Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 14.1.2013

Krnov chce uspořit metodou energetických služeb se zárukou

Město Krnov se jako každý správný hospodář snaží snížit energetickou náročnost budov, které vlastní, a ušetřit tím na provozních nákladech.


Post
Doprava 14.1.2013

Hasiči vyprošťovali v Bílovci auto na střeše

Dvě profesionální jednotky hasičů zasahovaly v neděli večer v Bílovci, místní části Výškovice u nehody osobního automobilu Seat Cordoba, který skončil na střeše v příkopu. Řidič vyvázl bez zranění.


Post
Počasí 14.1.2013

Meteorologové očekávají, že dnes napadne až 20 centimetrů sněhu

Meteorologové odhadují, že na některých místech by mohlo napadnout až 20 centimetrů sněhu. Teploty budou pod nulou.


Post
Společnost 14.1.2013

Městští policisté v Opavě začnou využívat digitalizovanou rádiovou síť

Analogovým vysílačkám, které používají strážníci opavské městské policie, pomalu zvoní hrana. Vedení městské policie totiž na podzim loňského roku vyhlásilo výběrové řízení na digitalizaci rádiové sítě, která umožní komunikaci základnové radiostanice s každou jednotlivou radiostanicí a zároveň spojení všech radiostanic mezi sebou.


Post
Počasí 13.1.2013

Moravu a Slezsko zasype sníh

Moravu a Slezsko zasypou přívaly sněhu, varují v neděli meteorologové. Výstraha platí od pondělních 10.00 do úterního rána do 06.00 a platí pro Jihomoravský kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj.


Post
Společnost 13.1.2013

Strážníci zachránili muže před uhořením

Včera večer zachránili život mladému bezdomovci českotěšínští strážníci. Muž se zabarikádoval v unimobuňce v areálu drah, kde došlo k zahoření. Aby jej vysvobodili, museli ve stěně vykopat otvor.


Post
Společnost 13.1.2013

Velké investiční akce budou v Kopřivnici pokračovat i letos

V roce 2012 se Kopřivnici podařilo uskutečnit řadu dlouho očekávaných investičních akcí, které výrazně změnily tvář města. Ačkoliv minulý rok byl v tomto směru opravdu rekordní, ani letos nebudou stavební stroje v kopřivnických ulicích ničím neobvyklým.


Post
Politika 12.1.2013

ROZHODNUTO: Českým prezidentem bude KNÍŽE nebo ZEMAN

Hlasy prvního kola přímé volby prezidenta jsou téměř všechny sečteny. Nejvíce jich získali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Ti se utkají o post hlavy státu ve 2. kole voleb.


Post
Společnost 12.1.2013

V Česku skončilo první kolo přímé volby prezidenta

Úderem 14.00 se v Česku zavřely volební místnosti a skončila historicky první přímá volba hlavy státu. Zájem o hlasování byl ohromný, volební komisaři po celé republice hlásili plné volební místnosti a fronty před plentami.


Post
Doprava 12.1.2013

Hasiči vyprošťovali v Mostech u Jablunkova auto pod mostem i lidi z něj

Tři jednotky hasičů zasahovaly dopoledne v Mostech u Jablunkova u nehody osobního automobilu Toyota Avensis, které skončilo pod silničním mostem.


Post
Doprava 12.1.2013

Chodec nepřežil střet s osobním autem

V pátek se stala tragická dopravní nehoda v obci Stará Ves nad Ondřejnicí. Chodec nepřežil střet s osobním autem.


Post
Společnost 12.1.2013

Sníh a led na chodnících způsobil zvýšený počet úrazů

Zimní počasí s teplotami pod bodem mrazu přineslo zvýšený počet úrazů chodců na ulicích. Posádky ZZS vyjížděly v pátek k těmto poraněním častěji, než tomu bylo v předchozích dnech.


Post
Doprava 12.1.2013

Novojičínští hasiči přečerpali 40 tisíc litrů pohonných hmot po nehodě cisterny

Jednotka profesionálních hasičů z Nového Jičína přečerpala během několika hodin celkem 30 tisíc litrů nafty a 10 tisíc litrů benzínu z havarované cisterny, která skončila v pátek ráno v příkopu na rychlostní silnici R48 u Nového Jičína, navíc půl metru od vysokotlakého plynového vedení. Řidič vyvázl bez zranění.


Post
Doprava 11.1.2013

Ostravští hasiči vyprošťovali řidiče Fabie

Tři jednotky hasičů dopoledne zasahovaly u nehody kamionu a osobního automobilu Škoda Fabia v Ostravě-Kunčicích na frekventované silnici v Rudné ulici.


Post
Doprava 11.1.2013

Vážně zraněný při střetu automobilů v Ostravě

V Ostravě se dnes stala vážná dopravní nehoda. Osobní automobil se v půl desáté dopoledne střetl kamionem.


Post
Doprava 11.1.2013

V Nemocnici Podlesí začal od dnešního dne platit zákaz návštěv

Vedení Nemocnice Podlesí se dnes rozhodlo po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí vyhlásit dočasný zákaz návštěv. Důvodem je rapidní nárůst výskytu akutních respiračních infekcí (chřipky) v moravskoslezském regionu. Zákaz platí od dnešního dne, není časově omezen a platí do odvolání.


Post
Společnost 11.1.2013

Tříkrálová sbírka pomůže amnestovaným vězňům, zveřejnila Charita ČR

Do středisek Charity ČR po celé republice přicházejí desítky bývalých vězňů, kteří byli propuštěni na základě prezidentské amnestie. Amnestovaní se mnohdy ocitají na svobodě bez prostředků a my se jim snažíme pomáhat i prostřednictvím Tříkrálové sbírky.


Post
Zdravotnictví 11.1.2013

Pacienti Městské nemocnice Ostrava budou volit prezidenta

Pacientům, kteří z důvodu hospitalizace nemohou uskutečnit své volební právo v místě trvalého pobytu, nemocnice zajistila účast na volbě prezidenta republiky. Členové volební komise je s přenosnou hlasovací schránkou, úřední obálkou a hlasovacími lístky v nemocnici navštíví osobně.


Post
Doprava 11.1.2013

Opilý řidič přežil čelní náraz do stromu

Doslovně štěstí měl jednatřicetiletý řidič v Trojanovicích. Nejdříve vypil alkohol, pak sedl za volant a následně havaroval čelně do stromu.


Post
Vzdělávání a školy 11.1.2013

v centrálním obvodu Ostravy začnou zápisy do základních škol

Zápis dětí do většiny základních škol centrálního obvodu se uskuteční 15. a 16. ledna. Na ZŠ waldorfské bude zápis pouze 15. ledna.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě