Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 18.12.2012

Ve Frýdku-Místku vzniklo nové parkoviště

Sídliště Slezská, jedno z nejlidnatějších sídlišť ve Frýdku-Místku, prochází celkovou modernizací a revitalizací. V těchto dnech byla dokončena výstavba parkoviště a příjezdové komunikace v blízkosti křižovatky ulic Slezská a Staroměstská, naproti penzionu U Křivého psa.


Post
Společnost 18.12.2012

Na okraji Třince shořela oblíbená country hospůdka

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 18.12.2012 ráno na okraji Třince u požáru restaurace Kanada. Přes velkou snahu hasičů dřevěný objekt plamenům neodolal a byl zničen. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 900 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.


Post
Vzdělávání a školy 18.12.2012

Finále soutěže IT-SLOT vyhrál Robin Krempaský z Gymnázia a SOŠ Orlová-Lutyně

Druhé kolo 3. ročníku celostátní soutěže pořádané Soukromou střední školou výpočetní techniky v Praze (SSŠVT) v informatice s názvem IT-SLOT (zkratka Systém Logických Otázek) celkově vyhrál student Robin Krempaský z Gymnázia a SOŠ Orlová-Lutyně.


Post
Společnost 16.12.2012

Záchranáři se pokoušeli o záchranu zraněného muže v Opavě

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u násilného činu v Opavě, při němž došlo ke zranění muže.


Post
Společnost 16.12.2012

Devadesátiletí manželé Orszulíkovi z Bohumína jsou spolu 70 let, oslavili platinovou svatbu

Neuvěřitelných 70 let spolu prožili jako manželé Gabriela (89) a Josef (92) Orszulíkovi z Bohumína-Skřečoně. V sobotu 15. prosince v 11 hodin oslavili na radnici svou platinovou svatbu.


Post
Zdravotnictví 16.12.2012

Představitelé havířovské radnice se pracovně setkali s novým vedením Moravskoslezského kraje

Jako první se s novým vedení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje setkali členové vedení havířovského magistrátu. Hejtman kraje Miroslav Novák přijal se svými náměstky pozvání primátora Zdeňka Osmanczyka na pracovní sekání, které se v Havířově uskutečnilo ve čtvrtek 13. prosince.


Post
Počasí 16.12.2012

Česku opět hrozí ledovka, varují meteorologové

Český meteorologický úřad varuje před ledovkou, která by se měla začít tvořit jak v noci na pondělí tak i na úterý. Ledovka by měla zkomplikovat situaci chodcům ale i v dopravě na celém území České republiky.


Post
Společnost 16.12.2012

Z Fondu bezpečnosti jsou v Havířově pořízeny nové pomůcky chránící děti

Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany tentokrát především dětí mateřských a základních škol v Havířově předali městští policisté ve čtvrtek 13. prosince 2012 zástupcům některých "mateřinek" a základních škol pomůcky pořízené z Fondu bezpečnosti.


Post
Společnost 16.12.2012

Začíná regenerace zeleně na kopřivnickém sídlišti Korej

Právě v těchto dnech se rozbíhají práce na Regeneraci zeleně na sídliště Korej. Projekt řeší obnovu vegetace na jednom z nejstarších kopřivnických sídlišť. Konkrétně se jedná o prostor ohraničený ulicemi Obránců míru, Školní, Pod Bílou horou a Zdeňka Buriana.


Post
Společnost 16.12.2012

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet

Město Bruntál má schválený vyrovnaný rozpočet Zastupitelstvo města Bruntálu na svém posledním zasedání letošního roku v úterý 11. prosince téměř jednomyslně schválilo návrh rozpočtu města na rok 2013. Rozpočet je sestaven jako vyrovnaný.


Post
Společnost 16.12.2012

Studenti navrhli polep protihlukové stěny na Rolnické ulici v Opavě

Studenti Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě navrhovali v rámci soutěže jejich školy grafické zpracování polepu protihlukové stěny na Rolnické ulici. Autorky třech nejlepších návrhů včera převzaly ocenění z rukou náměstka primátora Dalibora Halátka.


Post
Společnost 15.12.2012

DC ADRA Ostrava hledá dobrovolníky do nového programu k dětem

V roce 2013 DC ADRA Ostrava zahajuje nový program: Dobrovolníci v pěstounských rodinách. Ve spolupráci s orgánem sociálně - právní ochrany dětí hodlá zapojit do programu 10 dobrovolníků a 10 pěstounských rodin.


Post
Společnost 15.12.2012

Po vánocích přibydou statisíce starých mobilů

Před Vánoci tradičně roste poptávka po elektronice, spotřebiče každoročně patří k nejpopulárnějším dárkům. Podle společnosti SAMSUNG budou lidé letos pod stromečkem nejvíce nacházet chytré telefony.


Post
Společnost 15.12.2012

Manželé Orszulíkovi z Bohumína si po 70 letech znovu řeknou své „ano“

Neuvěřitelných 70 let spolu prožili jako manželé Gabriela (89) a Josef (92) Orszulíkovi z Bohumína-Skřečoně. V sobotu 15. prosince v 11 hodin si manželé řeknou znovu své „ano“ a oslaví tak svou platinovou svatbu. Té bude v obřadní místnosti bohumínské radnice přihlížet blízká rodina.


Post
Společnost 15.12.2012

Vánoční Den s průvodcem ve Frýdku aneb Nalaďte se s námi na Vánoce

Vánoce se blíží mílovými kroky a i letos připravilo Beskydské informační centrum Frýdek-Místek Vánoční Den s průvodcem.


Post
Krimi 14.12.2012

Kriminalisté zatkli dealera z Bohumína

V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 28letému muži z Bohumína a viní ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotroponími látkami a s jedy.


Post
Počasí 14.12.2012

O víkendu přijde obleva, říká meteoroložka

Třetí adventní víkend bude ve znamení oblevy, kdy teploty vstoupají až na 5 °C, což by mělo být nejvýše s celého týdne. Po oba víkendové dny bude pršet, tvořit se bude také ledovka, a to zejména v noci na sobotu.


Post
Zdravotnictví 14.12.2012

Díky pozoruhodnému zákroku lékařů Nemocnice Podlesí žije pavel fišer z Orlové v podstatě na baterky

Pavlovi Fišerovi je teprve osmapadesát let a už má za sebou tři infarkty. Další by téměř s jistotou nepřežil, a tak byl zařazen na čekací listinu na transplantaci srdce. Jeho šance, že se nového srdíčka dočká, se teď zvýšily díky lékařům třineckého kardiocentra Nemocnice Podlesí.


Post
Vzdělávání a školy 14.12.2012

Na základní škole v Krnově pracuje žákovský parlament

Na Základní škole Janáčkovo náměstí v Krnově pracuje již třetím rokem dvoukomorový žákovský parlament. Vznikl ve školním roce 2010/2011 a v průběhu své činnosti se vyvíjel a stále se snaží zlepšovat svou činnost.


Post
Společnost 14.12.2012

Opilý muž střílel ve svém havířovském bytě z pistole, policisté přivolali zásahovou jednotku

Zásahová jednotka ostravské policie vyjížděla ve čtvrtek večer ke střílejícímu muži v jednom z havířovských bytů.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA