Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 19.12.2012

Vítkovická nemocnice otevřela nové lymfologické centrum

Pacienti z Ostravy a okolí, kteří trpí mízním otokem neboli lymfedémem, už nebudou muset kvůli léčbě dojíždět do jiných zdravotnických zařízení. Oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice otevřelo v těchto dnech vlastní lymfologické centrum a rozšířilo tak v České republice stále velmi řídkou síť těchto odborných pracovišť.


Post
Společnost 19.12.2012

Osamělí senioři na Štědrý den povečeří s primátorem Havířova

Štědrovečerní večeři pro osamělé seniory připravila havířovská radnice na 24. prosince také letos. Město Havířov vnímá osamělost seniorů jako jeden z nejpodstatnějších sociálních problémů ve městě.


Post
Doprava 19.12.2012

V rámci dopravní akce odhalili policisté desítky opilých řidičů

Desítky opilých řidičů odhalili v rámci dopravní bezpečnostní akce TIPSPOL policisté v uplynulém týdnu na území celé republiky. Celkem 112 řidičů usedlo za volant v podnapilém stavu, dalších 32 řídilo pod vlivem drog.


Post
Společnost 18.12.2012

Starosta Kopřivnice poděkoval policii a hasičům za reprezentaci města

Poslední letošní jednání Bezpečnostní rady obce s rozšířenou působností Kopřivnice využil starosta Josef Jalůvka k tomu, aby veřejně poděkoval veliteli kopřivnického obvodního oddělení Policie ČR Ivanu Pilátovi a Jednotce sboru dobrovolných hasičů města Kopřivnice za úspěšnou reprezentaci města.


Post
Zdravotnictví 18.12.2012

Krnovská nemocnice otevřela novou ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost

Novou ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost otevřela v těchto dnech krnovská nemocnice. Nová ambulance doplňuje nabídku služeb dětského lůžkového oddělení pro pacienty od 0 do 19 let.


Post
Společnost 18.12.2012

V Novém Jičíně otevřeli Bunkr pro děti a mládež

V Novém Jičíně bylo otevřeno nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bunkr. Vzniklo v suterénu staré budovy z 19. století na Tyršově ulici, v blízkosti městské tržnice.


Post
Vzdělávání a školy 18.12.2012

Ve školách se může učit písmo Comenia script, ministerstvo školství souhlasí

Žáci se mohou začít ve školách učit písmo Comenia script, které je podobné tiskacímu. Ministerstvo školství po dvou letech ověřování s výukou souhlasí, podle závěrečné zprávy písmo děti baví, vyhovuje například i levákům nebo žákům se specifickými vzdělávacími potřebami.


Post
Doprava 18.12.2012

Ve Frýdku-Místku vzniklo nové parkoviště

Sídliště Slezská, jedno z nejlidnatějších sídlišť ve Frýdku-Místku, prochází celkovou modernizací a revitalizací. V těchto dnech byla dokončena výstavba parkoviště a příjezdové komunikace v blízkosti křižovatky ulic Slezská a Staroměstská, naproti penzionu U Křivého psa.


Post
Společnost 18.12.2012

Na okraji Třince shořela oblíbená country hospůdka

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 18.12.2012 ráno na okraji Třince u požáru restaurace Kanada. Přes velkou snahu hasičů dřevěný objekt plamenům neodolal a byl zničen. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 900 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.


Post
Vzdělávání a školy 18.12.2012

Finále soutěže IT-SLOT vyhrál Robin Krempaský z Gymnázia a SOŠ Orlová-Lutyně

Druhé kolo 3. ročníku celostátní soutěže pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze (SSŠVT) v informatice s názvem IT-SLOT (zkratka Systém Logických Otázek) celkově vyhrál student Robin Krempaský z Gymnázia a SOŠ Orlová-Lutyně.


Post
Společnost 16.12.2012

Záchranáři se pokoušeli o záchranu zraněného muže v Opavě

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u násilného činu v Opavě, při němž došlo ke zranění muže.


Post
Společnost 16.12.2012

Devadesátiletí manželé Orszulíkovi z Bohumína jsou spolu 70 let, oslavili platinovou svatbu

Neuvěřitelných 70 let spolu prožili jako manželé Gabriela (89) a Josef (92) Orszulíkovi z Bohumína-Skřečoně. V sobotu 15. prosince v 11 hodin oslavili na radnici svou platinovou svatbu.


Post
Zdravotnictví 16.12.2012

Představitelé havířovské radnice se pracovně setkali s novým vedením Moravskoslezského kraje

Jako první se s novým vedení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje setkali členové vedení havířovského magistrátu. Hejtman kraje Miroslav Novák přijal se svými náměstky pozvání primátora Zdeňka Osmanczyka na pracovní sekání, které se v Havířově uskutečnilo ve čtvrtek 13. prosince.


Post
Počasí 16.12.2012

Česku opět hrozí ledovka, varují meteorologové

Český meteorologický úřad varuje před ledovkou, která by se měla začít tvořit jak v noci na pondělí tak i na úterý. Ledovka by měla zkomplikovat situaci chodcům ale i v dopravě na celém území České republiky.


Post
Společnost 16.12.2012

Z Fondu bezpečnosti jsou v Havířově pořízeny nové pomůcky chránící děti

Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany tentokrát především dětí mateřských a základních škol v Havířově předali městští policisté ve čtvrtek 13. prosince 2012 zástupcům některých "mateřinek" a základních škol pomůcky pořízené z Fondu bezpečnosti.


Post
Společnost 16.12.2012

Začíná regenerace zeleně na kopřivnickém sídlišti Korej

Právě v těchto dnech se rozbíhají práce na Regeneraci zeleně na sídliště Korej. Projekt řeší obnovu vegetace na jednom z nejstarších kopřivnických sídlišť. Konkrétně se jedná o prostor ohraničený ulicemi Obránců míru, Školní, Pod Bílou horou a Zdeňka Buriana.


Post
Společnost 16.12.2012

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet Zastupitelstvo města Bruntálu na svém posledním zasedání letošního roku v úterý 11. prosince téměř jednomyslně schválilo návrh rozpočtu města na rok 2013. Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný.


Post
Společnost 16.12.2012

Studenti navrhli polep protihlukové stěny na Rolnické ulici v Opavě

Studenti Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě navrhovali v rámci soutěže jejich školy grafické zpracování polepu protihlukové stěny na Rolnické ulici. Autorky třech nejlepších návrhů včera převzaly ocenění z rukou náměstka primátora Dalibora Halátka.


Post
Společnost 15.12.2012

DC ADRA Ostrava hledá dobrovolníky do nového programu k dětem

V roce 2013 DC ADRA Ostrava zahajuje nový program: Dobrovolníci v pěstounských rodinách. Ve spolupráci s orgánem sociálně - právní ochrany dětí hodlá zapojit do programu 10 dobrovolníků a 10 pěstounských rodin.


Post
Společnost 15.12.2012

Po vánocích přibydou statisíce starých mobilů

Před Vánoci tradičně roste poptávka po elektronice, spotřebiče každoročně patří k nejpopulárnějším dárkům. Podle společnosti SAMSUNG budou lidé letos pod stromečkem nejvíce nacházet chytré telefony.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA