na kterém zastupitelé schválili rozpočet na příští rok.


Post
Společnost 20.12.2012

MAS Bohumínsko se rozšiřuje

Místní akční skupina Bohumínsko, kterou v létě založilo sedm sousedících obcí, se rozšířila o dalších 14 členů. Zájmové sdružení právnických osob nyní tvoří kromě Bohumína, Dolní Lutyně, Dětmarovic, Doubravy, Petrovic u Karviné, Rychvaldu a Petřvaldu také neziskové organizace a podnikatelé z regionu.


Post
Počasí 20.12.2012

V lednu by měl Česko zasypat sníh, předpovídají meteorologové

Padání deště se sněhem a mráz, takové by mělo být počasí během Vánoc, předpovídají meteorologové. Výrazně změna nenastane ani v dalších týdnech, prvních třicet dnů astronomické zimy, bude podle předpovědi teplotně průměrných a srážkově nadprůměrných.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA