Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 16.12.2012

Česku opět hrozí ledovka, varují meteorologové

Český meteorologický úřad varuje před ledovkou, která by se měla začít tvořit jak v noci na pondělí tak i na úterý. Ledovka by měla zkomplikovat situaci chodcům ale i v dopravě na celém území České republiky.


Post
Společnost 16.12.2012

Z Fondu bezpečnosti jsou v Havířově pořízeny nové pomůcky chránící děti

Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany tentokrát především dětí mateřských a základních škol v Havířově předali městští policisté ve čtvrtek 13. prosince 2012 zástupcům některých "mateřinek" a základních škol pomůcky pořízené z Fondu bezpečnosti.


Post
Společnost 16.12.2012

Začíná regenerace zeleně na kopřivnickém sídlišti Korej

Právě v těchto dnech se rozbíhají práce na Regeneraci zeleně na sídliště Korej. Projekt řeší obnovu vegetace na jednom z nejstarších kopřivnických sídlišť. Konkrétně se jedná o prostor ohraničený ulicemi Obránců míru, Školní, Pod Bílou horou a Zdeňka Buriana.


Post
Společnost 16.12.2012

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet Zastupitelstvo města Bruntálu na svém posledním zasedání letošního roku v úterý 11. prosince téměř jednomyslně schválilo návrh rozpočtu města na rok 2013. Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný.


Post
Společnost 16.12.2012

Studenti navrhli polep protihlukové stěny na Rolnické ulici v Opavě

Studenti Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě navrhovali v rámci soutěže jejich školy grafické zpracování polepu protihlukové stěny na Rolnické ulici. Autorky třech nejlepších návrhů včera převzaly ocenění z rukou náměstka primátora Dalibora Halátka.


Post
Společnost 15.12.2012

DC ADRA Ostrava hledá dobrovolníky do nového programu k dětem

V roce 2013 DC ADRA Ostrava zahajuje nový program: Dobrovolníci v pěstounských rodinách. Ve spolupráci s orgánem sociálně - právní ochrany dětí hodlá zapojit do programu 10 dobrovolníků a 10 pěstounských rodin.


Post
Společnost 15.12.2012

Po vánocích přibydou statisíce starých mobilů

Před Vánoci tradičně roste poptávka po elektronice, spotřebiče každoročně patří k nejpopulárnějším dárkům. Podle společnosti SAMSUNG budou lidé letos pod stromečkem nejvíce nacházet chytré telefony.


Post
Společnost 15.12.2012

Manželé Orszulíkovi z Bohumína si po 70 letech znovu řeknou své „ano“

Neuvěřitelných 70 let spolu prožili jako manželé Gabriela (89) a Josef (92) Orszulíkovi z Bohumína-Skřečoně. V sobotu 15. prosince v 11 hodin si manželé řeknou znovu své „ano“ a oslaví tak svou platinovou svatbu. Té bude v obřadní místnosti bohumínské radnice přihlížet blízká rodina.


Post
Společnost 15.12.2012

Vánoční Den s průvodcem ve Frýdku aneb Nalaďte se s námi na Vánoce

Vánoce se blíží mílovými kroky a i letos připravilo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek Vánoční Den s průvodcem.


Post
Krimi 14.12.2012

Kriminalisté zatkli dealera z Bohumína

V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 28letému muži z Bohumína a viní ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotroponími látkami a s jedy.


Post
Počasí 14.12.2012

O víkendu přijde obleva, říká meteoroložka

Třetí adventní víkend bude ve znamení oblevy, kdy teploty vstoupají až na 5 °C, což by mělo být nejvýše s celého týdne. Po oba víkendové dny bude pršet, tvořit se bude také ledovka, a to zejména v noci na sobotu.


Post
Zdravotnictví 14.12.2012

Díky pozoruhodnému zákroku lékařů Nemocnice Podlesí žije pavel fišer z Orlové v podstatě na baterky

Pavlovi Fišerovi je teprve osmapadesát let a už má za sebou tři infarkty. Další by téměř s jistotou nepřežil, a tak byl zařazen na čekací listinu na transplantaci srdce. Jeho šance, že se nového srdíčka dočká, se teď zvýšily díky lékařům třineckého kardiocentra Nemocnice Podlesí.


Post
Vzdělávání a školy 14.12.2012

Na základní škole v Krnově pracuje žákovský parlament

Na Základní škole Janáčkovo náměstí v Krnově pracuje již třetím rokem dvoukomorový žákovský parlament. Vznikl ve školním roce 2010/2011 a v průběhu své činnosti se vyvíjel a stále se snaží zlepšovat svou činnost.


Post
Společnost 14.12.2012

Opilý muž střílel ve svém havířovském bytě z pistole, policisté přivolali zásahovou jednotku

Zásahová jednotka ostravské policie vyjížděla ve čtvrtek večer ke střílejícímu muži v jednom z havířovských bytů.


Post
Společnost 14.12.2012

Havířovské babky navštívily pacienty nemocnice v Českém Těšíně

Známé koledy i méně známé slezské písně s předvánoční tématikou se dnes nesly chodbami Nemocnice Český Těšín. Pacienti na oddělení následné péče přivítaly vzácnou návštěvu – skupinu osmi vitálních seniorek, které si říkají Havířovské babky, a které pacientům předvedly netradiční vystoupení.


Post
Vzdělávání a školy 14.12.2012

Opavští studenti navrhli polep protihlukové stěny na Rolnické ulici

Studenti Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě navrhovali v rámci soutěže jejich školy grafické zpracování polepu protihlukové stěny na Rolnické ulici. Autorky třech nejlepších návrhů včera převzaly ocenění z rukou náměstka primátora Dalibora Halátka.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Okamura podal trestní oznámení na vnitro kvůli podvodu a maření voleb

Ministerstvo vnitra dělalo nezákonné a protiústavní kroky při kontrole podpisových archů prezidentských kandidátů které tak, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb. Ve čtvrtek to uvedl jeden z neúspěšných kandidátů Tomio Okamura s tím, že už předal policii důkazy a trestní oznámení.


Post
Společnost 13.12.2012

Projekt Mámy pro mámy podpoří nedonošené děti v Ostravě

V pátek 14. prosince vyvrcholí pro letošní rok snaha Občanského sdružení Nedoklubko podporující nedonošence a jejich rodiny. V Městské nemocnici v Ostravě v 10 hodin a následně ve Fakultní nemocnici ve 13 hodin předají zástupci sdružení rozličné pomůcky, oblečky a další dárky maminkám i jejich předčasně narozeným ratolestem.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Přímé volby prezidenta se zúčastní i Bobošíková, rozhodl Nejvyšší správní soud

Nejvyšší správní soud ve čtvrtek rozhodl, že ministerstvo vnitra musí zaregistrovat Janu Bobošíkovou (Suverenita) jako kandidátku v přímé volbě prezidenta. Naopak se u soudu neuspěly žádosti ekonoma Vladimíra Dlouhého a senátora Tomia Okamury.


Post
Politika 13.12.2012

Peake odvolala tři klíčové členy týmu bývalého ministra Alexandra Vondry

Nová ministryně obrany Karolína Peake den po svém nástupu na nový rezort udělala výrazné personální změny. Odvolala 1. náměstka rezortu Vlastimila Picka, ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování Pavla Bulanta a a ředitele kabinetu Františka Šulce.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA