Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Politika 16.1.2013

Omezení imunity by mělo platit už pro stávající zákonodárce

Na své únorové schůzi se poslanci znovu vrátí k projednávání omezení vlastní imunity i té pro ústavní soudce. Ústavně-právní výbor se ve středu jednomyslně shodl, že si přeje co nejrychlejší schválení a platnost už na stávající zákonodárce.


Post
Společnost 16.1.2013

Stát by měl dorovnat důchody těm, kteří pracovali na Slovensku, souhlasila vláda

Kdo si odpracoval 25 let v československé federaci a aspoň rok v České repulice před rokem 1996, má nárok na dorovnání starobního důchodu z české státní kasy. Návrh schválila vláda Petra Nečase (ODS) na své středeční schůzi.


Post
Doprava 16.1.2013

České dráhy vloni investovaly do modernějšího vozidlového parku 7,7 miliardy korun

Investice Českých drah (ČD) do železničního vozového parku dosáhly v roce 2012 přibližně 7,7 miliardy korun. Společnost uvedla do provozu 242 modernizovaných nebo nových vozů.


Post
Společnost 16.1.2013

Na Třinecku platí výstraha na smogovou situaci

V Moravskoslezském kraji platí výstraha na smogovou situaci nově od středečního rána i na Třinecku.


Post
Politika 16.1.2013

Vzrůstá počet mých hardcore voličů, říká Bobošíková po prohraných volbách

Prezidentské volby nevyšly Janě Bobošíkové (Suverenita), která skončila jako poslední z devíti kandidátů. Poškodilo mne ministerstvo vnitra i amnestie, napsala ve středu na svém webu, ale počet hlasů, které jí občané dali, je pro ni potvrzením, že jejích "hardcore" voličů přibývá.


Post
Krimi 16.1.2013

Od počátku amnestie zaznamenali policisté 184 deliktů propuštěných vězňů

Celkem 184 případů kriminality zaznamenala policie od počátku amnestie u propuštěných vězňů. Z toho bylo 101 trestných činů a 83 přestupků, ve více než jedné polovině těchto případů se jedná o majetkové delikty.


Post
Vzdělávání a školy 16.1.2013

Nejlepší střední škola je v Brně, nejlepší Gymnázium v Chebu, rozhodli v hlasování studenti

Brněnská střední škola pro tělesně postižené GEMINI Brno je podle studentů nejlepší střední školou v Česku. Výsledky hlasování téměř 18 tisíc respondentů ve středu zveřejnila Česká studentská unie (ČeSU).


Post
Krimi 16.1.2013

Masakr na benzínce u Karviné: Lupič napadl obsluhu nožem, strážník ho zastřelil

Ozbrojený muž v noci vtrhl do benzinky v Karviné – Ráji, s nožem se dožadoval vydání peněz. Za chvíli ale na místo dorazili strážníci, kteří lupiče vyzvali, aby se vzdal. Když začal ohrožovat obsluhu, dvakrát vystřelili.


Post
Zdravotnictví 16.1.2013

Rušení nemocnic se nekoná! VZP odpískala Hegerovu reformu

Velký plán na rušení nemocnic v rámci reformy ministra zdravotnictví Leoše Hegera se nekoná. Největší Všeobecná zdravotní pojišťovna totiž z ničeho nic dává dlouhodobé smlouvy všem nemocnicím, které si o ně řekly.


Post
Počasí 16.1.2013

Chumelenice přijde do Česka už večer, zítra napadne až 15 cm nového sněhu

Do Česka se díky tlakové níži nad Itálií znovu vrátí sněžení. Četnější sněžení se objeví až dnes večer na jihozápadě Česka, ve čtvrtek ale podle meteorologů napadne až 15 centimetrů nového sněhu.


Post
Krimi 16.1.2013

Policie loni vyšetřovala 304 528 trestných činů, o 12 640 méně

V Česku policie vloni vyšetřovala 304 528 trestných činů, což je o 12 640 méně, než předloni. U majetkové kriminality je pokles o čtyři procenta, u násilné o pět procent méně, obě tyto kriminality tvoří 70procentní zatíženost policie.


Post
Společnost 15.1.2013

Havířov se tradičně představí na Regiontour 2013

Tradičně samostatnou expozicí se také letos statutární město Havířov představí na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Stánek Havířova bude návštěvníkům k dispozici od čtvrtku 17. do neděle 20. ledna.


Post
Společnost 15.1.2013

Rodina na Novojičínsku se přiotrávila oxidem uhelnatým

Záchranáři v pondělí vyjížděli k rodině na Novojičínsku, která byla ohrožena intoxikací oxidem uhelnatým.


Post
Doprava 15.1.2013

Tříkrálová sbírka v Novém Jičíně pomůže zřídit půjčovnu pomůcek pro postižené

Tříkrálová sbírka v Novém Jičíně byla letos zakončena na místní radnici. Podle zástupců Charity byli i tento rok lidé štědří. Přesná částka, kterou se podařilo vybrat, bude známa ve středu 16. ledna, kdy budou všechny dary sečteny.


Post
Zdravotnictví 15.1.2013

Ve Vítkovické nemocnici začal od dnešního dne platit zákaz návštěv

Vedení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se dnes rozhodlo po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je rapidní nárůst výskytu akutních respiračních infekcí (chřipky) v moravskoslezském regionu. Zákaz platí od dnešního dne, není časově omezen a platí do odvolání.


Post
Doprava 14.1.2013

Výmluva na osobu blízkou bude fungovat už jen pár dní. Řidiči ale už mají jiné finty

Piráti silnic a řidiči, kteří se příliš nezalamují dopravními předpisy, budou mít už za pár dní útrum. Při předvolání na policii se od soboty totiž nebudou moci vymlouvat na osobu blízkou. Jenže! Čeští řidiči už vymysleli, jak se postihům vyhnout.


Post
Společnost 14.1.2013

Krnov chce uspořit metodou energetických služeb se zárukou

Město Krnov se jako každý správný hospodář snaží snížit energetickou náročnost budov, které vlastní, a ušetřit tím na provozních nákladech.


Post
Doprava 14.1.2013

Hasiči vyprošťovali v Bílovci auto na střeše

Dvě profesionální jednotky hasičů zasahovaly v neděli večer v Bílovci, místní části Výškovice u nehody osobního automobilu Seat Cordoba, který skončil na střeše v příkopu. Řidič vyvázl bez zranění.


Post
Počasí 14.1.2013

Meteorologové očekávají, že dnes napadne až 20 centimetrů sněhu

Meteorologové odhadují, že na některých místech by mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu. Teploty budou pod nulou.


Post
Společnost 14.1.2013

Městští policisté v Opavě začnou využívat digitalizovanou rádiovou síť

Analogovým vysílačkám, které používají strážníci opavské městské policie, pomalu zvoní hrana. Vedení městské policie totiž na podzim loňského roku vyhlásilo výběrové řízení na digitalizaci rádiové sítě, která umožní komunikaci základnové radiostanice s každou jednotlivou radiostanicí a zároveň spojení všech radiostanic mezi sebou.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě